«پاراجانوف» به کارگردانی یک ایرانی در کشورش در حال پخش استبه گزارش همشهری آنلاین، کارگردان این نمایش – تلفیقی از طراحی مونولوگ و اکشن گروهی – گفت: گروه تئاتر دیگری که ۱۴ سال پیش کار خود را آغاز کرده و اجراهای متفاوتی را در ایران و سایر کشورها داشته اند، به راه خود ادامه می دهند. از. جیریک نسخه پاراجانف را در ایروان انجام خواهد داد.

سنجابی می گوید این اثر مربوط به سرگئی پاراجانف بازیگر مشهور روسی-ارمنی است که از نظر او یکی از بهترین فیلمسازان جهان است. این کارگردان تئاتر افزود: من برای نمایش خیلی مدیون پاراجانف هستم. پس از تجربه اجرا در تهران که بسیار مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفت، پاراجانوف در ایروان ارائه خواهد شد و امید است مخاطبان ارمنی نیز بتوانند با این اثر ارتباط برقرار کنند.

در این اثر حمیدرضا نومیمی، نازنین صلاح جو، سوگند صدیقی، سهیل بابایی، هانیه مقدم، امیر افشار و پردیس زارع به عنوان پدیدآورندگان فعالیت های گروه حضور دارند.

سنجابی همچنین گفت: یک بازیگر سرشناس دیگر تئاتر نیز به این گروه اضافه خواهد شد که متعاقبا اعلام خواهد شد. نمایش پاراجانوف در سپتامبر تا اکتبر میزبان دوستداران تئاتر و صحنه در ایروان خواهد بود.

سرگئی پاراجانف در ۹ ژانویه ۱۹۲۴ در تفلیس گرجستان از پدر و مادری ارمنی خوش ذوق و خوش ذوق به دنیا آمد. پدرش یوسف پاراجانیان تاجر و بازیگر و مادرش یرانوش بیژنف نیز بازیگر است. در سال ۱۹۴۵ در سنین جوانی مسکو را ترک کرد و در مدرسه فیلم گراسیموف که یکی از مشهورترین مقامات سینما بود ثبت نام کرد و زیر نظر الکساندر داوژنکو و ایگور ساوچنکو به تحصیل پرداخت.