چسب بافت داخلی تایید شده – MedicineNet


چهارشنبه، فوریه ۴, ۲۰۱۵ (HealthDay News) – سازمان غذا و داروی ایالات متحده اولین چسب بافتی را برای استفاده داخلی تایید کرده است.

جراحان که به عنوان TissuGlu شناخته می شوند، می توانند از چسب مبتنی بر یورتان برای اتصال فلپ های بافتی ایجاد شده در طول جراحی برای برداشتن چربی یا پوست اضافی یا بازیابی عضلات ضعیف یا جدا شده شکم (ابدومینوپلاستی) استفاده کنند. این آژانس در بیانیه‌ای اعلام کرد که چسب جدید ممکن است نیاز به تخلیه‌های جراحی برای برداشتن مایع بین این فلپ‌ها را کاهش داده یا از بین ببرد.

دکتر FDA در مورد اولین چسب مصنوعی برای استفاده داخلی، به برخی از بیماران ابدومینوپلاستی کمک می‌کند تا سریع‌تر از زمانی که درن‌های جراحی گذاشته شده بود، به روال روزمره خود پس از جراحی بازگردند. ویلیام مایزل، معاون مدیر علمی مرکز تجهیزات و سلامت رادیولوژیک FDA در این خبر گفت.

این محصول در یک کارآزمایی بالینی بر روی ۱۳۰ نفر که ابدومینوپلاستی انتخابی داشتند، مورد ارزیابی قرار گرفت که نیمی از آنها درن جراحی دریافت کردند. FDA گفت در میان گروه TissuGlu، ۷۳ درصد به هیچ مداخله بعد از عمل برای تخلیه مایع نیاز نداشتند.

TissuGlu توسط Cohera Medical مستقر در پیتسبورگ تولید می شود.

– اسکات رابرتز

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۵ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


۱۴ علت شایع خستگی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/