رفتن به نوشته‌ها

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


توصیه می شود برای سلامت عمومی روزانه 2 تا 3 لیتر آب بنوشید. اما اگر آب سرد بود چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟ نوشیدن آب ممکن است خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، که ما در اینجا به تفصیل در مورد آن صحبت کردیم. همچنین خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند مضرات آب سرد بیشتر از مزایای آن است. آب سرد می تواند باعث انقباض معده شما شود و هضم غذا را مشکل کند. برخی از افراد همچنین معتقدند که اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتی گراد) بیشتر تلاش کند.

نوشیدن آب سرد مخاط بینی را ضخیم کرده و عبور از مجاری تنفسی را مشکل می کند. از طرف دیگر ، نوشیدن آب گرم (یا یک نوشیدنی داغ ، مانند سوپ مرغ) تنفس را راحت تر می کند. آب سرد همچنین باعث ازدحام در افراد مبتلا به آن می شود سرد یا آنفولانزا

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

نوشیدن آب سرد با سردردهای میگرنی در افرادی که سابقه بیماری دارند ، ارتباط دارد. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود بریده بریده (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه با غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. بنابراین ، وعده های غذایی در بسیاری از فرهنگ های دیگر با آب گرم سرو می شود. یکی دیگر از باورهای رایج این است که نوشیدن آب سرد لزوما به بدن شما در خنک شدن در یک روز گرم تابستان کمک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه آب سرد مضرتر به نظر می رسد ، اما مزایای خاصی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چیست؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر خانم

آب سرد بعد از ورزش دمای بدن را متعادل می کند. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از یک جلسه تمرین سخت جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد به بدن شما در حفظ دمای پایین کمک می کند.

آب سرد ممکن است در طول روز به بدن شما انرژی بیشتری بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین ممکن است به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت در کودکان دارای اضافه وزن می شود.

نوشیدن آب سرد به تنهایی ممکن است به کاهش وزن شما کمک نکند. با این حال ، ممکن است روند به سرعت شروع شود.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایب خود را دارد. آب داغ می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. کاهش گرسنگی در دمای بالا می تواند مشکل ساز باشد زیرا بدن شما تمایل دارد آب بیشتری را از طریق تعریق از دست بدهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را هیدراته نگه دارد. با این حال ، آب سرد در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا ممکن است روند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. پس از یک تمرین شدید ، می توانید مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا هنگام ابتلا به آنفولانزا) ، آب گرم ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به وضعیت سلامتی فرد و موقعیتی که در آن قرار دارد بستگی دارد. آب سرد برای افرادی که از میگرن یا آشالازی رنج می برند مناسب نیست. به نظر می رسد آب گرم برای اکثر مردم بی خطر است.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین ، سلامت خود و زمان روز یا فصل را بررسی کنید تا تعیین کنید که چه چیزی برای شما مناسب است.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر خانم

آب در دمای اتاق در بیشتر موارد می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اما اگر ورزش می کنید ، نوشیدن مقداری آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، ممکن است باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت شود. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد یخ زده در یک روز گرم می تواند باعث آسیب شود. این می تواند باعث اسپاسم مری و گرفتگی شکم شود. همچنین ممکن است ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. سوزش گلو می تواند در اثر خوردن غذاهای گرم زیاد از جمله آب داغ ایجاد شود. وقتی مایعات داغ مانند آب داغ با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای شدید نیز می تواند باعث آسیب شدید بافت شود.

آب گرم ممکن است آلاینده تر باشد؟

تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب لوله کشی داغ ممکن است حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن حاوی قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب داخل خود را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

اگرچه استفاده از آب گرم از فیلتر آب می تواند گزینه ایمن تری باشد ، اما خطرات زیادی را به همراه دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در درازمدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیر منتظره ای را به همراه داشته باشد. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید مراقبت های مناسب را انجام دهید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی حرارتی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که شیشه را بیش از حد پر نکنید. ممکن است باعث سرریز آب شود می سوزد او هست. صبر کنید تا آب کمی سرد شود تا بتوانید آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. اگرچه هنوز مشخص نیست که چقدر مفید است ، اما هیچ ضرری ندارد. شما فقط نیاز به مراقبت مناسب دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر خانم

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی غیر قابل انکار است. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند تشنگی شما را برطرف کند و نوشیدن آن با معده خالی می تواند تقریباً تمام مشکلات بدن شما را درمان کند. فواید نوشیدن آب عبارتند از:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را تقویت کند ، زیرا می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش دهد. تسریع سوخت و ساز بدن به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. آنچه باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن ضروری است. عادت نوشیدن آب به طور منظم با معده خالی می تواند مفید باشد سیستم ایمنی کمک کننده باشد نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی می تواند اصلاح شود دستگاه گوارش کمک می کند ورزش روزانه می تواند به حرکات منظم روده و همچنین حرکات منظم روده کمک کند. هر بار که ادرار می کنید ، سموم به شکل مایع دفع می شوند. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. به این ترتیب بدن شما تمیز می شود و سم زدایی داری انجام میدی. همچنین از نفخ جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

کم آبی بدن یکی از دلایل اصلی این است که مردم از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند. کم آبی بدن عامل اصلی سردرد است و نوشیدن آب در فواصل مکرر ، به ویژه با معده خالی ، می تواند سردردها را به طور طبیعی تسکین دهد. نه تنها این ، با کمک آب آشامیدنی ، می توانید از مشکلات دهان و دندان یا دندان نیز جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر خانم

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب حاوی کالری نیست و نوشیدن آن در فواصل منظم به پر نگه داشتن معده کمک می کند. همچنین ، پیامدهای منفی ندارد. زیرا نوشیدن آب زیاد به تسریع متابولیسم کمک می کند.

نوشیدن آب همچنین به پاکسازی منظم روده ها کمک می کند و همچنین باعث می شود صبح احساس گرسنگی کنید تا بتوانید صبحانه را به موقع بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث رشد سریع گلبول های قرمز خون می شود که منجر به افزایش اکسیژن و انرژی می شود.

روده بزرگ پاکسازی می شود.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از لجن تجمع یافته و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. این منجر به سلامت کولون و بدن می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهان معرفی کردند و از نظر مذهبی آن را دنبال کردند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند و این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک آموزش خوب در مورد نحوه پیروی از آب درمانی وجود دارد.

 • دو ساعت بعد از غذا معمولی غذا نخورید. سپس دوباره یک لیتر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن ، یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمتری شروع کنید.
 • پس از نوشیدن آب ، می توانید دندان های خود را مسواک زده و مسواک بزنید. از خوردن یا نوشیدن هر چیزی به مدت 45 دقیقه خودداری کنید. پس از آن می توانید از صبحانه خود لذت ببرید.

نوشیدن آب به شما در جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و می توانید ظرف چند روز متوجه انرژی و طراوت جدیدی شوید. آب درمانی برای درمان فشار خون بالا ، ورم معده ، یبوست و دیابت بدون هیچ گونه عوارض جانبی. همچنین می توانید آب لیمو را به آب ولرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به دفع سموم از بدن کمک می کند.

اگر مشکلی یا سوالی در مورد رژیم غذایی خود دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید رژیم تغذیه و درمان در تماس باش. اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات دکتر خانم می توان فوراً و تلفنی با متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان پزشکی مانند متخصص گردش خون، متخصص ریه، جراحی اورولوژی زوج مادرم و متخصصین زنان و زایمان در ارتباط باشید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *