چه زمانی باید به غذای خود نمک اضافه کنید؟ | ترفند نچسبیدن به دیگ نمک


به گزارش همشهری آنلاین، برای بهبود طعم غذا بدون مصرف نمک زیاد، باید بدانید چه زمانی به غذا نمک اضافه کنید. در منابع طب سنتی «نمک» (نمک طبیعی) جایگاه ویژه ای در پیشگیری و درمان انواع بیماری ها دارد.

اگر مصرف نمک معقول باشد و کلیه ها سالم و خوب کار کنند، نمک مورد نیاز بدن تامین می شود، اما اگر مصرف نمک و چیزهای شور ادامه پیدا کند یا مشکلی در عملکرد کلیه ها وجود دارد. یا یکی از سیستم های مربوط به دفع، نمک اضافی باعث تجمع آب در بدن و ایجاد تورم در تمام قسمت های بدن می شود.

مصرف زیاد نمک و غذای شور یکی از عوامل افزایش فشار خون و ایجاد بیماری های قلبی به ویژه در افرادی است که سابقه ابتلا به این بیماری ها را در خود یا خانواده خود دارند. طبق تحقیقات مشخص شده است که به غیر از فشار خون بالا، اثرات منفی دیگری نیز بر سلامتی مانند بیماری قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده، آسم و غیره دارد.

چه زمانی باید به غذای خود نمک اضافه کنید؟  |  ترفند نچسبیدن به دیگ نمک

بهترین زمان برای تهیه نمک خوراکی

با توجه به اینکه در این مقاله مضرات نمک را می خوانید، بهتر است نکات مربوط به مصرف نمک را در نظر بگیرید. یکی از این نکات زمان افزودن نمک به رژیم غذایی است.

سوپ و آبگوشت: در ابتدای پخت نمک را اضافه کنید.
گوشت: قبل از برداشتن از روی حرارت، نمک را اضافه کنید.
سبزیجات: سبزیجات را در آب نمک بجوشانید.

۲ نکته برای استفاده از نمک

ترفند یک: اگر تابه نچسبید، قبل از استفاده، کف تابه را با نمک بمالید تا نچسبد.

ترفند دوم: ببرای جلوگیری از ترک خوردن تخم‌مرغ‌ها می‌توان از نمک استفاده کرد: مقدار زیادی نمک در آب بریزید تا تخم‌مرغ‌ها بجوشد.