چیپس، نوشابه، غذای سالم تر با قوانین جدید میان وعده های مدرسه


تصویر خبر: چیپس، نوشابه، غذای سالم تر با قوانین جدید میان وعده های مدرسه

جمعه، فوریه ۱ (HealthDay News) — در صورت اعمال قوانین پیشنهادی جدید دولت، روزهایی که کودکان ایالات متحده می توانند برای خود یک نوشابه شیرین یا یک تخته شکلات از ماشین های خودکار مدرسه تهیه کنند، ممکن است شماره گذاری شوند.

وزارت کشاورزی ایالات متحده روز جمعه پیشنهادهای جدیدی را برای نوع غذاهای موجود در دستگاه های فروش خودکار مدارس و کافه های میان وعده ارائه کرد. غذاهای پر نمک و پر کالری هستند که باید با مواد مغذی تر با چربی و شکر کمتر جایگزین شوند.

تام ویلساک، دبیر USDA، در آژانسی گفت: «ارائه گزینه‌های سالم در سراسر کافه‌تری‌های مدرسه، ماشین‌های فروش خودکار و اسنک‌بارها، دستاوردهای حاصل از استانداردهای جدید و سالم برای صبحانه و ناهار مدرسه را تکمیل می‌کند، بنابراین انتخاب سالم انتخاب آسانی برای بچه‌های ما است». نسخه جدید.

قوانین پیشنهادی جدید بر غذاهایی که به عنوان “غذاهای رقابتی” شناخته می شوند، تمرکز دارند، که شامل تنقلاتی است که قبلاً در وعده های غذایی مدرسه یافت نشده است. قوانین مربوط به ناهارهای کیسه‌ای که از خانه به مدرسه می‌آیند، یا رویدادهای ویژه مانند جشن تولد، جشن‌های تعطیلات یا فروش نان‌ها مربوط نمی‌شود – به مدارس چیزی که USDA آن را “انعطاف پذیری برای سنت‌های مهم” می‌نامد. این آژانس گفت که رویدادهای ورزشی بعد از مدرسه نیز معاف هستند.

با این حال، وقتی صحبت از تنقلات ارائه شده در جاهای دیگر می شود، USDA توصیه می کند که همه آنها میوه، سبزیجات، محصولات لبنی، غذاهای غنی از پروتئین یا محصولات سبوس دار را به عنوان مواد اصلی تشکیل دهند.

غذاهایی که باید از آنها پرهیز کرد شامل موارد پرچرب یا پر شکر است – به چیپس سیب زمینی، نوشابه های شیرین، شیرینی ها و آب نبات فکر کنید. غذاهای حاوی چربی های ترانس ناسالم نیز مجاز نیستند.

در مورد نوشیدنی‌ها، وزارت کشاورزی آمریکا به دنبال آب، شیر کم‌چرب بدون طعم، شیر بدون چربی طعم‌دار یا بدون طعم، و آب میوه‌ها یا سبزیجات ۱۰۰ درصد است. دبیرستان ها همچنین ممکن است نوشیدنی های کافئین دار و نوشابه های بدون کالری را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

همانطور که USDA اشاره کرد، گزارشی که در اوایل این هفته توسط مرکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری منتشر شد، نشان داد که ۳۹ ایالت قبلاً قوانین مشابهی را در مورد تنقلات در مدارس اعمال کرده اند. این آژانس گفت: قوانین جدید USDA “یک خط پایه ملی از این استانداردها را ایجاد می کند.”

این پیشنهادها اکنون برای یک دوره ۶۰ روزه اظهار نظر عمومی باز است و مدارس مجبور نیستند آنها را تا پس از گذشت یک سال تحصیلی کامل پس از تصویب نهایی قوانین توسط USDA اجرا کنند.

گروه غیرانتفاعی حامی مصرف‌کننده مرکز علم در منافع عمومی گفت که از پیشنهادهای جدید “تشویق” می‌کند.

مارگو ووتن، مدیر سیاست تغذیه این گروه، در یک بیانیه خبری گفت: «طبق استانداردهای تغذیه پیشنهادی USDA، والدین دیگر نگران این نخواهند بود که فرزندانشان از پول ناهار خود برای خرید غذای ناسالم در مدرسه استفاده کنند.

او افزود: «در دهه گذشته پیشرفت خوبی در زمینه غذاهای مدارس حاصل شده است که نتیجه سیاست‌های منطقه مدرسه محلی و ایالت و تلاش‌های داوطلبانه صنعت نوشابه‌سازی است.

ووتن گفت: “اما هنوز، غذاها و نوشیدنی های ناسالم بسیار زیادی در مدارس وجود دارد. دو سوم دانش آموزان مقطع ابتدایی و تقریباً همه دانش آموزان دبیرستانی می توانند خارج از برنامه های غذایی در مدارس غذا و نوشیدنی بخرند.” “مطالعات نشان می دهد که تنقلات و نوشیدنی های ناسالم در مدارس به رژیم غذایی کودکان فروخته می شود و وزن آنها را افزایش می دهد.”

— E.J. Mundell

اخبار پزشکیHealth News Copyright © ۲۰۱۳ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


نکات ورزشی برای کودکان و کل خانواده
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: فوریه ۱، ۲۰۱۳، انتشارات خبری، وزارت کشاورزی ایالات متحده، و مرکز علوم در منافع عمومی


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/