رفتن به نوشته‌ها

چقدر درباره ویتامین D می دانیم – متخصص تغذیه و رژیم درمانی


سفید شدن مو و تاثیر تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان گاو گل شیطانی

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این یک ویتامین است که از نور خورشید و غذاهای ما به دست می آید و امروزه مشاهده شده است که کمبود آن با بیماری های مختلف به ویژه ام اس همراه است.

دلیل اصلی افزایش بیماری مولتیپل اسکلروزیس در ایران به دلیل کمبود این ویتامین موجود در قبایل ایرانی است که البته منشأ ژنتیکی دارد ، در غیر این صورت از آفتاب خوب لذت می بریم.

به یاد داشته باشید که برای افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند ، ویتامین D وارد بافت چربی ما می شود و قفل می شود. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر شخصی را با وزن 110 کیلوگرم می بینید ، نتایج آزمایش او را بررسی می کنیم ویتامین D وی 10 میکروگرم و بسیار کم است.

ما با کمک به وی برای دریافت ویتامین D شروع می کنیم. ما به او کمک می کنیم ویتامین D اضافه کند و حتی بعد از ده روز به او تزریق می کنیم ، می بینیم که هنوز کمبود ویتامین D دارد زیرا در بافت های چربی بدن ما تجمع می یابد و آنها اجازه نمی دهند ویتامین D به آن برسد. بافت های فعال ما ، ماهیچه ها و استخوان های ما کار خود را انجام می دهند ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از بیماری ام اس مورد نیاز است ، اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

مشاور تغذیه و تغذیه دکتر احمد آل سعیدی با هدف ارائه روشهای اولیه تغذیه و کمیت و روش غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *