رفتن به نوشته‌ها

کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا آتمانی


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا آتمانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر انسان می شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد ، افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار و ادامه این رژیم خاص برای بیش از سه هفته توصیه می کنند ، شرایطی برای از دست دادن کلسیم ایجاد می کنند و باعث پوکی استخوان می شوند. تصورات غلط در مورد رژیم های نامناسب توسط افراد غیر متخصص سلامت عمومی را تهدید می کند

در حالی که افراد از رژیم غذایی میوه ای برای کاهش تری گلیسیرید یا چربی های بد در قلب پیروی می کنند ، میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها می تواند آنها را به چربی تبدیل کند. رژیم های میوه و سبزیجات نمی تواند برای همه مثر باشد ، زیرا این رژیم ها برای سلامتی انسان مضر هستند. کاهش وزن طبیعی از نظر دانش تغذیه از یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی تلقی می شود و فردی که بدنبال کاهش وزن است باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. به ما به یک گرایش طبیعی برای کاهش وزن نیاز داریم تا بتوانیم این روند را در مدت زمان طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان یک بیماری خاموش در زنان است

استخوانها با کوچکترین ضربه و حتی عطسه و سرفه به تدریج ضعیف شده و می شکنند. علل پوکی استخوان ژنتیکی ، جنسیت ، سن ، نژاد ، کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. در صورت ابتلا به پوکی استخوان والدین یا خواهر و برادرها شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. به همین دلیل ، اگر زنان بعد از یائسگی مراقب خود نباشند ، در خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند. این بیماری در مردگان پیشرونده است. هورمون پاراتیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است. بیش از حد هورمون پاراتیروئید منجر به شکستگی استخوان می شود ، مصرف بیش از حد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند ، سیگار کشیدن خطر ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهد و کورتیکواستروئیدها نیز باعث آسیب استخوان در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها به مرور زمان ضعیف شوند ، کمردرد از مهره های کوچک بدن ، طول کوتاه ، انحنای و شکستگی ها به سرعت ایجاد می شود.

متخصص تغذیه اصفهان کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان


دکتر.. ردا آتمانی

رژیم درمانی اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه روشهای اولیه تغذیه و میزان و روش غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا آتمنانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورم یا نخورم

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *