چگونه با امواج گرما مقابله کنیم؟ – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، کارشناسان بارها نسبت به ترکیب هوای گرم با رطوبت بالا هشدار داده اند. به گفته آنها گرمای به اصطلاح مرطوب حباب می تواند تهدیدی برای بدن انسان باشد. دمای حباب مرطوب یا دمای حباب مرطوب در یک اتاق بسته، دمای نهایی واقعی هوای این اتاق است که آب تبخیر می شود و به حد اشباع رطوبت هوا می رسد. بنابراین، اگر دمای حباب مرطوب بیشتر از مقدار رطوبت باشد، عرق دیگر نمی تواند بدن را خنک کند و حفظ دمای اولیه بدن کنترل نمی شود.

بر اساس محاسبات یکی از تحقیقات اساسی در این زمینه که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، دمای حباب ۳۵ درجه سانتیگراد است و بالاتر از آن دما، بدن انسان نمی تواند دمای مقعد را تنظیم کند. اما نتایج تحقیقات جدیدی که در اوایل سال جاری در دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده منتشر شد، نشان می دهد که دمای تحمل انسان بسیار کمتر از آن است.

بالاتر از چه دمایی انجام کار روزانه غیرممکن است؟

جزئیات تحقیقات انجام شده توسط این محققان دمای مناسب برای فعالیت های روزانه را نشان می دهد. برای پاسخ به این سوال، آنها چندین آزمایش بر روی نوجوانان و بزرگسالان سالم انجام دادند. شرکت کنندگان در این آزمایش پس از بلعیدن یک قرص تله متری (به طور خاص اندازه گیری دما)، شبیه سازی کارهای روزمره مانند پخت و پز و غذا خوردن در یک اتاق بسته را انجام دادند. دمای و رطوبت هوای اتاق به تدریج افزایش یافت و محققان حرکات بدن این افراد را زیر نظر گرفتند. در نهایت مشخص شد که ترکیبی از دما و رطوبت می تواند حد تحمل را به کمتر از ۳۵ درجه کاهش دهد که در مطالعه سال ۲۰۱۰ محاسبه شد. طبق یک مطالعه تحقیقاتی جدید، دمای حباب مرطوب در دمای ۳۱ درجه رخ می دهد. رطوبت هوا ۱۰۰٪ است. اگر رطوبت هوا تنها ۶۰ درصد باشد، دمای حباب مرطوب می تواند تا ۳۸ درجه سانتیگراد افزایش یابد.

با قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت شدید چه اتفاقی برای بدن انسان می افتد؟

سطوح شدید گرما و رطوبت می تواند باعث بیماری های جدی مرتبط با گرما در انسان شود. کمتر از دمای یک لامپ مرطوب، افراد می توانند دمای بدن خود را در طول زمان ثابت نگه دارند. اما بالاتر از این دما، دمای بدن همچنان به افزایش می‌یابد. وقتی دمای بدن شما از حد معینی فراتر می رود، قلب باید برای پمپاژ خون روی پوست بیشتر کار کند تا گرما را از بین ببرد، اما زمانی که عرق می کنید، سطح آب بدن شما نیز کاهش می یابد و در موارد بسیار شدید می تواند منجر به این شود. گرما. تشعشعات گرما و بیماری های مرتبط با آن زندگی انسان را تهدید می کند. نتایج همچنین نشان می‌دهد که حتی دمای پایین‌تر هنگامی که با رطوبت ترکیب می‌شود باعث استرس بر قلب و سایر اندام‌ها می‌شود. استرس می تواند برای افراد آسیب پذیر، به ویژه کسانی که مشکلات قلبی دارند، خطرناک باشد.

چگونه با امواج گرما مقابله کنیم؟

سرویس بهداشت ملی بریتانیا (NHS) خطرات اصلی گرمازدگی را کمبود آب و به ویژه گرما می داند. این سازمان بهداشتی برتر بریتانیا موارد زیر را برای مبارزه و کنترل گرما توصیه می کند:

– مایعات زیاد بنوشید و الکل زیاد مصرف نکنید.

– سعی کنید بین ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر از آفتاب دور بمانید.

– در سایه بروید، کرم ضد آفتاب خود را مرتب بشویید و هنگام بیرون رفتن از کلاه کرکی استفاده کنید.

– از ورزش و استراحت در ساعات گرم روز خودداری کنید.

– در طول سفر حتما آب همراه داشته باشید

– کسی را در ماشین قفل شده و پارک شده رها نکنید، به خصوص نوزادان، کودکان کوچک و حتی حیوانات.

– اگر داخل خانه می مانید، ساختن پرده روی پنجره های رو به آفتاب می تواند به خنک نگه داشتن اتاق شما کمک کند.

یادآوری اولین علائم یک بیماری عفونی

– سردرد

– فانینا

– بی اشتهایی و بیماری

تعریق زیاد و رنگ پریدگی پوست

احساس در بازوها، پاها و شکم

– سریع نفس بکش ضربان قلب و ضربان قلب سریع

– حرارت بالای ۳۸ درجه سانتیگراد یا بالاتر

– تشنگی مفرط

اگر متوجه یکی از این علائم شدید، سعی کنید آنها را آرام کنید. او را به مکانی خنک ببرید، او را دراز بکشید و پاهایش را بالا بیاورید، او باید آب فراوان بنوشد. آن را در آب سرد بیندازید و یک بسته یا بستنی سرد را دور گردن یا گلویش قرار دهید.

اگر علائم تب دارید با ۹۱۱ تماس بگیرید – به عنوان مثال، اگر فرد پس از استراحت در یک مکان خنک و نوشیدن آب فراوان به مدت نیم ساعت همچنان ناخوش است، عرق نمی کند یا از اسهال رنج می برد. تب ۴۰ درجه یا بیشتر، تنفس است. به شدت و علائم دارد.

انتهای پیام/۴۱۲۹/