رفتن به نوشته‌ها

چرا پرخوری می کنم؟ 5 مورد از شایع ترین علل


آیا تا به حال فکر کرده اید که “چرا من زیاد غذا می خورم؟”

اگر تا به حال دچار پرخوری شدید شده اید که احساس می کنید کنترل ندارید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، احتمالاً در مورد آن فکر کرده اید.

در طول سالهای آموزش من ، برایم روشن شد که پرخوری بیش از آنچه که اکثر مردم تصور می کنند رایج است.

پرخوری یکی از رایج ترین چالش ها در هنگام امتحان روش تغذیه آگاه است ، قبل از پیوستن. چه در این هفته و چه در موقعیتهای خاص قرار بگیرند ، آنها گیج ، گیج و مطمئن نیستند که دقیقاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد ، و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که بهتر می توانید بفهمید چه چیزی باعث ایجاد گرایش به پرخوری می شود ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از این امر ، بهبود رابطه خود با غذا و بازگرداندن تعادل مورد نظر خود شروع کنید.

پرخوری چیست؟

قبل از اینکه در مورد علت این امر صحبت کنیم ، باید بررسی کنیم که در واقع چیست و چه چیزی نیست.

اول و مهمتر از همه ، دو سطح پرخوری وجود دارد. ما اختلال پرخوری داریم و سپس قسمت ها ، عادات یا تمایلات پرخوری داریم.

اختلال پرخوری

بر اساس اعلام انجمن ملی اختلالات خوردن (NEDA) ، اختلال پرخوری به عنوان “دوره های مکرر خوردن مقدار زیادی غذا ، احساس کنترل خارج از زمان پرخوری و احساس شرمندگی ، ناراحتی یا گناه پس از آن” تعریف می شود.

به طور خاص ، مشخص می شود که مقدار زیادی غذا بیشتر از آنچه معمولاً در یک دوره زمانی دو ساعت یا کمتر در نظر گرفته می شود ، غذا بخوریم. مردم همچنین در طول این قسمت ها عدم کنترل را تجربه خواهند کرد. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند جلوی خود را بگیرند یا عمدا غذا نخورند.

به گفته NEDA ، این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل هفته ای یک بار به مدت 3 ماه رخ می دهد تا به عنوان اختلال پرخوری در نظر گرفته شود.

علاوه بر این ، اختلال پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 men از مردان دارای اختلالات پرخوری هستند.

حملات پرخوری

حالا فرض کنید شما برخی از آن علائمی را که ما به تازگی تجربه کرده ایم تجربه کرده اید. شما از وعده های بزرگتر از حد متوسط ​​استفاده می کنید ، کنترل خود را از دست می دهید و احتمالاً بعد از آن احساس ناراحتی یا گناه می کنید.

اما در مقابل ، شما این تشنج ها را کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد تجربه می کنید ، یا شاید کمتر جدی باشند.

اگرچه ممکن است اختلال پرخوری نداشته باشید ، اما همچنان می توانید قسمت های پرخوری را تجربه کنید.

چرا پرخوری می کنم؟

چرا چنین اتفاقی می افتد؟ دلایل مختلفی برای این تشنج ها وجود دارد. ممکن است در نتیجه یکی از دلایل فوق ، یا ترکیبی از برخی از آنها ، اینگونه غذا بخورید.

بیایید برخی از رایج ترین دلایل پرخوری را که من به عنوان مربی بهداشت و متخصص تغذیه ثبت نام می کنم ، مرور کنیم.

5 دلیل پرخوری

1. به اندازه کافی غذا نخورید

یکی از شایع ترین دلایلی که افراد با پرخوری مواجه می شوند ، عدم خوردن کافی غذا یا محدود کردن میزان مصرف آنها است.

محدودیت عمدی

محدودیت ها می توانند در شرایط مختلف بسیار متفاوت به نظر برسند. به عنوان مثال ، ممکن است شامل محدود کردن وعده های غذایی کامل ، اقلام غذایی خاص یا محدود کردن اندازه وعده ها باشد.

این اغلب نتیجه رژیم غذایی مزمن است که منجر به تکرار چرخه شروع و توقف می شود. این امر عموماً در نتیجه قوانین و مقررات مربوط به غذا رخ می دهد.

برای ارائه زمینه بیشتر ، وقتی بدن به طور مکرر تغذیه کافی دریافت نمی کند ، در نهایت به نقطه شکستگی خود می رسد. برای محدود کردن بدن از غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. و از آنجا که قدرت اراده محدود است ، این اراده در نهایت تمام می شود و دروازه ها باز می شوند.

اندازه های سرو از پشت بام عبور می کند و مهار به کنار جاده می رود. بدن در تلاش است تا کمبود تغذیه ای را که از آن رنج می برد جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس سیری بیش از حد ، نفخ ، خجالت و ناامیدی می کنند. این باعث می شود آنها در تلاش نادرست برای “جبران” یا “رفع” آخرین قسمت سیری ناپذیر به محدودیت بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به طور تصادفی به اندازه کافی غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما برای امتحانات حقوقش درس می خواند وقتی شب ها پرخوری می کرد. پس از تحقیق در مورد عادات او ، متوجه شدیم که استرس او اشتهای او را سرکوب می کند و باعث می شود در طول روز چیزی جز یک نوار پروتئین نخورد. هنگامی که او سرانجام پس از یک روز کامل از کتابخانه به خانه آمد ، یک شکارچی بود و بدن او در حال جبران چیزهایی بود که به دست نیاورد.

از این به بعد ، او غذا را با خود بسته بندی می کند و یادآوری های غذا را درج می کند تا بتواند اطمینان حاصل کند که در طول روز به غذای مورد نیاز خود می رسد.

2. نسبت دادن اخلاق به غذا و ذهنیت کمبود

محدود یا نه ، وقتی اخلاق در بازی است ، پرخوری اغلب دست به دست هم می دهد.

وقتی می گویم اخلاق را به غذا اختصاص دهید ، آنچه در اینجا به آن اشاره می کنم این است که غذا را خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط در نظر بگیرید.

کسانی که غذا را به اخلاق اختصاص می دهند ، اغلب از مواد غذایی مغذی به عنوان خوب یاد می کنند و هنگام خوردن آنها احساس غرور می کنند. و آنها به نوبه خود به مواد غذایی سرگرم کننده تر که ارزش غذایی زیادی ندارند به عنوان بد اشاره می کنند. سپس هنگام مصرف این غذاهای لذت بخش احساس گناه یا شرم می کنند.

وقتی ما این نوع اخلاق را به غذا می دهیم ، اقلام غذایی در گروه “بد” بسیار جذاب هستند. هنگامی که این مواد مغذی مصرف می شوند ، ممکن است احساس کمیابی یا فوریت وجود داشته باشد. طرز فکر کمبود می تواند شما را به این باور برساند که چون “نباید” این مواد مغذی را دریافت می کنند ، باید بیشتر یا سریعتر از حد معمول غذا بخورند.

توجیه این امر از این ایده ناشی می شود که این تنها “فرصت” شما برای دریافت مواد مغذی است. یا ، آنها ممکن است به خود بگویند که این آخرین باری است که اقلام ذکر شده را مصرف می کنند ، بنابراین باید معامله خوبی داشته باشند تا از تجربه “حداکثر استفاده” را ببرند.

این طرز فکر می تواند ناخواسته منجر به پرخوری یا اختلال پرخوری در طول زمان شود.

3. عدم خوردن وعده های غذایی متعادل

ما همیشه در مورد غذاهای متعادل و مغذی در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! برای توصیف و انتقال آسان این غذاها ، ما از پنج بستر خود استفاده می کنیم. می تونی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید او شما را از طریق سیستم بنیاد پنجم ما برای تهیه غذاهای متعادل راهنمایی می کند که می توانید از آنها برای تهیه غذاها یا طبخ آنها در این هفته استفاده کنید!

پنج وعده غذایی اصلی شامل منابع کامل پروتئین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای و قندی ، کربوهیدراتهای غیر نشاسته ای ، چربیها و مواد طعم دهنده است.

هر یک از عناصر بدن را به شیوه ای پر جنب و جوش و متفاوت تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی را از دست می دهیم (عمداً یا ناخواسته) ، می تواند منجر به پرخوری زیاد شود.

این مواد به طور عمده توسط بدن هوس می شوند ، زیرا به بدن اجازه می دهند تا سیر و پر انرژی باشد. آنها به بدن اجازه می دهند در بهترین حالت کار کند!

هنگامی که وعده های غذایی فردی عمدتاً شامل غذاهای فرآوری شده است یا همیشه در برخی از این مواد کمبود دارند ، ممکن است کنترل غذا را از دست بدهند و در نتیجه مقدار زیادی مصرف کنند.

گاهی اوقات این می تواند ناشی از گرسنگی باشد ، اما اغلب از نقطه گرسنگی و سیری ادامه می یابد. این امر آن را در دسته قسمت های پرخوری قرار می دهد.

4. عدم پردازش احساسات یا استرس

وقتی مکانیسم های مقابله سالم و موفق با افزایش احساسات یا استرس ایجاد نشوند ، افراد می توانند در پاسخ به غذا دست یابند.

استرس و خوردن احساسی بسیار رایج است ، اما اگر برای مدت زمان طولانی بدون رسیدگی باقی بماند ، می تواند شروع به تجمع کرده و گلوله برفی تبدیل به پرخوری کند.

در این سناریو ، غذا خوردن راهی برای منحرف کردن فرد از احساسات و استرس هایی است که دارند. آنها لزوماً در نتیجه گرسنگی غذا نمی خورند و بنابراین نشانه های سیری را نیز نادیده می گیرند. این تقریباً یک روش بیهوشی است.

وقتی گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی غذا خورد. علاوه بر این ، عدم کنترل می تواند احساس شود زیرا ارتباط بین ذهن و بدن اساساً قطع شده است.

اگر متوجه شدید که مکانیسم هایی برای مقابله با استرس و افزایش احساسات ندارید ، این ممکن است دلیل استفاده از این روش باشد.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بد بدنی

بسیار معمول است کسانی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی هستند. ارتباط بین این دو اغلب تا حدی نتیجه خود خرابکاری است.

اگر متوجه شدید که بدنبال غذا هستید و با خود چیزهایی از جمله: “من از بدنم ناراضی هستم ، بنابراین ممکن است بیشتر بخورم”. ، “همه چیز واقعاً وحشتناک است ، بنابراین چه کسی اهمیت می دهد که من بیش از حد غذا بخورم.” ، یا “تغذیه سالم هرگز تفاوتی نمی کند ، بنابراین من باید آنچه می خواهم بخورم و تا آنجا که می خواهم بخورم.” ، شاید شما اینطور غذا بخورید به عنوان وسیله ای برای خود خرابکاری

غلبه بر پرخوری

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که به رابطه خود با غذا بپردازید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد وعده های غذایی مغذی و متعادل بخورید و استرس و احساسات خود را مدیریت کنید. به شما این امکان را می دهد تا به نشانه های گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. همچنین احساس قدردانی و همدلی قوی برای خود و بدن خود ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد می آموزیم چگونه در روش تغذیه آگاهانه انجام دهند. ما شما را در مراحل بهبود رابطه خود با غذا راهنمایی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

کارگاه آموزشی رایگان ما را تماشا کنید تا یاد بگیرید چگونه با انتخاب غذایی خود متعادل تر باشید تا بتوانید از وسواس غذایی و رژیم غذایی رها شوید ، وزن متعادلی داشته باشید و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *