رفتن به نوشته‌ها

چرا شما شایسته جسمی هستید که امروز دارید


زمان خواندن: 4 دقایق

میدونی چی اذیتم میکنه؟ این ایده که یک فرد باید بدن خود را تغییر دهد تا آرمان های شخص دیگری را برآورده کند. این “شخص” می تواند همسر/شریک ، دوست ، غریبه یا به طور کلی جامعه باشد. به قول سونیا رنه تیلور ، یا به طور خاص ، عنوان کتاب شگفت انگیز او ، “بدن شما معذرت خواهی نیست”.

من متعلق به تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک هستم که مربوط به خوردن بصری و سلامتی در هر اندازه (HAES) است. من به وضوح یکی از پستهای یک متخصص تغذیه را که با مشتریانی که دچار اختلالات خوردن و تصویر بدن بودند کار می کرد ، به خاطر می آورم. شخص شخص دارای وزن کمتری نسبت به آنچه که برای شخص سالم است ، می باشد ، هر چند این وزن از نظر فرهنگی “قابل قبول” بود. مراجعه کننده پشیمان بود که سایر افراد با این وزن با او بهتر رفتار کردند. به عبارت دیگر ، آنها دیگر به دلیل وزن با انگ و تبعیض روبرو نیستند.

این احساسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. اختلال خوردن و نارضایتی از بدن می تواند در هر اندازه و هر شکلی از بدن رخ دهد. با این حال ، هر چه بیشتر از آرمان های زیبایی شناختی جامعه دور شوید ، یا از تصورات آن در مورد ظاهر “سلامتی” فاصله بگیرید ، نه تنها با انگ وزن داخلی ، بلکه با انگ بیرونی نیز برخورد خواهید کرد.

این چیزی است که با بدن شما در تناقض است ، اما وقتی در نشستن روی خط هواپیمایی یا تئاتر مشکل دارید یا نگران این هستید که یک صندلی رستوران شیک شما را نگه دارد ، این احساس وزن بیشتری می گیرد. کلمه غم انگیز در نظر گرفته شده است.

از بین بردن انگ ناشی از وزن

انگ وزن ، مشکلی بسیار واقعی است و بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. آیا این مشکلات مزمن سلامتی با افزایش وزن بدن “مرتبط” است؟ جانبداری ، انگ و تبعیض که افراد دارای وزن بیشتر تجربه می کنند ، حداقل بخشی از آن را بر عهده دارند. این امر به ویژه در صورتی که مردم این انگ را درونی کنند ، بیشتر صادق است. (وقتی انگ وزن را درونی می کنید ، فکر می کنید لیاقت کمتری دارید زیرا “بیش از حد” وزن دارید. یا فکر می کنید لیاقت انجام برخی کارها را ندارید یا به دلیل وزن “زیاد” چیزهای خاصی دارید.)

متأسفانه ، ننگ وزن بسیاری از افراد را به سمت اقدامات شدید برای کاهش وزن سوق می دهد تلاش برای رعایت مثال بالا. این شامل همه چیز از رژیم های بسیار محدود کننده تا برداشتن قسمتی از معده و/یا روده ها می شود. متأسفانه جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جدی داشته باشد. اما ملعونین؟ تلاش برای رژیم غذایی زیر محدوده نقطه تعیین شده که بدن از آن دفاع می کند ، دستورالعملی برای افزایش وزن است. در حقیقت ، بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند در صورتی که هرگز رژیم نمی گرفتند ، وزن بیشتری نسبت به وزن خود دارند. (برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، من به شدت توصیه می کنم پادکست رژیم غذایی ربکا اسکریفیلد را با ساندرا آمودت ، نویسنده “چرا رژیم ها ما را چاق می کند” مصاحبه کنید)

که نیاز به تغییر؟

همه مواردی که تاکنون ذکر کرده اید نگران کننده است من بارها در مورد ننگ برای پست های مختلف نوشتم – نه فقط برای این وبلاگ. یکی از اینها مقاله ای طولانی در مورد انگ وزن است متخصص تغذیه امروز مجله به تازگی ، در مورد انگ وزن نوشتم سیاتل تایمز و برای واشنگتن پست اینجا و اینجا اما چیزی که زنبور عسل را در کاپوت من قرار می دهد ، مقایسه ای مزاحم است که چندی پیش در سرم ظاهر شد:

کسی که وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد تا مورد قبول واقع شود و از انگ و تبعیض اجتناب کند ، کمی شبیه یک همسر متجاوز است که سعی می کند رفتار خود را تغییر دهد تا میزان بدرفتاری مورد سوء استفاده قرار گیرد.

چه در مورد انگ و سوء استفاده صحبت کنیم ، بار تغییر هرگز نباید بر دوش قربانی بیفتدبه این مقصر است (اعم از فرد ، فرهنگ یا جامعه) که باید تغییر کند.

هر یک از ما ذاتاً ارزشمند هستیم و مستحق احترامی هستیم که برای هر انسان دیگری قائل خواهیم بود. وزن ما بر سلامت متمرکز است (بخوانید: سلامتی یک فضیلت اخلاقی است و اگر “بیش از حد” وزن داشته باشید نمی توانید سالم باشید) جامعه ما را شادتر و سالم تر نمی کند. این باعث می شود ما کمتر سالم و بدبخت باشیم. باید متوقف شود.

کمی بیشتر از جعبه صابون من

من هر روز سهم خود را با تک تک مشتریانم انجام می دهم تا به آنها در ایجاد روابط متعادل با غذا و بدن کمک کنم ضمن ارتقاء سلامت به روشهای معنی دار و پایدار. سلامت در هر اندازه (HAES) و خوردن بصری دو چارچوبی هستند که من از آنها استفاده می کنم ، زیرا آنها دو نکته منطقی در رژیم های غیرمنطقی هستند. اینها موضوعاتی است که من به طور گسترده در مورد آنها نوشته ام ، از جمله:

و البته ، شما همچنان پست هایی در مورد HAES ، انگ و تبعیض ، خوردن بصری و مسائل مربوط به آن مانند تصویر بدن و پذیرش بدن خواهید دید.

این پست شامل پیوندهای وابسته به آمازون است. به عنوان شریک آمازون ، از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *