پاسخ به سوالات داوطلبان در مورد آزمون انتخاب رشته – اردوی خوش خبر


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب، به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در ۸ تا ۲۰ تیرماه در ۵ گروه آزمایشی مختلف در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کردند.

نتیجه آزمون سراسری ۱۴۰۱ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است و داوطلبان می توانند با وارد کردن شناسنامه یا مشخصات داوطلبان، کارنامه آزمون را از اینجا بررسی کنند.

از مجموع داوطلبان شرکت کننده در کنکور، یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته و رشته امتحانی شدند.

این داوطلبان باید اطلاعات کاملی در مورد زمان و نحوه انتخاب رشته داشته باشند.

* جزئیات انتخاب رشته

فارس: داوطلبان چه زمانی می توانند برای انتخاب رشته اقدام کنند؟

برای عباس: درخواست های سیستم انتخاب رشته Peak Sensing و انتخاب رشته مجازی از روز پنجشنبه ۲۲ مرداد در سایت انجمن سنجش در دسترس خواهد بود.

راهنمای انتخاب رشته از روز جمعه ۱۴ مردادماه از طریق سایت سانسه در دسترس خواهد بود.

زمان انتخاب رشته نیز از دوشنبه ۲۶ مرداد تا شنبه ۲۲ مرداد ماه ادامه دارد.

فارس: سامانه انتخاب رشته مجازی چیست؟

پورعباس: سامانه مجازی انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور از ۲۲ مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و داوطلبان با در نظر گرفتن سهمیه گروه آزمایشی می توانند کمتر از ۲۰ هزار تومان هزینه کنند. ، درصد و رتبه داوطلبان. لیست رشته ها و دانشگاه های روزانه، شبانه، دولتی، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس و غیرانتفاعی با آخرین اطلاعات چند سال اخیر برای انتخاب رشته.

البته داوطلب علاوه بر این سامانه باید توجه داشته باشد که برخی از مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاه ها به کمک سازمان های سنجش امکان مشاوره با قیمت پایین را داده اند.

بنیاد شهید، امور ایثارگران و کمیته مددکاری می توانند به داوطلبان کنکور مشاوره دهند.

فارس: برخی از داوطلبان در کنکور ثبت نام نکردند و اکنون تصمیم به ثبت نام برای ادامه تحصیل در رشته بدون آزمون (دارای سوابق تحصیلی) دارند این داوطلبان چه باید بکنند؟

برای عباس: داوطلبانی که در کنکور شرکت نکرده اند می توانند از ۲۷ مرداد از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در دوره بدون آزمون اقدام کنند.

این دوره تا ۲۳ مرداد ادامه دارد.

فارس: داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت نام کردند اما نیامدند چطور؟

برای عباس: این داوطلبان در صورت تمایل به ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون نیازی به ثبت نام مجدد در آن رشته ها ندارند و می توانند حداکثر ۱۵۰ رشته محل را از دفترچه انتخاب رشته انتخاب کنند.رشته ای که پذیرش در آن بر اساس سوابق تحصیلی است. . (بدون تست).

فارس: داوطلبان در دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی یا آزاد اسلامی چه باید بکنند؟

پورعباس: داوطلبانی که در هنگام ثبت نام برای پذیرش در دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اعلام علاقه نکرده اند می توانند شهریه هر یک از این دوره ها را پرداخت کنند. سامانه پرداخت آنلاین انجمن سنسه برای انتخاب رشته های مرتبط با این دانشگاه ها.

داوطلبان علاقمند به ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی تهران در صورتی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی باشند، می توانند با پرداخت هزینه های مربوط به بهره، در این فرآیند اقدام کنند. رشته این دانشگاه ها به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال از طریق سامانه پرداخت آنلاین سازمان سنجش نیز می توانند رشته های مربوط به این دانشگاه ها را انتخاب کنند.

داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته دانشگاهی گروه دانشگاه آزاد هستند از ۲۷ مردادماه پس از اعلام نتایج به پرتال مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کنند -پیش آزمون برای مشاهده زمان. و نحوه انتخاب رشته این دانشگاه. .

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از فارس، حدود ۵۰۳ هزار فرصت برای ورود به آزمون سراسری ۱۴۰۱ وجود دارد که از این تعداد ۱۶۷ هزار نفر از طریق رشته آزمون و ۳۳۶ هزار نفر از طریق بستر اختصاصی پذیرش می شوند. سوابق تحصیلی و نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۱ پایان شهریور ماه اعلام می شود.

انتهای پیام/