“ژنرال های روز قیامت” روسیه پس از عقب نشینی از اوکراین تحت فشار هستندبه گزارش هاشمشیری آنلاین به نقل از رویترز، سرگئی سوروویکین که رسانه های روسی او را به دلیل شهرت وحشیانه اش «ژنرال آخرالزمان» می نامند، به ارتش روسیه دستور خروج از شهر خرسون و کرانه باختری رود دنیپر را صادر کرد. ارتش در ۹ نوامبر. رودخانه ها، زیرا این مناطق در برابر حمله ارتش اوکراین آسیب پذیر بودند.

سوروویکین، ۵۶ ساله، کهنه سرباز جنگ در چچن و سوریه که از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مدال دریافت کرد، استدلال کرد که عقب نشینی که دو روز بعد تکمیل شد، به مسکو اجازه می دهد تجهیزات خود را نجات دهد و قدرت خود را در منطقه ارزیابی کند. حدود ۳۰۰۰۰ آنها عادت دارند به مناطق دیگر حمله کنند.

برخی از این نیروها از جنوب اوکراین به شرق اوکراین، جایی که جنگ در حال وقوع است، منتقل شده اند و دریافت کننده برچسب «قهرمان روسیه» تحت فشار است تا نشان دهد که در رقابت تصمیم درستی گرفته است. – تا زمستان

مارگاریتا سیمونیان، سردبیر RT و یکی از حامیان اصلی جنگ در اوکراین، در برنامه تلویزیونی هفته گذشته گفت: “ما منتظر نتایج درخشان شما هستیم و برای شما دعا می کنیم، من هر روز برای شما دعا می کنم.”

سیمونیان از سوروویکین که در تلویزیون با سر بزرگ تراشیده به زبان روسی صحبت می کند، خواست تا «تزلزل» منتقدان را نادیده بگیرد و به وبلاگ نویسان نظامی مشهور اشاره کرد که از رفتن خوشحال نبودند.

یکی از این وبلاگ نویسان که بیش از نیم میلیون دنبال کننده در کانال پیام رسان تلگرام دارد، پس از خروج نیروهای روسی از خرسون، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، خشمگین شد و پرسید که چرا مسکو او را نکشته است.

تاتارسکی در توضیح این ویدئو پرسید: “ما در این جنگ خون خود را برای چه دادیم؟” چرا زلنسکی سالم به خورسون رسید؟

“به طور نمادین اگر یک پهپاد انتحاری روی سر این احمق می افتاد خوب بود، اما این اتفاق نیفتاد. چرا؟ “ما باید یک جنگ بزرگ داشته باشیم وگرنه هیچ دستاوردی حاصل نمی شود.”

الکساندر دوگین، یک ملی‌گرای تندرو برجسته روسی که دخترش در ماه اوت در خارج از مسکو در آنچه روسیه تروریسم دولتی اوکراین می‌نامد کشته شد، همچنین گفت که خرسون آخرین بخش از خاک اوکراین است که روسیه می‌تواند آن را ترک کند.

دوگین در مصاحبه ای با یک سایت خبری ملی گرای آنلاین گفت: این آخرین خط عقب نشینی است.

مقامات ارشد دولت روسیه و تندروها می گویند که می خواهند نیروهای روسی در مقطعی به شهر خرسون بازگردند، اما بعید است که به این زودی ها این اتفاق بیفتد.

پیشروی جدید در شرق در برابر ارتش تخلیه شده اوکراین مجهز به سلاح های غربی کار آسانی نیست، به خصوص در زمستان.

کی یف به نوبه خود گفت که به تلاش برای بازپس گیری قلمرو خود ادامه خواهد داد و مقامات روسیه هشدار دادند که ارتش اوکراین می تواند با نیروهای انتقال یافته از خرسون، جبهه سومی را در غرب باز کند.

سوروویکین همچنین تشویق شد تا کمپین خود را برای بمباران زیرساخت های انرژی اوکراین به عنوان ترفندی برای آوردن اوکراین به میز مذاکره تشدید کند.

ولادیمیر سولوویف، یکی از مشهورترین مجریان برنامه تلویزیونی افراطی ناسیونالیست، هفته گذشته گفت: “من از قهرمان ارتش روسیه، ژنرال سوروویکین درخواست می کنم: رفیق ژنرال، من از شما می خواهم که نابودی کامل زیرساخت های انرژی کشور را به پایان برسانید. این رژیم نازی اوکراین.”

دیگر مفسران تلویزیون دولتی شروع به پرسیدن سوالاتی در مورد مدیریت جنگ در قالب مناظره های عمومی کردند.

در همین حال، زنان و مادران مردان تازه منصوب شده در حال آماده شدن برای تحت فشار قرار دادن وزارت دفاع روسیه به دلیل کمبود آموزش و تجهیزات این نیروها هستند.

در ۸ اکتبر، سوروویکین در یک اطلاعیه عمومی به عنوان اولین فرمانده ارتش روسیه در اوکراین منصوب شد.

عقب‌نشینی از خرسون سریع‌تر و مسالمت‌آمیزتر از آن چیزی بود که بسیاری از تحلیل‌گران نظامی غربی انتظار داشتند، و به گفته یکی از مقامات ارشد نظامی آمریکا، در مقایسه با عقب‌نشینی‌های قبلی روسیه «بسیار آرام» بود.

مقامات اطلاعات نظامی بریتانیا نیز روز یکشنبه گفتند که نیروهای مسکو احتمالاً در محدود کردن تلفات تجهیزات نظامی و انهدام تجهیزات باقی مانده موفق بوده اند و گفتند که این موفقیت با فرماندهی عملیاتی لشکر مؤثر به رهبری ژنرال سوروویکین بوده است.