ویتامین ها: هزاران گیاه خوراکی که به عنوان منبع مواد مغذی کم استفاده شناخته شده اند


مقایسه ۶۴۰۰ گیاه وحشی که مورد مطالعه قرار نگرفته اند با گیاهان شناخته شده تری که مربوط به آنها هستند نشان می دهد که ۱۰۰۰ مورد از آنها سرشار از ویتامین های گروه B هستند.

سلامتی


۲۴ فوریه ۲۰۲۲

جو اتیوپی (Avena abyssinica).  این دانه از دیرباز در اتیوپی مورد استفاده قرار می گرفته است و به خوبی با ارتفاعات و شرایط آنجا سازگار است.

جو اتیوپی (Avena abyssinica)

SAM K TRAN/کتابخانه عکس علمی

گیاهان وحشی منبع نادیده گرفته شده ویتامین ها و مواد معدنی هستند که می توانند به مبارزه با سوء تغذیه کمک کنند.

بیش از هزار گیاه خوراکی در حال رشد وحشی شناسایی شده اند که می توانند پنج ویتامین از گروه B – تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک (B5) و فولات (B9) را تامین کنند. کمبود ویتامین های گروه B یکی از علل شایع سوء تغذیه است.

به عنوان مثال، بیش از چهار نفر از هر ۱۰ نفر در جنوب و جنوب شرق آسیا فولات کافی دریافت نمی کنند، یک ویتامین در گروه B، و این می تواند منجر به تولد نوزادان با بیماری به نام اسپینا بیفیدا شود. کمبود برخی دیگر از ویتامین های B می تواند باعث خستگی و ضعف در عضلات و اعصاب شود.

برای جشنواره ایده‌ها و تجربیات به ما بپیوندید. New Scientist Live به صورت ترکیبی، با یک رویداد زنده حضوری در منچستر، انگلستان، که شما همچنین می توانید از راحتی در خانه خود لذت ببرید، از ۱۲ تا ۱۴ مارس ۲۰۲۲. اطلاعات بیشتر.

Aoife Cantwell-Jones از امپریال کالج لندن می گوید، کمپین های آموزشی در مورد مزایای مصرف این گیاهان می تواند به کاهش برخی از این مشکلات سلامتی کمک کند.

در حالی که هزاران گیاه مختلف خوراکی هستند، مردم در سراسر جهان بیشتر کالری های گیاهی خود را از سه محصول دریافت می کنند: برنج، ذرت و گندم.

محتوای ویتامین و مواد معدنی اکثر گیاهان خوراکی ناشناخته است. Cantwell-Jones و همکارانش سطوح پنج ویتامین B را در حدود ۶۴۰۰ گیاه خوراکی که در کشورهای مختلف رشد می کنند، پیش بینی کردند، بر اساس اینکه هر گونه از نظر ژنتیکی چقدر با گیاهان دیگری که از نظر تغذیه ای مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند، مرتبط است. آنها بررسی کردند که روش پیش‌بینی آنها با استفاده از تقریباً ۳۰۰ گیاه که محتوای ویتامین B در آنها مشخص است، کار می‌کند.

با استفاده از این روش، آنها ۱۰۴۴ گونه را به عنوان منابع خوب این گروه از ویتامین ها شناسایی کردند، اگرچه ۶ درصد از آنها در طبیعت در معرض خطر قرار می گیرند و یک چهارم آنها در بانک بذر نگهداری نشده اند. آنها شامل چندین گونه علف مانند جو دوسر اتیوپی هستند.Avena abyssinica) و یک گونه وحشی دوریاندوریو کوتجنسیس) از جزیره بورنئو، که جنگل زدایی و گسترش کشاورزی را تهدید می کند.

Cantwell-Jones می‌گوید دلایل متعددی وجود دارد که چرا مردم از گیاهان خوراکی محلی که به‌صورت وحشی رشد می‌کنند نمی‌خورند. او می‌گوید: «آموزش در مبارزه با سوءتغذیه واقعاً مهم است، زیرا بدانید که باید رژیم غذایی متنوعی داشته باشید و فقط به محصولات اصلی تکیه نکنید.» شاید مردم بدانند که این گیاهان در برخی از جوامع محلی وجود دارند، اما در سطح ملی نه.”

Cantwell-Jones می‌گوید از همین روش پیش‌بینی می‌توان برای یافتن سطوح سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی در گیاهان خوراکی استفاده کرد.

مرجع مجله: گیاهان طبیعتDOI: 10.1038/s41477-022-01100-6

ماده اصلاح شده در ۲۵ فوریه ۲۰۲۲

ما تصویر را در استوری به روز کردیم

بیشتر در مورد این موضوعات:


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/