رفتن به نوشته‌ها

پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از چربی با هدف ظاهر باریک تر بدن طراحی شده اند. امروزه انواع مختلفی از مجسمه سازی بدن در دسترس است که طیف گسترده ای از گزینه ها را برای انتخاب به شما ارائه می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی مورد نظر بدن ، آناتومی و اهداف و ترجیحات شخصی شما دارد.

جراحی مجسمه سازی بدن گروه وسیعی از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی کانتورینگ بدن اغلب برای کانتور کردن کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالاتنه و بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزها و کشش برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های مجسمه سازی بدن داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمان مناسب را برای شما برنامه ریزی می کند. اگر مایل به انجام یک عمل مجسمه سازی بدن هستید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام الرازی آماده ارائه انواع روش های درمانی جدید به شما هستند. راه ها و رسیدن به اندام ایده آل برای شما عزیزان ایمن است. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید 10218834029 – 02188333259 – 1021880253504 لطفا تماس بگیر.

آماده کردن


قبل از عمل مجسمه سازی بدن ، برای بیمار مهم است:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • رسیدن به وزن دلخواه.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را متوقف کند و داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها قبل از عمل تجویز شوند.
در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) ، پزشک به شما توصیه می کند.

انواع روش های حکاکی و نحوه انجام آنها


بهترین نوع فرم دهی بدن به شکل بدن ، اهداف و اولویت های شما بستگی دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم مصرف

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در اطراف شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر نواحی بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزری کم انرژی قرار می دهد که سلول های چربی را تجزیه می کند تا چربی را از بدن خارج کند. مانند چربی های خارجی ، این چربی نیز جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان زارونا ، پزشک از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی متراکم را به مایع درون سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم انرژی منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به آزادسازی چربی کمک کند. سیستم لنفاوی مسئول حذف چربی از بدن است و سلولهای چربی قبلی را صاف ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز یکی دیگر از روش های غیر جراحی ، مجسمه سازی بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور غیرقابل ترمیم آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا یک نوع تزریق چربی نه بیمار در طول درمان کرایولیپولیز به هیچ گونه سوزن ، خون ، هیچ متخصص بیهوشی و یا هیچ گونه ابزار جراحی مراجعه نمی کند. اگرچه کرایولیپولیز برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند توصیه نمی شود ، اما افرادی که کمی اضافه وزن دارند و نمی توانند از برجستگی های سرسخت خلاص شوند یا از دست دادن چربی قفسه سینه و دور کمر برایشان مشکل است ، موثر بوده است.

انرژی فرکانس رادیویی

تکنیک فرکانس رادیو برای اهداف مجسمه سازی بدن ، درمان حرارتی باعث کاهش سلولیت و چین و چروک های صورت و بدن می شود. با هدف قرار دادن سلول های چربی واقع در زیر پوست ، سلولیت را با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه شده و جذب بدن می شود و در نتیجه سلولی صاف و صاف در جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود باقی می ماند.
از بین بردن سلول های چربی ، ران ، باسن و باسن را نازک تر و مشخص تر می کند ، زیرا سلولیت در حال افزایش است و برجستگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با رژیم و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیری استفاده می شود ، با ضرب و انقباض فیبرهای کلاژن ، در حالی که خاصیت ارتجاعی و بافت پوست را افزایش می دهد ، افتادگی و افتادگی پوست سفت می شود.

سونوگرافی

سونوگرافی (سونوگرافی) حذف چربی استفاده از انرژی فراصوت تولید شده برای مایع سازی بافت چربی قبل از استفاده پزشک از کانول نازک برای برداشتن چربی است. برخلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی متراکم و بدون همراه با لوله های بزرگتر است ، برداشتن چربی سونوگرافی کمتر از لیپوساکشن تهاجمی است ، زیرا پزشک می تواند کانول را به راحتی و به آرامی زیر پوست حرکت دهد تا چربی را از بین ببرد. مانند روشهای پیکرتراشی بدن مانند زیرونا ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، لیپوساکشن اولتراسوند یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، رانها و جنبه های مقاوم روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی یافت می شود.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی ناخواسته استفاده شود یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی نواحی بدن را به صورت دقیق و سفارشی تعریف کند. تزریق چربی به جای حذف چربی ، به پزشک این امکان را می دهد که هر قسمتی از بدن را با مجسمه سازی مشخص کند. امروزه لیپوساکشن یک روش بسیار ملایم تر و کمتر تهاجمی برای پیکرتراشی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند مقادیر زیادی سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. روش لیپوماتیک با استفاده از یک ونتیلاتور تحت فشار متصل به کانولا که به طور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند با انواع گزینه های مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در حین تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را درمان می کند و آن را به مناطقی که بیمار می خواهد در آن ناحیه بزرگتر باشد تزریق می کند. از لیپوساکشن می توان برای تعریف مناطقی مانند سینه ها یا لگن یا برجستگی مورد استفاده قرار گیرد.

ترکش کرد

انواع روش های سفت کردن وجود دارد که می توان برای مجسمه سازی بدن نیز استفاده کرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که دارای افتادگی پوست هستند ، به جای یا علاوه بر کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک لیفت های معمولی بدن را انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه ، لیفت باسن ، و بالابر بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند لیفت ممکن است نتایج بسیار بیشتری نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بهبودی پس از مجسمه سازی


بسیاری از گزینه های امروزی برای پیکرتراشی بدن حداقل تهاجمی هستند ، به زمان بازیابی کمتری نیاز دارند و ناراحتی و تورم کمتری دارند.
در حالی که بیمار در حال بهبودی است ، ممکن است مقداری درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل عمل احساس کند. طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته می شود که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار ممکن است برای حمایت از ناحیه یا مناطقی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند ، نیاز به پوشیدن لباس تنگ داشته باشد. همچنین ممکن است لازم باشد جوراب ساق بلند و تزریق هپارین بپوشید. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از وزنه برداری ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان غیرطبیعی قلب شد ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی پیکرتراشی بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. آنها زخم های ضخیم و قرمز رنگی هستند که ممکن است روی ترک های بریده شده ظاهر شوند. آنها ممکن است خارش دار ، تحریک کننده و ناخوشایند باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد نیاز به درمان با آنتی بیوتیک یا جراحی بیشتر داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، پانسمان یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا مناطق تحت عمل

هزینه


برخی از عواملی که ممکن است هزینه را تحت تأثیر قرار دهند شامل تجربه جراح و نوع عمل مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه عمل جراحی یا بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروی تجویز شده
 • لباس بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد مجسمه سازی و مجسمه سازی بدن عبارتند از:

کدام ناحیه از بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای با کیسه های چربی ناخواسته بیمار با پیکرتراشی بدن اصلاح می شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکمی
 • لگن یا برجستگی
 • زانو
 • بازوها
 • داخل و خارج ران
 • در کناره های باسن می افتد
 • وسط
 • در وسط کمر می افتد
 • پهلوغ

چگونه می توانم بفهمم که متقاضی خوبی برای مجسمه سازی بدن هستم؟

بدنسازان خوب معمولاً به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما مناطقی از بدن وجود دارد که می خواهید آنها را تغییر دهید. کانتور بدن می تواند قسمت های بدن را باریک کند ، اما به طور کلی برای کاهش وزن مناسب نیست. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج خود دارند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *