چه زمانی نیویورک آبله میمون را “تهدید سلامت عمومی” اعلام خواهد کرد؟به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای بی سی نیوز، اعلام این وضعیت در این ایالت، منابع مالی لازم برای پیشگیری و کنترل بیماری را در اختیار سازمان – بهداشت محلی قرار می دهد.

آمریکا یکی از بالاترین موارد ابتلا به آبله میمون را در شیوع اخیر دارد و تا روز پنجشنبه بیش از ۴۹۰۰ مورد تایید شده از این بیماری شناسایی شده است. نیویورک همچنین بالاترین میزان ابتلا به آبله میمون را در مقایسه با سایر ایالت های آمریکا داشت. تا روز پنجشنبه، ۱۳۴۱ مورد آبله میمون در نیویورک گزارش شده است.

مقامات بهداشتی در نیویورک نیز از سازمان بهداشت جهانی خواسته اند نام این بیماری را تغییر دهد تا بیماران به دلیل آن از درمان خودداری نکنند.

شهر سانفرانسیسکو در بخش غربی ایالات متحده نیز روز پنجشنبه آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد و از اول آگوست (۱۰ اوت) آن را اعمال خواهد کرد. تاکنون ۲۶۱ مورد ابتلا به آبله میمون در این شهر گزارش شده است.

دولت بایدن هنوز در حال بررسی این موضوع است که آیا آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در سراسر ایالت اعلام کند یا خیر.

هفته گذشته، سازمان بهداشت جهانی شیوع آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی اعلام کرد. تا به امروز، بیش از ۲۰۰۰۰ مورد آبله میمون در سراسر جهان از بیش از ۷۵ کشور، از جمله بسیاری از کشورهای بدون سابقه این بیماری، گزارش شده است.

مقامات بهداشتی ایالات متحده هشدار داده اند که تعداد موارد آبله میمون در سراسر کشور ممکن است در هفته های آینده افزایش یابد، زیرا توانایی های آزمایش و نظارت بهبود می یابد.

دکتر گفت. راشل ولنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده: «ما می‌دانیم که علائم آبله میمون معمولاً در عرض سه هفته پس از قرار گرفتن در معرض ویروس شروع می‌شود، بنابراین انتظار داریم تعداد موارد شناسایی شده در ماه آینده افزایش یابد. . بیایید به بیماری نگاه کنیم.”

آبله میمون از طریق تماس نزدیک منتقل می شود و علائم آن تب، سردرد و درد عضلانی است. بیماران ممکن است دچار بثورات و زخم های پوستی شوند که معمولاً از صورت شروع می شود و سپس به بدن گسترش می یابد.

بیشتر موارد ابتلا به این بیماری در میان همجنس‌گرایان، دوجنس‌گرایان و سایر مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند گزارش شده است، اگرچه مقامات بهداشتی بارها تاکید کرده‌اند که این ویروس می‌تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود. افراد با سیستم ایمنی ضعیف، زنان باردار و کودکان زیر ۸ سال در معرض خطر بیماری شدید قرار دارند.