پس از ماه‌ها استفاده از Moderna Booster، آنتی‌بادی‌ها با Omicron سریع‌تر کاهش می‌یابند


عکس خبر: پس از ماه ها استفاده از تقویت کننده مدرنا، آنتی بادی ها با Omicron سریعتر از بین می روند

پنجشنبه، ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که افزایش اولیه سطح آنتی‌بادی‌ها علیه نوع Omicron پس از دوز تقویت‌کننده واکسن کووید مدرنا در عرض شش ماه کاهش می‌یابد، اما آنتی‌بادی‌ها در آزمایش‌های آزمایشگاهی بر علیه آن مؤثر باقی می‌مانند.

محققان سطح آنتی بادی داوطلبانی را که پس از دو دوز واکسن Moderna mRNA، تقویت کننده دریافت کردند، تجزیه و تحلیل کردند. در عرض چهار هفته از دوز سوم، سطح آنتی بادی ۲۰ برابر افزایش یافت. پس از شش ماه، آنها ۶.۳ برابر کاهش یافته بودند.

اما بر اساس بیانیه مطبوعاتی دانشگاه دوک در مورد نتایج، اگرچه سطح آنتی بادی برای Omicron سریعتر از ویروس SARS-CoV-2 که دو سال پیش در گردش بود کاهش یافت، آنتی بادی ها همچنان “فعالیت خنثی کننده قوی” را در برابر Omicron ارائه کردند.

دیوید مونته فیوره از مؤسسه دوک برای واکسن های انسانی در دورهام گفت: کاهش آنتی بادی های تقویت کننده بسیار شبیه به کاهش آنتی بادی های نوع دلتا است که شش ماه پس از دوز دوم واکسن مشاهده شد. کارولینای شمالی

نتایج در ۲۶ ژانویه منتشر شد مجله پزشکی نیوانگلند.

این مطالعه در کنار اعلامیه ای در روز چهارشنبه انجام می شود مبنی بر اینکه مدرنا آزمایشات واکسنی اصلاح شده را با هدف قرار دادن Omicron آغاز کرده است.

ما اطمینان داریم که آنتی بادی علیه Omicron شش ماه پس از دوز تقویت کننده فعلی ۵۰ میکروگرم mRNA-1273 همچنان وجود دارد. یک واکسن جایگزین برای Omicron. Stefan Bancel، مدیرعامل مدرنا در بیانیه‌ای از شرکت گفت.

مونتی فیوره خاطرنشان کرد که کاهش ایمنی نسبت به نوع دلتا، حتی قبل از اینکه Omicron به سویه برجسته کووید-۱۹ تبدیل شود، دعوت به دوز تقویت کننده را برانگیخت.

او گفت: «این امر برای واکسن‌های mRNA یا به طور کلی برای واکسن‌ها رایج است. آنتی‌بادی‌ها کاهش می‌یابند زیرا بدن نیازی به نگه داشتن آنها در آن سطح بالا ندارد.

واکسیناسیون یا عفونت سلول های B تولید کننده آنتی بادی را فعال می کند، اما با از بین رفتن واکسن یا ویروس، آنها به حالت استراحت می روند.

Montefiore توضیح داد که اگر به اندازه کافی از این سلول های B حافظه در حال استراحت تولید شود، در صورت نیاز به سرعت فعال می شوند و آنتی بادی هایی تولید می کنند که می توانند عفونت را قبل از ایجاد بیماری شدید پاک کنند.

وی خاطرنشان کرد: نگرانی این است که این ویروس ممکن است آنقدر تغییر کند که واکسن ها نیاز به اصلاح داشته باشند.

مونتفیوره گفت: “داده های ما نشان می دهد که ما هنوز آنجا نیستیم.” واکسن‌ها هنوز کار می‌کنند و تقویت‌کننده به آنها کمک می‌کند حتی در برابر Omicron بهتر عمل کنند.»

Moderna به دنبال فرمول جدیدی برای هدف قرار دادن omicron است، اما در این مطالعه آزمایش نشده است.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد نوع Omicron، به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده مراجعه کنید.

منبع: دانشگاه دوک، بیانیه مطبوعاتی، ۲۶ ژانویه ۲۰۲۲

رابرت پریدت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/