کاهش کالری می تواند عمر شما را افزایش دهد


آخرین اخبار رژیم غذایی و مدیریت وزن

کاهش کالری می تواند عمر شما را افزایش دهد

جمعه، فوریه ۱۱، ۲۰۲۲

به گفته محققان، تنها کاهش اندک کالری دریافتی می تواند سال های زندگی بیشتر و سالم تری به شما بدهد.

آنها همچنین پروتئینی را که نقش کلیدی در اثرات مفید کاهش دریافت کالری ایفا می کند، مشخص کردند و گفتند که ممکن است بتوان آن را برای بهبود سلامت دستکاری کرد.

تحقیقات قبلی نشان داده است که محدودیت کالری می تواند عمر مگس ها، کرم ها و موش ها را افزایش دهد. این مطالعه بر اساس کارآزمایی بالینی ارزیابی جامع اثرات بلند مدت کاهش مصرف انرژی (CALERIE)، اولین مطالعه کنترل شده محدودیت کالری در افراد سالم است.

در اینجا ما می‌پرسیم: محدودیت کالری با سیستم ایمنی و متابولیک چه می‌کند و اگر واقعاً مفید است، چگونه می‌توانیم از مسیرهای درون‌زایی که اثرات آن را در انسان تقلید می‌کنند، مهار کنیم؟ نویسنده ارشد ویشوا دیپ دیکسیت، استاد پاتولوژی، ایمونوبیولوژی و پزشکی تطبیقی ​​در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل گفت.

بیش از ۲۰۰ شرکت کننده بخشی از مطالعه جدید بودند. از برخی از آنها خواسته شد تا ۱۴ درصد کالری دریافتی خود را کاهش دهند. بقیه طبق معمول غذا خوردند. سلامت آنها به مدت دو سال پیگیری شد.

محققان با تجزیه و تحلیل تیموس، غده ای که سلول های T را تولید می کند، شروع کردند، نوعی گلبول سفید که بخش اساسی سیستم ایمنی است.

تیموس سریعتر از سایر اندام ها پیر می شود. به گفته دیکسیت، مدیر مرکز تحقیقات پیری ییل، تا زمانی که یک فرد بالغ سالم به سن ۴۰ سالگی برسد، ۷۰ درصد تیموس در حال حاضر چرب و غیرعملکردی است.

و با افزایش سن، تیموس سلول‌های T کمتری تولید می‌کند – یکی از دلایلی که افراد مسن در معرض خطر بیشتری برای بیماری هستند.

اما محققان دریافتند غدد تیموس شرکت‌کنندگانی که کالری دریافتی خود را محدود کرده بودند، چربی کمتری داشتند و پس از دو سال سلول‌های T بیشتری تولید کردند. هیچ تغییری در کسانی که کالری دریافتی خود را محدود نکردند، مشاهده نشد.

دیکسیت در یک انتشار خبری دانشگاه گفت: «این واقعیت که این اندام را می توان جوان کرد، به نظر من، خیره کننده است، زیرا شواهد بسیار کمی از این اتفاق در انسان وجود دارد. این که حتی ممکن است بسیار هیجان انگیز است.”

این مطالعه همچنین نشان داد که ژن پروتئینی به نام PLA2G7 در شرکت‌کنندگانی که کالری دریافتی خود را محدود می‌کردند، به طور قابل‌توجهی مهار شد. PLA2G7 توسط سلول های ایمنی به نام ماکروفاژها تولید می شود.

محققان برای اینکه بدانند آیا PLA2G7 با برخی از اثرات محدودیت کالری مرتبط است یا خیر، آزمایشاتی را با موش انجام دادند.

اولگا اسپادارو، محقق ارشد این مطالعه، دانشمند تحقیقاتی سابق در دانشکده پزشکی ییل، گفت: «ما دریافتیم که کاهش PLA2G7 در موش‌ها مزایایی را به همراه داشت که مشابه آن چیزی بود که در مورد محدودیت کالری در انسان دیدیم.

بر اساس یافته‌های منتشر شده در فوریه، غدد تیموس این موش‌ها طولانی‌تر عمل می‌کنند و از افزایش وزن مرتبط با غذا خوردن و همچنین التهاب مرتبط با افزایش سن محافظت می‌شوند. ۱۰ در مجله علوم پایه.

دیکسیت گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که PLA2G7 یکی از محرک‌های تأثیرات محدودیت کالری است. شناسایی این محرک‌ها به ما کمک می‌کند تا بفهمیم که سیستم متابولیک و سیستم ایمنی چگونه با یکدیگر صحبت می‌کنند، که می‌تواند به اهداف بالقوه‌ای اشاره کند که می‌توانند عملکرد ایمنی را بهبود بخشند، التهاب را کاهش دهند و به طور بالقوه حتی طول عمر سالم را افزایش دهند.

به عنوان مثال، ممکن است بتوان PLA2G7 را دستکاری کرد و از مزایای محدودیت کالری بدون نیاز به محدود کردن کالری استفاده کرد، که می‌تواند برای برخی افراد مضر باشد.

دیکسیت می‌گوید: «بحث‌های زیادی در مورد اینکه چه نوع رژیم غذایی بهتر است – کربوهیدرات کم یا چربی، افزایش پروتئین، روزه‌داری متناوب و غیره- وجود دارد و فکر می‌کنم زمان مشخص خواهد کرد که کدام یک از اینها مهم هستند.»

“[This was] یک مطالعه کاملاً کنترل شده که نشان می دهد کاهش کالری ساده و رژیم غذایی خاصی وجود ندارد، تأثیر قابل توجهی از نظر بیولوژیکی و تغییر وضعیت متابولیک ایمنی به سمتی دارد که از سلامت انسان محافظت می کند. از دیدگاه، من فکر می‌کنم که امید می‌دهد.”

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت کالری، موسسه ملی ایالات متحده در مورد پیری را ببینید.

منبع: دانشگاه ییل، انتشار خبری، فوریه. ۱۰، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


کاهش وزن قبل از هر جای دیگری در شکم اتفاق می افتد.
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/