ویژگی های خیار که نمی دانید | چرا خیار در گروه ابر غذاها قرار می گیرد؟ – وب سایت خبر خوب


برخی از مردم فکر می کنند که خیار از نظر مواد مغذی کمبود دارد زیرا به نظر می رسد رنگی ندارد و قسمت زیادی از آن محلول در آب است. اما واقعیت این است که میزان آب موجود در خیار یکی از بزرگترین مزیت هاست. همچنین، ممکن است از شنیدن این موضوع که خیار یکی از مغذی ترین غذاهاست، تعجب کنید. اما دقیقا چه چیزی خیار را به یکی از فوق العاده غذاها تبدیل می کند؟

۱. خیار به تقویت استخوان ها کمک می کند

مهم ترین ماده مغذی موجود در خیار ویتامین K است که برای سلامت استخوان ها مهم است. یک لیوان خیار پوست کنده بیش از ۲۰ درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین می کند. مصرف ویتامین K برای تشکیل استخوان ضروری است و بسیاری از مطالعات نشان داده اند که کمبود ویتامین K در بدن با پوکی استخوان مرتبط است و خطر شکستگی استخوان را افزایش می دهد.

۲. خیار همچنین به سلامت قلب کمک می کند

خیار حاوی ده ها آنتی اکسیدان مهم از جمله فلاونوئیدها است که از قلب در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند. دانه های خیار نیز در این زمینه مهم هستند. مطالعات علمی نشان داده است که مصرف منظم دانه های دانه خیار با این فواید عمده همراه است. کلسترول تام خون را کاهش می دهد، کلسترول بد یا LDL را کاهش می دهد، کلسترول خوب یا HDL را افزایش می دهد و تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد.

۳. خیار تعادل آب را در بدن حفظ می کند

خیار به طور کلی حاوی حدود ۱۹۴ گرم مایع است. پس خوردن یک لیوان خیار مانند نوشیدن یک لیوان آب است! افزودن برش های خیار خرد شده به آب ساده می تواند طعم بهتری به آب بدهد و میزان مایع موجود را افزایش دهد. این ترفند به تامین آب مورد نیاز بدن در فصل گرم سال کمک می کند.

۴. خیار برای کنترل وزن مفید است

خیار سه خاصیت مهم دارد که به کاهش وزن کمک می کند. در واقع، خیار بخشی از گروهی از غذاهای کم کالری است، زیرا سرشار از آب و فیبر است. کل کالری یک خیار حدود یک چهارم کالری یک سیب است. کل محتوای کربوهیدرات یک خیار متوسط ​​تا ۴ گرم است، بنابراین ۱.۵ گرم از آن حاوی فیبر است. بنابراین، گنجاندن خیار در سالاد و وعده های غذایی می تواند کالری دریافتی روزانه را کاهش دهد.

۵. خیار می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند

خیار نیز مانند سایر سبزیجات تابستانی و حبوبات حاوی عنصر طبیعی مهمی به نام لیگنان است. باکتری های موجود در دستگاه گوارش می توانند لیگنان ها را به نشاسته تبدیل کنند که به گیرنده های استروژن متصل می شوند. برخی تحقیقات اولیه نشان داده اند که این ترکیبات اصلاح شده می توانند از بدن در برابر سرطان های مرتبط با استروژن از جمله سرطان سینه، تخمدان، رحم و پروستات محافظت کنند.

۶. خیار ممکن است در تسکین عفونت چشم مفید باشد

استفاده از چند قطره سرماخوردگی روی چشم های پف کرده یکی از ساده ترین درمان های خانگی برای مقابله با پف چشم است. پالپ خیار سرشار از آب، ویتامین C و اسید کافئیک است، در حالی که همه این ترکیبات به تسکین درد چشم و کاهش سوزش و تورم کمک می کند.