کدام یک از گروه های معلم شامل نمره نمی شود؟ – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از خبرنگاران آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، دولت قانون سنجش معلمان را ابلاغ کرد.

دفتر وزیر در جلسه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش با همکاری برنامه ملی و سازمان بودجه و سازمان مدیریت کار و دو نفر از اعضای کمیته معارف اسلامی، تحقیقات و فناوری. شورا به عنوان ناظر و به استناد ماده ۹ قانون نظام طبقه بندی ۱۴۰۰ معلمان مصوب ضوابط اجرایی قانون مذکور را تصویب کردند.

ماده ۱- ارزشیابی معلمان بر اساس قانون نظام ارزشیابی معلمان و این قاعده به منظور ارتقای کیفیت فرآیند آموزشی، ارتقای کیفیت و موقعیت اجتماعی معلمان، استقرار نظام پرداخت اعتبار و مبتنی بر. در مهارت ها و توانایی ها، موفقیت در مسابقه. معلمان، علوم انسانی، توسعه مستمر و نظام مهارت‌های عمومی، فردی، حرفه‌ای و آموزشی و کیفیت پیشرفت معلمان، تقویت انگیزه و توانایی در انجام کار و ارتقای تعهد و تقویت مهارت‌های حرفه‌ای معلمان بر اساس اجرا می‌شود. نقشه جامع علمی کشور و اسناد تحولات اساسی در آموزش و پرورش.

ناظران حرفه‌ای، افرادی هستند که نظر آنها توسط وزارتخانه از اساتید شاغل یا بازنشسته دانشگاه‌های کشور یا در تماس با وزارتخانه یا معلمان شاغل و بازنشسته دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر پیشنهاد و ارائه می‌شود. تعیین شده توسط مرکز آموزش مدیریت دولتی بر اساس مدل ارزیابی حرفه ای است و گواهی سنجش دریافت می کنند.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۳، اختیارات بدون کد شناسایی کار به رسمیت شناخته شده توسط سازمان اداری و کار در کشور، کارکنان منصوب یا منتقل شده به سایر دستگاه های اجرایی (با یا بدون تصدی پست سازمانی)، کارمندان منصوب به غیر دولتی مدارس (به استثنای مدیران و معاونینی که حق التدریسی می گیرند)، نیروی مازاد یا در اختیار مدرسه، کلیه افراد مزدبگیر از بیش از یک صندوق، افراد مرخصی خارج از آنجا حقوق بگیر، انتقالی به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و افرادی که برای تدریس منصوب می شوند مشمول این قانون نمی شوند.

مطابق ماده ۵ قانون اساسی، افرادی که پس از ارزیابی اولیه حداقل نمره لازم برای کسب رتبه معلمی را کسب نکنند، در مدت یک سال از زمانی که معلم آموزش را دریافت نکرده است، مدرک تحصیلی تکمیلی برای معلمان اعطا می شود. رتبه این دسته از شرکت کنندگان با کسب امتیاز لازم و ارزیابی مجدد می توانند ظرف یک سال در یکی از رتبه ها قرار گیرند.

در تبصره ۲ این ماده نیز آمده است: کلیه افراد تازه استخدام شده به استثنای مشمولان موظف به کار و سایر مشمولان مشمول قوانین خاص، طبق قرارداد استخدام می شوند و وضعیت آنها با احتساب امتیاز تغییر می کند. به دست آمده. برای تعداد معلمان کارآموز و رعایت سایر قوانین مربوطه.

انتهای پیام/