کتاب شعر رستاخیز در کلاله – خبر خوش ارائه شد


به گزارش وبسایت خبر خوب، این روزنامه نگار گفت خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستانروز یکشنبه ۲۸ خردادماه در مجتمع فرهنگی هنری محمد رعیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و هیئتی با حضور اهالی فرهنگ، هنر، اصحاب رسانه و قریش شهرستان کلاله برگزار شد. دفتر فرهنگ و رهبری اسلامی.

در این مراسم از کتاب شعر «رستاخیز» سروده احمد افتخاری فر، هنرمند و نویسنده فقید کلاله که در شهریورماه ۱۳۹۵ بر اثر سکته قلبی درگذشت، رونمایی شد.

مجموعه شعر «رستاخیز» اولین و تنها از آثار ادبی و اشعار این هنرمند فقید است. تارا احمد افتخاری فر است که به خاطر همسرش مرضیه است ممنی و با تلاش و کوشش رویا دیدن تجمع حسین پور و تصحیح شده منتشر شده توسط ثریا قنبری و محسن طالبی، انتشارات امرتات در صفحه ۱۲۸.

زنده یاد احمد افتخاری فر متولد ۱۳۵۹ در کلاله سیستانی، لیسانس، کارشناس ارشد تاریخ هنر ایران باستان، بازیگر، مدیر بازیگری و کارشناس هنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، دارای ده ها تئاتر، چندین فیلم و طراحی است. ، ده ها نقاشی و طراحی، ده ها نقاشی، آینه و خشت و چند صفحه باقی مانده است.

محسن طالبی، رئیس جامعه شعر کلاله، ضمن یادآوری نام و خاطره زندگی افتخاری فری فر، درباره نحوه انتشار کتاب شعر «رستاخیز» گفت: موضوع را تغییر ندادیم.

وی افزود: تمامی هزینه های چاپ این کتاب بر عهده همسر وی است که به وصیت شاعر آن را صرف رفاه حال فرزندان سیستان و بلوچستان می کند.

طالبی ادامه داد: جمع آوری و تنظیم اشعار کتاب نیز بر عهده خانم رویا حسن پور است که از ایشان کمال تشکر و قدردانی را دارم. همچنین از انتشارات عمارت برای همکاری همه جانبه در انتشار این کتاب تشکر ویژه ای دارد.

پس از پایان این مراسم رویا حسن پور که جمع آوری و تنظیم کار را بر عهده داشت گفت: غم درگذشت مرحوم احمد افتخاری از گفتار نیست، همه عشق و شادی ایشان فراموش نمی شود. یک سال بعد تصمیم گرفتم با اجازه و همکاری خانواده های آن مرحوم، اشعار و دست نوشته های او را جمع آوری کنم تا از دست اشعارش نمرده باشم.

وی افزود: هدف این کتاب جمع آوری دست نوشته هایی است که آن مرحوم در زمان حیات خود تصمیم به چاپ آن ها داشته و همچنین مکتوب گفت و گو با فرزندان دلبند خود را بنویسد تا در زمان مناسب در انتهای کتابش قرار گیرد، اما متأسفانه. او انجام داد. وقت ندارم و فکر می‌کردم وظیفه‌ام است.» در انتشار این کتاب همه اشعار او را به عنوان گنجینه و عطری ثبت می کنم تا دلهای داغدارمان را آرام کند و ما را در دعای خیرش همراهی کند.

حسن پور درباره این اثر می گوید: کتاب «رستاخیز» به چهار بخش تقسیم شده است. در قسمت اول شعر با حالتی فلسفی و مناجات با خدا و ماتم سروده شده است. در قسمت دوم شاعر از راه آزاد (نو) صحبت می کند و در قسمت سوم مجموعه «ناشناس». در قسمت آخر کتاب، گفتگوی پسر اشکان با پدرش به همان زبان ساده کودک ضبط شده است.

وی افزود: در این کتاب بیش از هر چیز، قلم شیوا، اندیشه‌های جهان‌های دیگر و تصاویر ذهن، با کلماتی زیبا و پرمعنا، تکان‌دهنده است. قابل ذکر است که این هنرمند در اشعار خود از رابطه خدا و روح و جاودانگی می گوید و قلب کارش در زیبایی کلام وصف ناپذیر است.

وی سپس گفت: از زحمات و مساعدت های زحمات و زحمات خانواده احمد عزیز در ویراستاری کتاب از آقایان محسن طالبی و ثریا قنبری تشکر می کنم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این مراسم با بیان وضعیت زندگی احمدی افتخاری فر گفت: نام و خاطره همکاران ما وجدانی بیدار، صادق، استادانه دارد، مسئولیت و مهربانی همیشه در دل و ذهن ما زنده است.

وی افزود: یاد و خاطره همکار فقید اینجانب همواره به نیکی یاد خواهد شد و شکی نیست که این نام نیک مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گرفته و امیدوارم در آخرت نیز مشمول رحمت الهی باشم.

به گزارش یک سایت خبری خوب ایبنا; این مراسم با افتتاح دفتر شعر «رستاخیز کلمه» با حضور مسئولان نظام، خانواده ها و اهالی فرهنگ و هنر و ادب در شهرستان کلاله به پایان رسید.