ویتامین B کمپلکس بهتر است یا نوروبیون؟


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین، ویتامین های گروه B یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ویتامین هایی است که به طور کلی مصرف می شود. B کمپلکس شامل تمام ویتامین های B به جز B12 است، اما Neurobion، یک برند محبوب که بهتر از B کمپلکس به حساب می آید، تنها حاوی سه ویتامین B1، B6 و B12 است.

دکتر. هوراست شاه حسینی، داروساز در این باره به همشهری آنلاین گفت: این مواد شیمیایی در افزایش سطح کلی انرژی، تقویت قوا و افزایش متابولیسم موثر هستند. البته B6 و B12 با کمک به تشکیل خون و ساختار در بدن، حال ما را بهتر می کند.

به گفته دکتر شاه حسینی، زمانی که فرد سالم است و رژیم غذایی معمولی دارد، نیازی به مصرف مکمل‌ها از جمله مکمل‌های گروه B نیست، اما اگر در دوران نقاهت از سرماخوردگی یا در حال حاضر زیاد هستید. با فعالیت بدنی و استراحت نکردن به اندازه مورد نیاز، می توانید با استفاده از این مکمل ها به بهبود سریعتر بدن خود کمک کنید.

نحوه مصرف B کمپلکس و نوروبیون

این داروساز در تشریح نحوه مصرف بی کمپلکس و نوروبیون گفت: به طور کلی آمپول ها به دلیل زیست فراهمی و جذب سریعتر از طریق خون، اثر خود را سریعتر نشان می دهند. این قرص باید در طول فرآیند هضم جذب بدن شود که این امر به زمان نیاز دارد. در حالت ضعف جسمانی هر هفته یک آمپول گذاشته می شود اما نه برای مدت طولانی و مرتب.

در حال حاضر تفاوت چندانی بین انواع آمپول های موجود در بازار ایران وجود ندارد، اما در صورت دریافت آمپولی که نیاز به نگهداری در یخچال دارد، بهتر است اجازه دهید قبل از تزریق به درجه حرارت برسد تا احساس نکنید. درد ویتامین B محلول در آب است و اگر پس از استفاده از آن احساس کردید که ادرار شما بوی کمی B کمپلکس دارد، طبیعی است.