چگونه از حمایت همسر برخوردار شویم؟ | چگونه از همسر خود پول بخواهید


به گزارش همشهری آنلاین، “فصل ازدواج و نامزدی برای هر دختری فصل فوق العاده ای است که ممکن است تا سال ها بعد از ازدواج لبخند بر لبانش بیاورد. اما برای من آنطور که فکر می کردم نیست. ظاهرا دلیل آن “کوفتی” بوده است. تحصیلات دانشگاهی» اما واقعیت چیز دیگری بود که خاطرات تلخی از شیرینی این دوران را برایم زنده کرد.

یادم می‌آید ساعت‌ها در شبکه‌های اجتماعی ورق می‌زدم. ساعت ها تلاش کردم تا بفهمم چگونه با شوهرم در این مورد صحبت کنم. من قبلاً خیلی برنامه ریزی می کردم. اما کمکی نکرد. به محض اینکه با او روبرو شدم، جنگ داخلی در سرم شروع شد. صدایی در ذهنم دستور داد: «وقتش است، بگو.» اما صدای دیگری فریاد زد: نه، اگر فکر کند تو دختری حریص هستی چه؟ در نهایت صدای اول پیروز می شود و من را از بیان نیازهای اولیه مالی باز می دارد.

وقت زیادی نداشتم تا انتخاب دانشگاه دو روز فرصت باقیست. قبل از آن باید شهریه را به حساب دانشگاه واریز می کردم. تصمیم گرفتم از مادرم کمک بخواهم. اما آب پاکی هم روی دستم ریخت. حق با او بود. از پدرم هیچ انتظاری نداشتم. برای من جهیزیه خرید.

از همان ترم تصمیم گرفتم به دانشگاه بروم. روزهای شیرین دعای من تلخ است با شرمندگی بی مورد. از دست خودم عصبانی بودم. چرا خجالت می کشم از شوهرم که نزدیک ترین فرد به من است پول بگیرم!؟ دلیل ترک تحصیل و تلخ شدنم در طول رابطه یک چیز بود، نمی خواستم یا نمی توانستم از شوهرم پول بخواهم! حالا بعد از چند سال دلیل ترک تحصیل را برای همسرم توضیح دادم. او هم عصبانی بود. او هم باور نمی کرد.

اینها حرف های دختری است که بزرگترین مشکلش پول گرفتن از شوهرش در روزهای شیرین رابطه شان بود. این مشکلی بود که در نهایت منجر به ترک تحصیل او شد.

چگونه از حمایت همسر برخوردار شویم؟  |  چگونه از همسر خود پول بخواهید

موضوعی ساده اما مهم بین زن و شوهر

درخواست پول از همسر را می توان یک گفتگوی پیش پا افتاده و شرم آور دانست، اما مطرح نکردن این موضوع کوچک بعداً باعث رنجش خاطر می شود.

اگرچه بسیاری از زوج ها با این مشکل کوچک، اما بزرگ دست و پنجه نرم می کنند. اما هنوز بسیاری از زوج ها قبل از ازدواج در مورد آن صحبت نمی کنند. آنها عواقب مطرح نکردن یا عدم مطرح نکردن آن را به درستی نمی دانند، اما می توانند با استفاده از قوانین و روش های صحیح خواسته های خود را از زوجین مطالبه کنند.

«ژیلا آهنگرزاده» روانشناس بالینی درباره حقوق زن پس از ازدواج گفت: در ازدواج و در آغاز زندگی مشترک هر یک از زوجین نسبت به یکدیگر حقوق و تکالیفی دارند که از جمله آنها می توان به نفقه اشاره کرد که حق زن پس از ازدواج است. ازدواج: مرد باید نفقه همسرش را بدهد تا مخارج پوشاک، خوراک و … را تامین کند، اما برخی از افراد ممکن است ویژگی هایی مانند شرم، حیا و حیا داشته باشند که نتوانند نیازهای خود را با همسرش در میان بگذارند.

افراد تحصیل کرده مستثنی نیستند!

من اخیراً یک مشتری با مدرک جامعه شناسی داشتم، هم تحصیلکرده و هم مشهور، اما قصد جدایی بعد از کمتر از دو سال آشنایی داشتم.» یکی از دلایل اصلی آنها مشکلات مالی بود، زیرا پیش از عقد قراردادی وجود نداشت و اگر توافقی صورت می گرفت، شفاهی بود و توسط یکی از زوجین بی احتیاطی انجام می شد. «متاسفانه به جلسه ارائه ادامه ندادند. اینها اظهارات مشاور خانواده است.

صبر رو به پایان است

برخی از افراد هستند که از ابتدای ازدواج نیازهای خود را بیان نکرده اند و پس از گذشت چند سال از ازدواج، تحمل خود را از دست می دهند، به طوری که می توان گفت که “از خود دور می شوند” و هر چه در توان دارند مطالبه می کنند. دریافت کنید. یک بار نیاز دارد

گفت: از اول ازدواجم هیچ وقت از شوهرم نپرسیدم که مبادا عصبانی شود و خجالت بکشد. حتی وقتی خانه ای خریدیم، «بالا و پایین» را مرور کردم و لوازم ضروری را برای شوهرم فهرست کردم. اما این موضوع من، فرزندانم و همسرم را هم آزار داد. یک روز غمگین بودم. اکنون آنچه را که نیاز دارم از او می خواهم و از نظر او زنی پر توقع هستم. اینها صحبت های یکی از مراجعین به مشاور خانواده است.

قبل از ازدواج در مورد مسائل مالی صحبت کنید

گفت: «دکتر آهنگرزاده» درباره راه های اصلی دریافت پول از همسرش: «همانطور که در آموزه ها و روایات دینی آمده است، باید تمام مشکلات مهم در امر ازدواج نوشته شود. مسائلی از قبیل فهرست مهریه یا دفترچه بلی که مهریه، مهریه، زمان برگزاری مراسم و موارد دیگر تعیین می شود و شاهدان آن را امضا می کنند و زن و شوهر سند کتبی در دست دارند و باید به آنها عمل کنند. ویژگی. عقود و ایقاعات از نظر شرعی و مسائل متداول گرچه موضوع نفقه در اسلام جدی است و می توان گفت. علاوه بر این، مسائل مالی باید قبل از ازدواج مطرح شود.

چگونه از حمایت همسر برخوردار شویم؟  |  چگونه از همسر خود پول بخواهید

زوج ها به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می کنند

البته دلیل دیگری که مردم از صحبت کردن درباره پول خجالت می‌کشند این است که می‌ترسند دیگران فکر کنند مادی‌گرا هستند. گفت: «دکتر آهنگرزاده”: “اگر زن و شوهری خجالت می کشند در مورد مشکلات مالی خود با شریک زندگی خود صحبت کنند، آن را نزد مشاور خانواده خود ببرند و از آنها بخواهند که مشکلات مالی خود را با آنها در میان بگذارند، ازدواج کنند.

اگر افراد قبل از ازدواج ندانند چگونه زندگی کنند، مشکلات را حل کنند و تصمیم بگیرند، تصمیمات غیرمنطقی می گیرند و رابطه آنها را از بین می برد. بنابراین زوج ها باید مهارت های زندگی را بیاموزند.

زیبایی ریشه مشکل است

زوج هایی هم هستند که نیازهایشان را با شوهرشان در میان می گذارند، اما چون او این کار را به درستی انجام نمی دهد، هر دو طرف ناراحت و ناامید می شوند.

در واقع، سوالی که زنان و مردان باید بیاموزند این است که چگونه از همسر خود بپرسند که اغلب به دلیل نامناسب بودن سوال پیچیده می شود. در چنین مواقعی با نگاهی عمیق تر و با شناخت دقیق تر و با استفاده از تجربیات بزرگان به راحتی می توان بر این مشکل فائق آمد. حتی شوهران ما عزیزتر خواهند شد. چگونه می گویید

مهم نیست به قول مادربزرگ ما: “زبان خوب مار را از سوراخ بیرون می آورد”. با زبان خوب می توانیم در مورد نیازهایمان با همسرمان صحبت کنیم.