پرندگان شهر متفاوت از پسرعموهای روستایی خود آواز می خوانند


پنجشنبه، ۱ مارس (اخبار هلث دی) – محققان دریافته‌اند جایی که یک پرنده زندگی می‌کند بر آواز خواندن آن تأثیر می‌گذارد و ساکنان شهرها در ارتفاعی بالاتر از ساکنان مناطق جنگلی توییت می‌کنند.

با کمک ضبط صداهای کنترل شده، محققان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک و دانشگاه Aberystwyth در ولز دریافتند که پرندگان نحوه آواز خواندن خود را به دلیل ساختمان‌های شهر تغییر می‌دهند – نه فقط صدای دائمی ترافیک و مردم – همانطور که قبلاً تصور می‌شد. .

توربن دابلستین، یکی از نویسندگان این مطالعه، استاد بخش زیست شناسی دانشگاه کپنهاگ، در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «معماری شهری یک عامل تعیین کننده در نحوه آواز خواندن پرندگان شهری است.

دبلستین گفت: «ما نشان داده‌ایم که فرکانس‌های بالاتر در آواز پرندگان شهری در شهرها نیز زمانی که هیچ صدایی از ترافیک وجود ندارد، منتقل می‌شود. این نشان می دهد که ساختار فیزیکی شهرها باید نقش قابل توجهی در فرکانس های افزایش یافته داشته باشد.

این مطالعه که به صورت آنلاین در PLoS One، نشان داد که انواع ساختمان ها، فضاهای باز و کوچه ها به طرق مختلف صدا را مخدوش می کنند. دانشمندان پیشنهاد کردند که پرندگانی که در این محیط‌های شهری زندگی می‌کنند باید نحوه آواز خواندن خود را تغییر دهند تا پژواک را کاهش دهند و به طور مؤثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

“اهالی شهر می توانند منتظر آواز پر جنب و جوش پرندگان در بهار آینده باشند، و حتی اگر یک اثر جانبی آواز قدرتمندتر پرندگان شهری این است که آنها در ارتفاع بالاتری می خوانند، این چیزی است که ما معمولا قادر به آن نیستیم. برای شنیدن، گفت: Dabelsteen.

— مری الیزابت دالاس

اخبار پزشکیحق چاپ © ۲۰۱۲ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


هنگام حمله حیوانات (آلرژی): علائم آلرژی به حیوانات خانگی، درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: دانشگاه کپنهاگ، انتشار خبری، فوریه. ۲۲، ۲۰۱۲


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/