ژاپن تایید اضطراری قرص ضد کرونای شیونوگی را به تعویق انداختبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز، کارشناسان بهداشت در آن پنل به حمایت از پیشنهادی رای دادند که نیاز به داده های بیشتری در بحث دارویی دارد، زیرا ضربه دیگری به هدف جهانی شیونوگی برای راه اندازی قرص ضد رتروویروسی بود.

مقامات ژاپنی نیز ماه گذشته تصمیمی در مورد این دارو گرفتند S-217622 Shionogi امیدوار است بتواند با داروهای مشابه مورد تایید شرکت های داروسازی آمریکایی Pfizer و Merck رقابت کند. این شرکت قراردادی برای فروش حدود یک میلیون دوز دارو با دولت ژاپن امضا کرده است که باید برای اجرا تایید شود.

Isao Tshirogi، مدیر اجرایی Shionogi، گفت که تولید سالانه این دارو می تواند به ۱۰ میلیون دوز برسد. این شرکت همچنین برای اجرای مرحله سوم آزمایش جهانی این دارو از حمایت دولت آمریکا برخوردار شده است.

برخی از اعضای پنل وزارت بهداشت ژاپن گفتند که اگرچه داده‌های آزمایش اثربخشی دارو را ثابت نمی‌کند، اما نتایج به اندازه‌ای خوب بود که مجوز اضطراری صادر کرد. این دارو فوری است و از آن برای مبارزه با موج هفتم بیماری‌های عفونی استفاده می‌کند و ممکن است کاهش دهد. بروز بیماری به نام “کووید دائمی” باید در بیماران استفاده شود.

تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن روز چهارشنبه از مرز ۱۵۰ هزار نفر گذشت.