پزشکان با احتیاط به “درمان” نوزادان مبتلا به HIV خوش بین هستند


تصویر خبر: پزشکان محتاطانه به نوشته دنیس تامپسون
خبرنگار HealthDay

پنجشنبه، ۶ مارس ۲۰۱۴ (هیلث دی نیوز) – امید به اینکه نوزادان تازه متولد شده بتوانند از HIV – ویروسی که باعث ایدز می شود – با درمان دارویی زودهنگام و تهاجمی “درمان” شوند، این هفته با اعلام ظهور نوزاد دوم تقویت شد. پس از درمان که تنها چهار ساعت پس از تولد او شروع شد، از ویروس عاری شد.

محققان روز چهارشنبه در کنفرانس رتروویروس ها و عفونت های فرصت طلب در بوستون گزارش دادند که این کودک که در بیمارستان کودکان میلر در لانگ بیچ، کالیفرنیا به دنیا آمد، اکنون ۹ ماهه است و HIV منفی در نظر گرفته می شود.

دکتر دکتر گفت: اولین نوزادی که ظاهراً با دارو درمانی اولیه درمان شد – به اصطلاح “نوزاد می سی سی پی” – اکنون بیش از ۳ سال سن دارد و همچنین عاری از HIV است. دبورا پرساود، دانشیار اطفال در بخش بیماری های عفونی در مرکز کودکان جان هاپکینز در بالتیمور.

پرساود که روز چهارشنبه یافته‌های مربوط به نوزاد کالیفرنیا را ارائه کرد، با نظارت مداوم بر نوزاد می‌سی‌سی‌پی نیز درگیر بوده است.

در حالی که این دو مورد تفاوت‌های کلیدی دارند، اما به نظر می‌رسد که در کنار هم نشان می‌دهند که اگر پزشکان ظرف چند ساعت پس از تولد درمان را آغاز کنند، نوزادان تازه متولد شده می‌توانند از عفونت HIV درمان شوند.

دکتر دکتر گفت: یک کارآزمایی بالینی با بودجه فدرال ظرف چند ماه برای رسیدن به ارزیابی علمی تر از درمان آغاز خواهد شد. آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده.

در این کارآزمایی، حدود ۶۰ نوزادی که با اچ آی وی متولد می شوند، ظرف ۴۸ ساعت پس از تولد تحت رژیم دارویی ضد رتروویروس قرار خواهند گرفت.

نتایج این کارآزمایی می‌تواند نحوه برخورد پزشکان با نوزادان مبتلا به HIV را تغییر دهد و این تفکر را تغییر دهد که تا به حال احتیاط را ترجیح می‌داد، زیرا این داروها می‌توانند بسیار سمی باشند.

فائوسی گفت: “شما باید داده های آزمایشی را بدست آورید. شما نمی خواهید جلوتر از خود بپرید.” اما داده‌هایی که نشان می‌دهند وقتی نوزاد را فوراً درمان می‌کنید، واقعاً می‌توانید یک نوزاد را درمان کنید، که معادله خطر/فایده را تغییر می‌دهد. این باعث می‌شود پزشک بیشتر به سمت درمان فوری متمایل شود.»

بر اساس گزارش یونیسف، روزانه بیش از ۱۰۰۰ نوزاد با HIV در سراسر جهان متولد می شوند.

به گفته محققان، مادر این نوزاد کالیفرنیایی مبتلا به ایدز پیشرفته و بیمار روانی است. بر اساس گزارش های منتشر شده، او برای محافظت از نوزادش داروهای HIV تجویز شده بود، اما آنها را مصرف نکرده بود.

به طور معمول، پزشکان کودکانی را که از مادران HIV مثبت به دنیا می‌آیند، تحت یک رژیم دو دارویی قرار می‌دهند تا زمانی که ویروس در جریان خون نوزادان ظاهر شود، که ممکن است تا دو هفته طول بکشد. در آن مرحله، آنها به رژیم سه دارویی تهاجمی تر می روند.

اما در مورد نوزادان می سی سی پی و کالیفرنیا، پزشکان تصمیم گرفتند که به سرعت نوزادان را در رژیم تهاجمی تر قرار دهند که نتایج خیره کننده ای به همراه داشت.

فائوچی خاطرنشان کرد که پزشکان هنوز نمی توانند نوزاد کالیفرنیایی را «درمان شده» از عفونت HIV بنامند، زیرا او همچنان تحت درمان دارویی ضد رتروویروسی است.

او گفت: “اثبات پودینگ زمانی است که کودک را از درمان کنار می گذارید و ویروس پس نمی گیرد.”

نوزاد می سی سی پی مورد قابل توجه تری را ارائه می دهد زیرا پزشکان رد مادر و کودک را ۱۸ ماه پس از تولد او از دست دادند و در آن زمان درمان دارویی متوقف شد. پزشکان بعد از حدود ۱۰ ماه کودک را دیدند و وقتی متوجه شدند که این دختر علیرغم اینکه هیچ درمان دیگری دریافت نکرده، عاری از HIV است، شگفت زده شدند.

فائوچی گفت: «شما می‌توانید با اطمینان بیشتری بگویید که نوزاد می‌سی‌سی‌پی قطعاً درمان شده است».

به گفته دکتر دکتر، زمان‌بندی و دوز سنگین دارو ظاهراً ممکن است مانع از تثبیت HIV در سیستم ایمنی نوزادان شود. روبرتو پوسادا، دانشیار بیماری های عفونی کودکان در دانشکده پزشکی ایکان در کوه سینا، در شهر نیویورک.

اچ‌آی‌وی معمولاً مخزنی در بدن افرادی که آلوده می‌کند ایجاد می‌کند، جایی که می‌تواند خاموش بماند و بعداً زمانی که درمان دارویی به حالت تعلیق در می‌آید، بازمی‌گردد.

پوسادا خاطرنشان کرد: از آنجایی که بزرگسالان اغلب تا ماه‌ها یا سال‌ها متوجه نمی‌شوند که آلوده شده‌اند، بعید است که درمان موفقیت‌آمیز این نوزادان هیچ پیامدی برای درمان HIV بزرگسالان داشته باشد.

او گفت: «تطبیق این نتایج به بزرگسالان دشوار است، زیرا نوزادان بسیار متفاوت از بزرگسالان هستند. “سیستم ایمنی آنها در مرحله متفاوتی از رشد است، و شما دقیقا می دانید که چه زمانی به HIV آلوده شده اند – در بدو تولد.”

فائوسی گفت که در عین حال، این یافته ها بر اهمیت درمان HIV در بزرگسالان در اسرع وقت تاکید می کند.

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۴ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


جدول زمانی همه گیری HIV/AIDS
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: آنتونی فائوسی، دکتر، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده؛ روبرتو پوسادا، دکتر، دانشیار، بیماری های عفونی کودکان، دانشکده پزشکی ایکان در کوه سینا، شهر نیویورک


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/