چگونه از خدمات بیمه اربعین استفاده کنیم؟ – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب، به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، یکی از شرایط سفر اربعین ثبت نام در سامانه است. رحمت تاکنون حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

دلیل اصرار مرکز اربعین برای ثبت نام در سامانه رحمتبرنامه ریزی بهتر برای ارائه خدمات مناسب به زائران و استفاده از بیمه برای جلوگیری از هزینه های اضافی در صورت بیماری یا مشکل در این سفر معنوی. اما زمانی که در سیستم رحمت ثبت نام کردیم و ۱۸۰۰۰ تومان هزینه بیمه اربعین پرداخت کردیم. وقتی مشکل داریم چگونه می توانیم از آن بهره مند شویم؟

خدمات بیمه شامل مسافرانی می شود که دنبال سیستم هستند رحمت به طور قانونی با پاسپورت معتبر به عراق سفر کنید. پوشش بیمه ای هر یک از خطوط هوایی از زمان ورود به خاک عراق و در زمان توقف در شهر نجف اشرف کربلا آغاز می شود. معالی، کاظمین و سامرا و مسیر منتهی به آنها پس از خروج پیمانکار از عراق و ورود به کشور به مدت ۲۴ ساعت ادامه و پایان می یابد. همچنین پوشش انفرادی بیمه راه از فاصله ۵۰ کیلومتری از مرز در خروجی و در مدت اقامت در شهر نجف اشرف کربلا شروع می شود. معالیکاظمین و سامرا و مسیر منتهی به آنها ۲۴ ساعت پس از خروج بیمه شده از عراق و ورود به کشور ادامه و پایان می یابد.

در صورتی که هر یک از بیمه شدگان تا ساعت ۲۴ روز سوم ورود به کشور علائم بیماری را نشان دهند. کرونا دارند (مشروط به مثبت بودن نتیجه آزمایش PCR) و نیاز به ادامه درمان دارندآن ها هستندتحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

مدت پوشش بیمه ای برای هر بیمه شده در عراق حداقل ۳۰ روز می باشد و نماد محاسبه شروع پوشش بیمه ای در عراق مهر ورودی دفتر گذرنامه می باشد. در صورت وارد شدن خسارت به یکی از ضامنین باید حداکثر ظرف ۴۵ روز از تاریخ انقضا به ضامن اطلاع داده شود و سند برای ضامن ارسال شود.

مسافران می توانند در صورت بروز حادثه تحت پوشش بیمه نامه و کسب اطلاع از اخذ غرامت در کشور عراق با شماره تلفن ۰۰۹۶۴۶۶۱۲ و داخلی ۲ ۰۲۱۸۹۴۳ تماس بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از فارس، ثبت نام در سامانه رحمت برای متقاضیان زیارت اربعین تا ۵ شهریور ادامه دارد.

پایان پیام/