چرا از دست دادن عصبانیت و فریاد زدن سر بچه ها جالب نیست؟


وقتی مری وایات بزرگ شد، مادرش زیاد فریاد زد.

وایات، مربی انگیزشی و مادر دو فرزند که در چسترفیلد، ویرجینیا زندگی می‌کند، می‌گوید: «مادرم به خاطر رفتار، نمره‌ها یا حتی زمانی که با آزمایش‌های شخصی‌اش دست و پنجه نرم می‌کرد، سر من فریاد زد.

وقتی وایات مادر شد، متوجه شد که این الگو را با پسرش تکرار می کند. او می‌گوید: «تحمل این تکنیک فریاد زدن در بزرگ‌تر شدن باید دلیل بیشتری برای من برای انجام ندادن آن باشد». اما مدتی طول کشید تا متوجه شدم که فریاد زدن مضر است. او می‌گوید: «زمانی که فرزند دومم را که یک دختر بود، به دنیا آوردم، مشخص بود که تغییری لازم است.

او می گوید که این یک شبه اتفاق نیفتاد، اما راهبردهایی برای شکستن چرخه و جلوگیری از فریاد زدن خود پیدا کرد. شما هم می توانید.

نشانه ها را ببینید

اولین قدم این است که بدانید چه زمانی قرار است خونسردی خود را از دست بدهید.

ممکن است احساس تحریک پذیری، مضطرب شدن یا خارج از کنترل کنید. آگاهی از احساس بدن شما مهم است.

به دنبال نشانه های فیزیکی مانند:

  • یک فک فشرده
  • یک سینه تنگ
  • ناراحتی معده
  • ضربان قلب شما افزایش می یابد
  • الگوی تنفس شما تغییر می کند
  • پوست شما به معنای واقعی کلمه گرمتر می شود

دکتر امی هویت، یکی از بنیانگذاران تروما تروما در مونت، MO، می گوید: هنگامی که از سرنخ های فیزیکی خود آگاه شدید، می توانید به ابزارهای سریع برای تنظیم مجدد بروید.

تنظیم مجدد فیزیکی را امتحان کنید

هنگامی که متوجه این علائم شدید، این راهبردهای سریع را امتحان کنید تا اوضاع را تغییر دهید.

آه دو بار دم کنید. دو دم پشت سر هم از بینی خود بدون بازدم انجام دهید. پس از دم دوم، با آه از دهان خود بازدم کنید. یک تا سه بار تکرار کنید.

هویت می گوید: «این ابزاری برای تخلیه سریع دی اکسید کربن و افزایش اکسیژن است که به آرام کردن سریع سیستم عصبی شما کمک می کند.

تمرین ذهن آگاهی. به سه چیز در محیط نزدیک خود توجه کنید. چه چیزی را می بینید، می شنوید یا بوی می دهید؟ روی آن تمرکز کنید. این شما را در لحظه حال قرار می دهد تا اضطراب خود را کاهش دهید و اعصاب خود را آرام کنید.

تحریک دو طرفه. با ریتمی متناوب به پاهای مخالف یا انگشتان شست پا ضربه بزنید و یک عبارت آرامش‌بخش کلیدی مانند «من امن هستم» را برای خود تکرار کنید. این سیستم عصبی شما را تنظیم می کند تا از پرواز کردن از روی دسته جلوگیری کند.

هویت که از آنها با پنج فرزند خود استفاده می کند، می گوید: این استراتژی ها ظریف هستند، بنابراین زمانی که شما در مکان های عمومی هستید نیز کار می کنند.

Devin Sabraw، وبلاگ نویسی که در مورد Airbnb، قهوه و باغبانی می نویسد، از استراتژی مشابهی با پسر ۲ و نیم ساله خود استفاده می کند. او می‌گوید: «وقتی دلم می‌خواهد فریاد بزنم، با تمرکز بر تنفسم عصبانیت را از بین می‌برم.

Sabraw که در کلگری کانادا زندگی می کند، هنگام بالا و پایین رفتن به قفسه سینه خود توجه می کند. او این را با تمرین مدیتیشن، یک تکنیک آرامش بخش که ممکن است به شما در حفظ آرامش نیز کمک کند، یاد گرفت.

محرک های خود را بشناسید

وقتی چیزی شما را ناراحت می کند، به احتمال زیاد فریاد می زنید. به اینها محرک می گویند.

پائولین یغنازار پک، دکترا، روانشناس در سانتا باربارا، کالیفرنیا، می‌گوید: «محرک‌ها می‌توانند شامل فضای نامرتب، ناله کردن، ضرب‌الاجل‌های کاری آینده، و نزاع اخیر با شریک زندگی‌تان باشند.

سعی کنید محرک های خود را مشخص کنید. پک می‌گوید صرف دانستن اینکه آنها چه هستند، احتمال تحریک شما را کاهش می‌دهد.

یک آینه آرام بسازید

لحنی را که می خواهید فرزندتان دنبال کند مدل کنید. به یاد داشته باشید که احساسات مسری هستند.

جی استوارت آبلون، دکترای دکتر، مدیر Think: Kids، برنامه‌ای در بخش روان‌پزشکی بیمارستان عمومی ماساچوست، می‌گوید: «اگر آرام بمانید، فرزند شما نیز شانس بیشتری برای آرام ماندن خواهد داشت.

ممکن است برعکس کاری باشد که می خواهید انجام دهید، اما استفاده از صدای ملایم و ملایم ممکن است توجه فرزندتان را بهتر از فریاد زدن جلب کند. حتی می توانید زمزمه کردن را امتحان کنید. از صدا زدن فرزندتان از اتاق دیگر خودداری کنید.

ارتباط چشمی برقرار کن

در سطح فرزندتان پایین بیایید. زانو بزنید یا بنشینید. به چشمان فرزندتان نگاه کنید. اگر نیاز به جلب توجه آنها دارید، به آرامی شانه یا بازوی آنها را لمس کنید. این ممکن است به هر دوی شما کمک کند آرام بمانید و میل شما به فریاد زدن را فرو بنشاند.

کارآگاه باشید

وقتی وایات خود را در آستانه فریاد زدن دید، سعی کرد دیدگاه خود را تغییر دهد. این به او این امکان را داد که به جای واکنش ساده، به آنچه دخترش می گذرد فکر کند.

آبلون می گوید: «کنجکاو باشید، نه عصبانی. «بدون نتیجه گیری عجولانه سؤال بپرسید تا بتوانید دریابید که برای فرزندتان چه می گذرد. کارآگاه باش.»

به خود یادآوری کنید که بچه ها اگر می توانند خوب کار می کنند

آبلون می‌گوید این یک مانترا خوب برای زمانی است که می‌خواهید صدایتان را بلند کنید. درست مثل ما والدین، بچه‌های ما با مهارت‌هایی که در حال حاضر دارند، بهترین کار را انجام می‌دهند.»

به خود یادآوری کنید که آنها سعی نمی کنند دکمه های شما را فشار دهند. آنها هم مثل شما ناامید هستند.

به خود فرصتی بدهید تا فکر کنید

گاهی اوقات شما به سادگی نیاز به استراحت دارید. به فرزندتان بگویید که به یک دقیقه برای خودتان نیاز دارید. به اتاق دیگری بروید، چند نفس عمیق بکشید و با آرامش بیشتری برگردید.

وایات می گوید انعکاس به او کمک کرد چرخه فریاد زدن را بشکند. فکر کردن در مورد تربیت او و یادآوری اینکه چگونه فریاد زدن باعث شد او احساس کند به او کمک کرد تا یک بار برای همیشه متوقف شود.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/