رفتن به نوشته‌ها

چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – نکات تغذیه ای تلفنی


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی با سوزاندن چربی یک کار بسیار چالش برانگیز است. در اینجا چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر آورده شده است.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید غذای کمتری بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا نه) شما با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نه می توان انرژی ایجاد کرد و نه از بین رفت. بنابراین ، اگر انرژی زیادی دریافت شود ، این تغییرات در بافت های بدن ذخیره می شود. در مواقع کمبود ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، همیشه نمی توان ساعت های طولانی را در باشگاه تمرین کرد ، در حالی که بدن شما سوخت بسیار کمی دارد. انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی آن در سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این مواد برای افزایش مصرف کلی انرژی و سوزاندن چربی است. بیایید نگاهی به هریک از آنها بیندازیم تا دریابیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) به انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکرد اولیه انسان اشاره دارد. سن ، جنس ، قد و وزن شما بر این گزینه تأثیر می گذارد. مصرف کمتر از 1000 کالری در روز توصیه نمی شود ، زیرا این به طور کلی حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و بسیار ضروری است. آیا می توان میزان متابولیسم پایه را افزایش داد؟ قطعا. اما چگونه! تمرینات قدرتی را می توان با وزنه انجام داد. با ساختن عضله متابولیک فعال ، متابولیسم شما در زمان استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم در حالت استراحت (RMR) شباهت زیادی به میزان متابولیسم پایه شما دارد ، پس از اندازه گیری میزان متابولیسم پایه ، میزان انرژی مورد نیاز شما حدود 10 درصد بیشتر می شود. و این زمانی است که شما نیاز به استراحت و دراز کشیدن در رختخواب دارید. این عدد نشان می دهد که بدن شما چقدر کالری نیاز دارد وقتی تمام روز در خانه نشسته اید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر ارزش گرمایی غذا (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تاثیر انرژی بر بدن ما را تعیین می کند. آیا TEF شما می تواند افزایش یابد؟ آره واقعا. پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارد. بنابراین زمان آن رسیده است که مرغ ، ماست و حبوبات را در بدن ذخیره کنید.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده در ورزش منظم است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای فردی که بیشتر وقت خود را نشسته و نسبتاً غیر فعال می گذراند ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی روزانه آن فرد را نشان می دهد. اما انجیل چیست؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی شما بیشتر می شود. برای اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5. قبل از ذکر فاکتور نهایی ، اجازه دهید سناریو و جدول زمانی شما را پیش بینی کنیم. بین ساعت 8 تا 9 صبح سر کار حاضر شوید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و ناهار ، جایی که حدود 30 دقیقه در آن وقت می گذرانید. بعد از ناهار به میز خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را به این شکل بگذرانید. شاید بلافاصله بعد از کار به باشگاه بروید و یک ساعت ورزش کنید. آیا با این برنامه آشنایی ندارید؟ با وجود تمریناتی که انجام می دهید ، متابولیسم شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه هایی از NEAT شامل بالا و پایین رفتن از پله ها و پیاده روی تا محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم تأثیر بر متابولیسم است ، زیرا بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه است ، اما شاخص مهمی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است با همکاران خود ملاقات کنید تا ایمیل ارسال کنید. اتومبیل خود را در مسافتهای دورتر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 مورد مهم را برای افزایش متابولیسم ، بهبود چربی و سوزاندن فراموش نکنید:

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- میزان پروتئین مصرفی را افزایش دهید

3- میزان فعالیت بدنی را افزایش دهید

4- افزایش حرکت

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عملکرد عضلانی

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *