ویتامین D خیلی کم ممکن است آسم را بدتر کند


نوشته استیون راینبرگ
خبرنگار HealthDay

پنجشنبه، ژانویه. ۲۸ (HealthDay News) – نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افراد مبتلا به آسم که سطوح پایین ویتامین D دارند، وضعیت بدتری نسبت به افراد دارای سطوح بالای ویتامین «آفتاب» دارند.

محققان دریافتند که مبتلایان به آسم با سطوح ویتامین D بالا، عملکرد ریه بهتری دارند و نسبت به افراد مبتلا به آسم با سطوح پایین ویتامین D به درمان پاسخ بهتری می دهند.

محقق ارشد دکتر دکتر گفت: یافته های ما نشان می دهد که سطوح پایین ویتامین D با آسم بدتر مرتبط است. E. رند ساترلند، از بخش پزشکی ریوی و مراقبت های ویژه در بهداشت ملی یهودیان در دنور.

او گفت: علاوه بر این، سطوح ویتامین D پیش‌بینی می‌کند که “کسی به داروهای استروئیدی آسم پاسخ می‌دهد.” ممکن است ویتامین D به‌عنوان یک اصلاح‌کننده سیستم ایمنی یا اصلاح‌کننده پاسخ استروئیدی به روش‌هایی که مربوط به افراد مبتلا به آسم باشد، عمل می‌کند.»

این گزارش در ژانویه منتشر شده است. ۲۸ نسخه آنلاین از مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت های ویژه.

برای این مطالعه، تیم ساترلند سطوح ویتامین D 54 مبتلا به آسم را دریافت کرد و عملکرد ریه، واکنش بیش از حد راه هوایی، که شیوع محدودیت راه هوایی است، و پاسخ به درمان استروئیدی را ارزیابی کرد.

محققان دریافتند افرادی که سطح ویتامین D در خونشان پایین است، در آزمایش هایی که عملکرد ریه و واکنش بیش از حد راه هوایی را ارزیابی می کردند، عملکرد بدتری داشتند.

در افرادی که سطح ویتامین کمتر از ۳۰ نانوگرم در میلی لیتر (ng/ml) داشتند، واکنش بیش از حد راه هوایی در مقایسه با افرادی که D بیشتر در خونشان داشتند تقریباً دو برابر شد.

سطوح پایین ویتامین D همچنین با پاسخ بدتر به استروئید درمانی و افزایش تولید سیتوکین پیش التهابی TNF-alpha مرتبط بود. این احتمال را افزایش می دهد که سطوح پایین ویتامین D با افزایش التهاب راه های هوایی مرتبط باشد.

این مطالعه خاطرنشان کرد که سنگین ترین شرکت کنندگان کمترین سطح ویتامین D را داشتند. ساترلند گفت: آسم با چاقی مرتبط است و این (کمبود ویتامین D) ممکن است عاملی باشد که این دو بیماری را به هم مرتبط می کند.

ساترلند گفت: “این پتانسیل وجود دارد که بازگرداندن سطح طبیعی ویتامین D در افراد مبتلا به آسم ممکن است به بهبود آسم آنها کمک کند.”

اما مشخص نیست که آیا مکمل های ویتامین D به بیماران آسمی کمک می کند یا خیر.

طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده، توصیه های فعلی برای مکمل های ویتامین D برای بزرگسالان بسته به سن، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ واحد بین المللی است.

ساترلند گفت: “احتمالاً پایبندی به این دستورالعمل ها ضرر کمی دارد.”

موسسه پزشکی در حال حاضر در حال ارزیابی این سطوح است و انتظار دارد دستورالعمل های جدیدی را در ماه مه اعلام کند.

نور خورشید، ماهی های چرب و روغن ماهی نیز منابع ویتامین D هستند.

دکتر. مایکل اف. هولیک، مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی ویتامین D، پوست و استخوان در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون، این مطالعه را “یک مطالعه بسیار خوب که مشاهدات قبلی را تایید می کند که ویتامین D عملکرد ریه ها را افزایش می دهد” نامید.

“همچنین شناخته شده است که گلوکوکورتیکوئیدها [steroids] تخریب ویتامین D را افزایش می دهد و در نتیجه بیماران مبتلا به آسم را در معرض خطر بیشتری برای کمبود ویتامین D قرار می دهد که به نوبه خود باعث کاهش عملکرد ریه و بدتر شدن بیماری آنها می شود.

هولیک فکر می‌کند که اکثر افراد، چه مبتلا به آسم و چه غیر مبتلا به آسم، D بسیار کمی دریافت می‌کنند و باید مکمل‌ها را مصرف کنند.

هولیک می گوید: کاملا واضح است که شما به حداقل ۱۴۰۰ و حداکثر ۲۰۰۰ واحد بین المللی در روز نیاز دارید و اگر چاق هستید احتمالاً حداقل یک و نیم تا دو برابر این مقدار نیاز دارید، زیرا چربی ویتامین D را جذب می کند. گفت. اکنون می‌دانیم که می‌توانید روزانه ۱۰۰۰۰ واحد بین‌المللی مصرف کنید و نگران مسمومیت‌های نامطلوب نباشید.»

کپی رایت © ۲۰۱۰ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


آسم یک بیماری مزمن تنفسی است.
پاسخ را ببینید

منابع

منابع: E. Rand Sutherland، MD، MPH، بخش پزشکی ریوی و مراقبت های ویژه، بهداشت ملی یهودی، دنور. مایکل اف. هولیک، دکترای پزشکی، پروفسور، پزشکی، فیزیولوژی و بیوفیزیک، و مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی ویتامین D، پوست و استخوان، دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون. ژان ۲۸، ۲۰۱۰، مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت های ویژه، برخط


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/