چگونه در تابستان گرم نشویم؟به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شفقنا، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، وی درباره راهکارهای پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونی بیان کرد: در شرایطی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند، برای محافظت از صورت مجبوریم کلاه بپوشیم و بدن لباس پوشیده باشد. حداقل . همچنین نوشیدن آب زیاد توصیه می شود. دکتر. علی کشاورز توضیحی در مورد فصول گرم و مرطوب می دهد که در ادامه می خوانید.

روز به طور ناگهانی گرم می شود و ممکن است هنوز افراد زیادی وجود داشته باشند که آمادگی مواجهه با آن روز گرم را نداشته باشند. توصیه شما برای رفتن در یک روز گرم و مقابله با تب بالا چیست؟

در این دوران باید زیاد آب بنوشید، زیرا امروز زیاد عرق می کنیم و آب نداریم. ما باید مایعاتی بنوشیم که تشنه نباشند. احساس تشنگی خطر گرمازدگی را افزایش می دهد. خوردن سبزی و سالاد بدون سس و میوه در این اقلیم توصیه می شود، زیرا مصرف سبزیجات باعث صرفه جویی زیادی در مصرف آب و تشنگی شما می شود. در مواقعی که در معرض نور خورشید هستیم، حتما از کلاه برای محافظت از صورت و بدن خود استفاده کنیم تا حداقل لباس بپوشیم. باز هم آب فراوان بنوشید.

علائم گرگرفتگی چیست؟

علائم به شدت بیماری بستگی دارد. از علائم ساده مانند خستگی و کبودی تا سرگیجه تا کاهش بیش از دو درصد وزن بدن شما متغیر است. حتی ممکن است دیوانه شود، کفش هایش را از روی آسفالت داغ در بیاورد و پابرهنه در روستای گرم بدود. یعنی گرما می تواند منجر به از دست دادن تعادل روانی شود. مقدار گرما متفاوت است.

مشاغل برخی افراد مستلزم آن است که خانه را مدت بیشتری ترک کنند. چه توصیه ای به این افراد می شود؟

حداقل این افراد باید با او آب بخورند و از آنها آب بخواهند. چند راننده تاکسی و مامور را می بینم که نوشیدنی در جعبه دارند تا آب سرد بنوشند و مرتب آب بنوشند. نوشیدن آب امروزه هنگام بیرون رفتن از خانه بسیار مهم است.