کارت امتحانی مدارس سمپاد منتشر شد – وبسایت خوش خبر


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا، فرهاد فتحی نژاد معاون برنامه ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از راه اندازی سامانه شرکت در آزمون ورودی سمپاد خبر داد. کارت

فتحی نژاد گفت: داوطلبانی که قبلا در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در مقطع هفتم و دهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت نام کرده اند، می توانند از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۵ خرداد ۱۳۰۱ به نشانی سایت azmoon.medu.ir کارت ورود به جلسه دریافت کنند.

معاون برنامه ریزی و مدیریت آموزشگاه سمپاد اعلام کرد: آزمون ورودی پایه هفتم ۲۶ خرداد و کلاس دهم ۲۶ خرداد ماه برگزار می شود و ۲۳۰۰ حلقه اجرایی به رقابت می پردازند که در نهایت تعداد آنها به حدود ۱۸ هزار نفر می رسد. افراد وارد کلاس هفتم می شوند، حدود ۱۳۰۰۰ نفر در کلاس دهم و در کل حدود ۳۱۰۰۰ نفر.

فتحی نژاد درباره سوالات و محتوای کنکور گفت: شرکت کنندگان در آزمون پایه هفتم به ۱۲۰ سوال در دو دفترچه پاسخ می دهند. محتوای آزمون سنجش توانایی مصاحبه داوطلبان انتخاب شده است و بخشی از نمره کل دفترچه اول دو سوم و بخشی از نمره کل دفترچه دوم یک سوم است.

وی گفت: محتوای آزمون پایه دهم شامل دو دسته سوالات مهارت های استفهامی و صلاحیت تحصیلی است که ۵۰ درصد نمره ها مربوط به مهارت های پرسشی و ۵۰ درصد مربوط به توانایی تحصیلی است. ۵۰ دقیقه به ۵۰ سوال مهارت تحقیق و ۷۰ دقیقه به ۵۰ سوال مهارت تحصیلی اختصاص داده شده است.

خاطرنشان می شود: در این آزمون حدود ۴۷۰۰ در رشته علوم تجربی، ۴۸۰۰ در رشته ریاضی و فیزیک، ۳۳۰۰ در رشته علوم انسانی و ۳۹۳ در رشته سمپاد اخذ می شود.

انتهای پیام/۴۱۲۹/