چرا الکل اعتیاد آور است؟ مطالعه شواهدی را ارائه می دهد


آخرین اخبار سلامت روان

تحقیقات می تواند منجر به داروهای متمرکزتری برای مصرف کنندگان الکل شود

توسط سالین بویلز
WebMD Health News

بررسی شده توسط Laura J. Martin، MD

۱۱ ژانویه ۲۰۱۲ — ما می دانیم که الکل باعث می شود بسیاری از افراد احساس خوبی داشته باشند و بر مغز تأثیر می گذارد، اما تحقیقات جدید با تشدید تمرکز بر مناطقی از مغز که به احتمال زیاد تحت تأثیر الکل قرار می گیرند، آن را یک قدم جلوتر می برد. .

تحقیقات جدید تصویربرداری مغز ممکن است به درک بهتر اعتیاد به الکل و احتمالاً درمان های بهتر برای افرادی که از الکل و سایر مواد مخدر سوء استفاده می کنند منجر شود.

محققان می گویند که تفاوت های خاصی را در نحوه واکنش مرکز به اصطلاح پاداش مغز به الکل در افرادی که الکل زیاد الکل می نوشند، شناسایی کرده اند.

در هر دو گروه، نوشیدن الکل باعث آزاد شدن مواد افیونی طبیعی به نام اندورفین در دو ناحیه کلیدی مغز مرتبط با پردازش پاداش شد.

اما افرادی که زیاد الکل می‌نوشند در پاسخ به الکل، اندورفین بیشتری ترشح می‌کنند و پس از نوشیدن همان مقدار الکل، احساس مسمومیت بیشتری نسبت به مصرف‌کنندگان شدید الکل نشان می‌دهند.

جنیفر میچل، محقق، دکترای دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو، می‌گوید: یافته‌ها نشان می‌دهد افرادی که مغزشان در پاسخ به الکل مواد افیونی طبیعی بیشتری ترشح می‌کند، ممکن است از نوشیدن بیشتر لذت ببرند و ممکن است بیشتر در معرض نوشیدن زیاد الکل و الکل شوند. فرانسیسکو می گوید.

میچل می گوید: «آزاد شدن بیشتر اندورفین با نوشیدن خطرناک تر همراه بود. ما معتقدیم که این گام مهمی در درک مکان و نحوه عملکرد الکل در مغز است.

الکلیسم و ​​مغز

میچل می‌گوید این یافته‌ها می‌تواند به نسخه‌های بهتری از داروی الکلی نالترکسون منجر شود، که پاسخ به مواد افیونی را مسدود می‌کند و میل به الکل را در برخی افراد کاهش می‌دهد، اما نه همه.

میچل می‌گوید درک بهتر گیرنده‌های اندورفین خاص درگیر در مصرف الکل “بالا” می‌تواند منجر به درمان‌هایی شود که بهتر این مراکز پاداش را هدف قرار دهند. در حال حاضر، نالترکسون رویکرد فعال تری نسبت به قبل دارد و گیرنده های متعددی را تحت تأثیر قرار می دهد. این تحقیق می تواند به داروهای متمرکزتری منجر شود.

مطالعه دانشگاه کالیفرنیا شامل ۱۳ نفر بود که خود را به عنوان مصرف کنندگان زیاد الکل معرفی می کردند و ۱۲ نفر که این کار را نمی کردند.

با استفاده از توموگرافی گسیل پوزیترون، محققان توانستند ترشح مواد افیونی در مغز را درست قبل و درست بعد از نوشیدن همان مقدار الکل توسط شرکت کنندگان در مطالعه اندازه گیری کنند.

او دریافت که نوشیدن الکل با ترشح مواد افیونی در هسته اکومبنس و قشر اوربیتوفرونتال – دو ناحیه مغز مرتبط با پردازش پاداش – مرتبط است.

این مطالعه در شماره ۱۱ ژانویه این مجله منتشر شد علوم پزشکی ترجمه.

الکلیسم “بیماری های بسیاری”

میچل و همکارانش می نویسند، اگرچه هسته اکومبنس قبلاً با تنظیم مواد افیونی و پردازش پاداش مرتبط بوده است، دخالت قشر اوربیتوفرونتال غیرمنتظره بود.

می گوید ریموند اف. آنتون، MD، که مرکز برنامه‌های مواد مخدر و الکل در دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی را مدیریت می‌کند، می‌گوید این امکان وجود دارد که مناطق دیگری از مغز هنوز شناسایی نشده باشند که با اعتیاد مرتبط هستند.

او می‌گوید: «همچنین ممکن است اعتیاد به الکل یک بیماری نباشد، بلکه بیماری بسیاری از سیستم‌های مختلف است. مردم به دلایل مختلف مشروب می نوشند، بنابراین درمانی که برای یک فرد موثر است ممکن است برای دیگری موثر نباشد.

آنتون در حال انجام تحقیقات ژنتیکی است به این امید که دریابد چرا نالترکسون میل به الکل را در برخی افراد کاهش می دهد اما در برخی دیگر نه.

آنتون می‌گوید: «شاید بتوانیم تعیین کنیم که آیا در چند سال آینده یک استعداد ژنتیکی می‌تواند پیش‌بینی کند که چه کسی به این دارو پاسخ می‌دهد یا نه.نمایش اسلاید

سوء مصرف داروهای تجویزی: اعتیاد، خطرات سلامتی و درمان
نمایش اسلاید را ببینید

منابع

منابع: میچل، JM Science Translational Medicine، ۱۱ ژانویه ۲۰۱۲. جنیفر ام میچل، دکترا، کلینیک و مرکز تحقیقات ارنست گالو، دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو. Raymond F. Anton، MD، استاد برجسته، گروه روانپزشکی و علوم رفتاری. مدیر مرکز برنامه های مواد مخدر و الکل، دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی، چارلستون، کارولینای جنوبی

© ۲۰۱۲ WebMD, LLC. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/