رفتن به نوشته‌ها

چگونه ترک اعتیاد به قند را ترک کنیم؟


امروز ما در مورد اعتیاد به قند و نحوه ترک آن صحبت می کنیم. دلیل انتخاب این موضوع به این دلیل است که امروز ، در مشاور ، یک مشتری اشاره کرد که هربار در شرایط استرس زا هوس شیرینی می کند و این به یک چرخه معیوب تبدیل می شود که باعث می شود احساس گناه کند.

قبل از شروع ، بیایید با درک اینکه اعتیاد به قند چیست شروع کنیم. این یک وابستگی احساسی یا روانی به قند یا غذاهای شیرین است تا احساس بهتری داشته باشید. خوردن قند باعث ترشح مواد افیونی و دوپامین در بدن ما می شود. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در مدار پاداش مرتبط با رفتارهای اعتیادآور دارد. وقتی یک رفتار خاص باعث ترشح بیش از حد دوپامین می شود ، شما سرخوشی دلپذیری را تجربه می کنید ، که به احتمال زیاد شما دوباره همان چیز را تجربه خواهید کرد. بنابراین رفتار بارها و بارها تکرار می شود و بدین ترتیب مدار را بیشتر تقویت می کند.

شکر به تمام سلول های مغز تغذیه می کند. مغز شما همچنین قند را به عنوان پاداش می بیند ، که باعث می شود شما از آن بیشتر بخواهید. اگر مقدار زیادی شکر بخورید ، این پاداش را افزایش می دهید. ترک این عادت را برای شما دشوار می کند ، اما غیر ممکن نیست!

چگونه می توانید قند موجود در غذاها را بشناسید؟

شکر به اشکال مختلف وجود دارد. وقتی برچسب غذا را بعد می خوانید ، لطفاً کمی زمان بگذارید تا بسته بندی را بچرخانید و برچسب را بخوانید. متوجه خواهید شد که دو ستون وجود دارد ، یعنی قندهای رایگان و قندهای اضافی. قندهای رایگان شامل هر دو – قندهای طبیعی موجود در عسل و آب میوه و قند موجود در غذاها و نوشیدنی ها هستند ، در حالی که قندهای اضافه شده شامل کلماتی مانند گلوکز ، شربت ذرت ، شکر قهوه ای ، دکستروز ، مالتوز و ساکارز است. این قندهای اضافه شده در ستون لیست مواد تشکیل دهنده محصول ذکر شده است.

برخی از غذاهای حاوی قند شامل نوشیدنی های انرژی زا ، نوشابه های الکلی ، نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای و قهوه و چای شیرین است. سایر منابع آشنا تنقلات هستند. این چیزها فقط نباید واضح باشند ، مانند کیک ، کلوچه و بستنی. همچنین می توانید آن را در مقادیر زیادی در محصولاتی مانند نان ، سس سالاد ، گرانول و حتی ماست بدون چربی پیدا کنید. بنابراین توجه به کلاهبرداری های تبلیغاتی بسیار مهم است. فاقد چربی به این معنی نیست که بدون قند است و حتی بدون قند نیز به این معنا نیست که بدون قند است. این بدان معناست که اگرچه ممکن است حاوی شکر نباشد ، اما حاوی شیرین کننده های مصنوعی است که اگر بیشتر نباشد ، به اندازه قند مضر هستند.

عوارض جانبی اعتیاد به قند –

اعتیاد مزمن به شکر می تواند اثرات بد بسیاری بر سلامت شما داشته باشد ، مانند اسیدیته ، التهاب ، نفخ ، گاز ، مه مغزی ، سقوط شدید انرژی و تحریک پذیری. سایر اثرات ممکن است شامل نوسانات خلقی ، تحریک پذیری عصبی ، دیس بیوزیس ، پیری سریع پوست ، آکنه ، رنگدانه پوست ، واکنش های آلرژیک ، بثورات و عدم تعادل هورمونی باشد. اگر با شیوه صحیح درمان نشوید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، مانند کاهش مصرف قند ، بعداً زمینه را برای بیماری ها فراهم می کند. بنابراین ، سیگنال های بدن خود را بفهمید و هنگامی که می خواهد از شما بخواهد که مصرف قند را آسان کنید. آنچه امروز فقط علامت است ، فردا می تواند به زنگ خطر تبدیل شود.

راههای متوقف کردن هوس قند –

 • تمرین روزه داری متناوب
  ما تعداد زیادی از مشتریان خود داریم که در حال حاضر از روزه های شبانه روزی پیروی می کنند و نتیجه ای که آنها با روزه داری مشاهده کرده اند ، چیزی معجزه آسا نیست. در طول روزه داری ، گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین هورمون سیری است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • جوانه های چشایی خود را دوباره آموزش دهید
  اغلب ما با شیرینی ها ارتباط برقرار می کنیم زیرا به طعم آنها معتاد شده ایم. حتماً شنیده اید که بسیاری از مردم هوس خوردن چیزهای شیرین بعد از غذا می کنند. این به این دلیل است که ما به آن عادت کرده ایم. به همین ترتیب ، برای غلبه بر اعتیاد ، ما باید جوانه های چشایی خود را آموزش دهیم تا از چیزهای شیرین کمتر لذت ببرند. وقتی عادت می کنید کمتر غذاهای فوق شیرین بخورید ، کمتر هوس می کنید.
 • دور از چشم ، دور از ذهن
  حتماً این را قبلاً شنیده اید و به من اعتماد کنید ، برای خلاص شدن از هوس قند معجزه می کند. وسوسه نشوید آب نبات ، کلوچه و سایر غذاهای پر قند را در کمد ها و یخچال ذخیره کنید.
 • مراقب کربوهیدرات های تصفیه شده باشید
  کربوهیدراتهای ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند ، که باعث افزایش سریع قند خون و در نتیجه افزایش سطح انسولین می شود. بدون فیبر ، پروتئین و چربی در غذای خود ، کربوهیدراتهای ساده به تنهایی شما را سیر یا سیر نمی کند و به زودی ، شما چیزهای بیشتری می خواهید. کربوهیدراتهای مناسب را انتخاب کنید – کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ، شامل چربی خوب و پروتئین خوب در وعده غذایی خود باشید. برخی از نمونه های کربوهیدرات ساده شامل آرد تصفیه شده ، آب نبات ، شکر روی میز ، نوشابه و غیره است. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده شامل آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات ، غلات کامل و موارد دیگر است.
 • تفاوت بین گرسنگی فیزیکی و گرسنگی احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما همچنین برای از بین بردن استرس یا مقابله با احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی ، اضطراب یا کسالت به غذا روی می آوریم. گاهی اوقات ، استفاده از غذا به عنوان پاداش یا وانت لزوما چیز بدی نیست. اما وقتی غذا خوردن به مکانیزم اصلی مقابله با شما تبدیل می شود ، در یک چرخه ناسالم گیر می کنید که در آن احساس یا مشکل عادی هرگز حل نمی شود. گرسنگی احساسی را نمی توان با غذا پر کرد. ممکن است در آن لحظه غذا خوردن خوب باشد ، اما احساساتی که منجر به خوردن غذا شد همچنان باقی می ماند. از این رو ، ما همیشه باید با تمرین ذهن آگاهی به رفع علت اصلی بپردازیم.
 • خوب بخوابید
  کمبود خواب باعث تغییرات هورمونی می شود. گرلین ، هورمون کنترل گرسنگی را افزایش می دهد و باعث می شود غذای بیشتری بخورید. علاوه بر این ، ما سطح انرژی پایینی را در طول روز تجربه می کنیم و باعث می شویم که هوس خوردن غذاهای شیرین کنیم ، در حالی که تمام نیاز بدن برای خواب کافی است.
 • روی آن کار کن
  یک تمرین خوب به ترشح هورمون های شادی مانند سروتونین کمک می کند ، که به ما در مقابله با اعتیاد کمک می کند و ما را مشغول می کند.
 • کمبود مواد معدنی را بررسی کنید
  هنگامی که به مواد غذایی روی می آوریم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شویم. هنگام رژیم گرفتن ، هوس خوردن غذاهایی مانند محصولات قندی ، چیپس یا نامکیناین می تواند باعث شود که رژیم را به طور کامل کنار بگذارید و به پرخوری بازگردید. مواد معدنی مهم شامل روی ، منیزیم ، کروم و کلسیم است. گاهی اوقات ممکن است خستگی ناشی از فقر آهن را با هوس قند اشتباه بگیریم.
 • بو کشیدن یا پخش اسانس ها
  برخی از روغنهای اساسی که به اعتیاد به قند کمک می کنند عبارتند از: نعناع و شوید با تحریک هورمون سیری در مغز ، رازیانه و دارچین با سرکوب اشتها ، اسطوخودوس و لیمو با بهبود سطح استرس.
 • با چالش ها روبرو شود
  شرکت در یک چالش هفتگی یا دو هفته ای بدون قند با خانواده و دوستان می تواند به شما انگیزه دهد تا با هم در مسیر خود باشید.

شکر جایگزین دستور العمل هایی است که باید امتحان کنید

ما نباید شیرینی را کنار بگذاریم. ما باید سعی کنیم جایگزین های طبیعی قند مانند عسل ، حبه ، شکر نارگیل و استویا را انتخاب کنیم. دفعه بعد که هوس شکر کردید ، این دستور العمل های وبلاگ ما را که مخصوص دندان شیرین شما طراحی شده است ، امتحان کنید. به یاد داشته باشید که از آن در حد اعتدال لذت ببرید ، زیرا هر چیز بیش از حد بد است.

YouCare همه چیز مربوط به شماست

شما نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. شما به همه چیز در مورد خود اهمیت می دهید. – لوک کوتینیو

ما یک تیم/اکوسیستم از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان ماهر طب آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای را اتخاذ می کنند و با ترکیب دارو و شیوه زندگی ، زندگی را تغییر می دهند. ما با تأکید بر چهار رکن سلامتی – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی – روی مراقبت های پیشگیرانه و بهبودی جامع کار می کنیم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، هنگامی که در قوانین و محدودیت های طبیعت عمل می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن و چشم انداز معنوی ما است که همه آنها از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ما معتقدیم که به علت اصلی و یک فرد حیاتی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که ما به پزشکی احترام بگذاریم و بر موارد فراتر از آن نیز تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و درونی مناسبی ایجاد کنید که بتواند هوش بدن شما را تقویت کرده و به پیشگیری ، بهبود و بهبود کمک کند.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است که از بیماری هایی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی و کاهش ایمنی گرفته تا سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

شما می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و شهادت های قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان جمع شده اند در اینجا بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره جهت راهنمایی شما در مسیر درست ، بخشی از برنامه های یکپارچه سلامتی ما باشید. با ما در 18001020253 تماس بگیرید یا برای ما در [email protected] بنویسید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *