کاهش احتراق سوخت در دو نیروگاه نکا / گاز تولیدی نیروگاه گازی – نیروگاه جدید اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب، خبرنگاران ایرنا به نفت سوزی در نیروگاه شهید سلیمی نکا اشاره می کنند که طی هفته های اخیر به دلیل افزایش آلودگی هوا در اطراف این نیروگاه بزرگ بار دیگر مورد توجه فعالان محیط زیست قرار گرفته است. گروه تولیدکننده. از امروز تولید دو نیروگاه در این نیروگاه به دلیل گازسوز شدن کاهش یافته است.

توقف نفت سوزی در نیروگاه نکا تقاضای عظیمی است که طی یک دهه در زمان های مختلف چندین بار مطرح شده است، اما سوخت مصرفی این نیروگاه نفت است. این سوخت دیزلی است که گوگرد زدایی نشده و حاوی ناخالصی های زیادی است.

در طول سالیان متمادی، ساکنان اطراف نیروگاه نکا و دوستداران محیط زیست خواستار اتصال مجدد این گروه بزرگ گازسوز به شبکه گاز کشور شده اند، زیرا برق شرکت سازنده شهید سلیمی نکا در اصل گاز سوز بوده و از سال ۲۰۰۶ با هدف از کاهش مصرف گاز در ماه های سرد سال سوخته است. در سردترین روزهای سال شروع به سوزاندن یک یا دو پمپ بنزین می کند اما این روغن کثیف ترین سوخت و ثابت است. نیروگاه در طول سال

پس از هفته ها پیگیری و افزایش اعتراضات به نفت سوزی در نیروگاه نکا، صبح امروز چند تن از فعالان محیط زیست منطقه در شبکه های اجتماعی اعلام کردند که از دود خارج نمی شوند.دو بخار از چهار بخار موجود در نیروگاه تاریک است. در رسانه های اجتماعی روز گذشته، و این بدان معناست که دو نیروگاه در حال سوختن گاز هستند. این ادعا با تحقیق خبرنگار ایرنا از یکی از مسئولان شرکت برق تایید شد.

روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق نکا در پاسخ به پیگیری خبرنگاران ایرنا در زمان تایید گاز سوزی نیروگاه شهید سلیمی توسط پمپ بنزین اول و دوم، مطلبی را برای این خبرگزاری تهیه و نظراتی را مطرح کرد. در مورد آن تصمیم گیری

در این پیام آمده است که انتقال گاز ۱ و ۲ نیروگاه شهید سلیمی نکا با سوخت گاز و در پیام بعدی نیز نوشته شده است پس از همکاری ۴ گاز در این نیروگاه با ظرفیت ۱۷۶۰ مگاوات با سوخت گازوئیل در چند روز گذشته و کنترل کامل بر تامین سوخت گاز برای تولید برق، نیمی از ظرفیت گاز جاری است. فعال بر روی سوخت های گازی

در بخشی دیگر از این پست به این نکته اشاره شده است که نیروگاه شهید سلیمی بیش از چهار درصد برق کشور را تامین می کند و با بیش از ۴۰ سال بهره برداری از گاز، نقش موثری در تثبیت شبکه برق کشور دارد. : با تلاش شبانه روزی و جهادی کارگران نیروگاه در تعمیرات اساسی و موردی پمپ های سیکل و گاز ترکیبی، اجزای این نیروگاه پتانسیل بهره وری را دارد و بیش از ۱۹۰۰ مگاوات به طور کامل در حال تولید است. حوزه. برای تامین برق بدون وقفه در فصل تابستان و حداکثر مصرف.

تماس با مدیریت تولید برق نکا، مروری کوتاه بر فرآیند تصمیم گیری در خصوص مصرف سوخت در این گروه ارائه و نوشت: شرکت های برق در تعیین نوع سوخت مصرفی عاقل نیستند و تامین سوخت بر عهده وزارت نفت است. این در حالی است که نظارت های مکرر در چند روز اخیر به سقف سوخت پمپ بنزین های اول و دوم نیروگاه شهید سلیمی نکا رسیده و این دستگاه ها از شامگاه سه شنبه ۲۲ تیرماه در آتش سوختند. تلاش شرکت های برق برای گازرسانی به سایر گروه ها نیز ادامه دارد.

با وجود سوختن نیروگاه نکا، محیط بانان و ساکنان منطقه همچنان نگران وضعیت آب و هوای منطقه با توجه به میزان سوخت سوزانده شده در هر واحد در این نیروگاه هستند. حتی این نگرانی در ادعای برخی فعالان محیط زیست مبنی بر افزایش پیوسته اتصال دو نیروگاه به شبکه گاز وجود دارد. با این حال توقف سوخت دو گازی در نیروگاه نکا اقدامی خوشایند برای مردم منطقه است که آنها را به بازگشت کامل به حالت عادی امیدوار می کند.

کاهش احتراق سوخت در دو نیروگاه گازی نکا/ گاز سوز

اعتراضات توده ای

در چند روز گذشته علاوه بر اعتراض ساکنان در سطح منطقه ای و محلی، برای انتشار تصاویری واضح و شفاف از آلودگی نفتی نیروگاه های آمریکا در این منطقه، رسانه های رسمی نیز به این موضوع پرداختند. جدی تر و نیازمند حل سریع و جدی این موضوع است. حتی ۱۷ تیرماه برنامه تلویزیونی «سلامت مثبت» در شبکه سلامت بخش ویژه ای را به این موضوع اختصاص داد و شبهات و مشکلاتی را در خصوص سوخت سوزی در کارخانه تولیدی مطرح کرد.برق نکا در گفتگوی تلفنی با عطاءالله کاویان مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران

دامنه این اعتراضات منطقه‌ای علاوه بر فضای رسانه‌ای و مجازی به سطح مدیریت شهری نیز رسیده و اعضای شورای اسلامی با مهر شورای اسلامی شهر شکایت‌های رسمی خود را مطرح کرده‌اند. چندین فوکنتانی در منطقه از دادستان مازندران خواستار دادستانی هستند. این موضوع باید برای جلوگیری از سوزاندن سوخت بی کیفیت در نیروگاه نکا و معرفی و تامین گاز مورد نیاز بررسی و پیگیری شود. از این ایستگاه

مخالفان نفت‌سوزی نیروگاه نکا علاوه بر فعالیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، در روزهای اخیر کمپین آنلاین جمع‌آوری امضای مردم در اعتراض به ادامه احتراق سوخت در نیروگاه نکا را راه‌اندازی کرده‌اند. و مقامات ارشد دولتی کشور اعم از روسای قوه مجریه و قضائیه و وزارتخانه های ذیربط با توجه به موقعیت محل سکونت و اهمیت محیط زیست و همچنین منحصر به فرد بودن کشاورزی درخواست سوخت سوزی کرده اند. در این منطقه. سوخت نیروگاه شهید سلیمی نکا باید متوقف شود.

سال‌هاست که در نیروگاه نکا نفت‌سوزی وجود دارد، در حالی که این مجموعه نیروگاهی برای تامین برق از گاز طبیعی طراحی و ساخته شده است و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات با سوخت بالا خواهد رفت. علاوه بر این، توان تولید سوخت دیزل کمتر از قدرت سوخت گازی است.