کتابخانه عمومی ملاحسن دزلی در سروآباد افتتاح شد – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از حمل کننده خبرگزاری کتاب ها ایران(ابن) در کردستانمراسم افتتاحیه کتابخانه عمومی ملاحسن دزلی روستای دزلی شهرستان سروآباد با حضور مدیرکل کتابخانه عمومی استان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان، فرماندار سروآباد، مدیر اداره علوی بنیاد در شهرستان، امام جمعه شهرستان سروآباد و رئیس برخی ادارات و نهادها در روز یکشنبه (۶ شهریور) در هفته دولت برگزار شد.

محمد مخدومی مدیرکل کتابخانه های عمومی کشور اعلام کرد: کتابخانه عمومی شهید ملحسن دزلی شهرستان دزلی با همت بنیاد علوی و با همکاری کتابخانه های عمومی کشور آماده بهره برداری و تجهیز است. زمین مورد نیاز برای احداث کتابخانه ملحسن دزلی توسط یکی از خیرین منطقه اهدا شد و بنیاد علوی مبلغ ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای ساخت و راه اندازی این کتابخانه هزینه کرد کتابی که در شهرستان سروآباد ذکر شده است.

مخدومی گفت: این کتابخانه ۳۹۹ متر مربع مساحت و ۱۲۰ متر مربع زیربنا دارد و نهاد کتابخانه نیز اقداماتی را برای تجهیز و استخدام کتابداران انجام داده است.

مدیرکل کتابخانه عمومی اقلیم کردستان با اشاره به بخش‌های این کتابخانه افزود: کتابخانه ملحسن دزلی دارای بخش‌های متعددی از جمله کتابخانه، قرائت‌خانه – کتاب، بخش کودک و بخش کتاب است و از این پس فعالیت خواهد داشت. به عنوان یک فرهنگ کار کنید واقع در شهرستان دزلی.

عبدالله رشیدی پور معاون اداری و توسعه منابع انسانی دولت کردستان در ادامه از ساخت، طراحی و تجهیز این کتابخانه قدردانی کرد و گفت: ارتقای زیرساخت ها امری ضروری برای فرهنگ سازی در استان است.

وی گفت: افزایش تعداد افراد کتابخوان با افتتاح کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاها امکان پذیر است و مسئولان این حوزه باید با همکاری سایر نهادها و خیرین امکان دسترسی به کتابخانه را فراهم کنند.

رشیدی پور گفت: احداث کتابخانه ای به نام یک عالم در منطقه قابل تحسین و تحسین است و ممکن است برای مردم آن شهر و شهرستان های همجوار خیر و برکت داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از ابنا؛ شهرستان دزلی از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد در استان کردستان است که در ۲۸ کیلومتری شهرستان سروآباد و ۱۱۵ کیلومتری مرکز استان (سنندج) قرار دارد.