چه چیزی دقیق تر است، اندازه گیری فشار خون در خانه یا مطب دکتر؟


آخرین اخبار فشار خون بالا

تصویر خبر: اندازه گیری فشار خون دقیق تر در خانه یا مطب چیست؟

سه‌شنبه، ۸ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

بر اساس یک مطالعه جدید، اندازه گیری منظم فشار خون در خانه برای تشخیص فشار خون بالا دقیق تر از اندازه گیری فشار خون در مطب است.

دکتر دکتر نویسنده این مطالعه گفت: فشار خون در طول روز بسیار متفاوت است و یک یا دو اندازه گیری در کلینیک ممکن است نشان دهنده فشار خون متوسط ​​شما نباشد. بورلی گرین، محقق ارشد در موسسه تحقیقات بهداشتی Kaiser Permanente واشنگتن در سیاتل. “پایش فشار خون در خانه به شما امکان می دهد تعداد بیشتری از قرائت ها را جمع آوری کنید و آنها را میانگین بگیرید.”

این مطالعه شامل ۵۱۰ بزرگسال در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا بود. آنها به گروه هایی تقسیم شدند که فشار خون را به سه روش مختلف اندازه گیری کردند: در خانه. در یک کلینیک قیصر؛ یا در کیوسک ها در داروخانه ها و مکان های دیگر.

همه بیماران همچنین تحت نظارت ۲۴ ساعته فشار خون سرپایی (ABPM) قرار گرفتند. ABPM استاندارد طلایی برای تشخیص فشار خون بالا است، اما به طور گسترده برای استفاده در دسترس نیست. دستگاه قابل حمل به طور مداوم به مدت ۲۴ ساعت پوشیده می شود و فشار خون را هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در روز و هر ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در شب را نشان می دهد.

بر اساس یافته‌هایی که در ۳ مارس به صورت آنلاین منتشر شد، محققان دریافتند که خوانش فشار خون در خانه با ABPM مطابقت دارد. مجله داخلی عمومی.

در مقایسه با ABPM، قرائت در بازدیدهای کلینیک به طور قابل توجهی برای اندازه گیری سیستولیک کمتر بود. قرائت سیستولیک فشار موجود در شریان های شما را هنگام تپش قلب اندازه گیری می کند. این بالاترین عدد در خوانش فشار خون است. فشار خون دیاستولیک، عدد پایین، فشار موجود در شریان‌های شما را بین ضربان‌های قلب اندازه‌گیری می‌کند. فشار خون طبیعی ۱۲۰/۸۰ یا کمتر است.

خوانش فشار خون از کیوسک ها به طور قابل توجهی بالاتر از قرائت های ABPM بود که در نتیجه احتمال تشخیص بیش از حد فشار خون بالا بیشتر بود.

گرین در بیانیه خبری کایزر گفت: “پایش فشار خون در خانه گزینه بهتری بود، زیرا دقیق تر از فشار خون کلینیک بود.” علاوه بر این، یک مطالعه همراه نشان داد که بیماران ترجیح می دهند فشار خون خود را در خانه مصرف کنند.

اعتقاد بر این است که میلیون ها بزرگسال در ایالات متحده فشار خون بالا درمان نشده دارند که می تواند باعث حمله قلبی، سکته مغزی، آسیب کلیه و سایر مشکلات شود. هنگامی که فشار خون بالا تشخیص داده می شود، پزشکان معمولاً داروهایی را برای کنترل سطح آن تجویز می کنند.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد فشار خون بالا، به موسسه ملی قلب، ریه و خون ایالات متحده مراجعه کنید.

منبع: Kaiser Permanente، انتشار خبری، ۳ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


نمک و سدیم یکی هستند.
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/