وضعیت خطرناک کباب فروشی ها و جگر فروشی ها در شیراز سلامت شهروندان در خطر استبه گزارش همشهری آنلاین، جعفر طاهری یکشنبه ۷ شهریور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: سلامت مردم خط قرمز ماست و هر اقدامی که سلامت مردم را به خطر بیندازد قانونی خواهد بود.

وی با ابراز نگرانی از اینکه در حاشیه خیابان های شهر شاهد کباب فروشی، دل و جگر و… بودیم، افزود: این روند بی کیفیت، بی کیفیت و مواد غذایی مسافرتی فقط تهدیدی برای سلامتی نیست. و امنیت شهروندان را نیز برهم زد و زیبایی شهر را نیز برهم زد.

طاهری خاطرنشان کرد: عرضه مواد غذایی به ویژه غذاهای پخته از هیچ فروشنده ای مجاز نیست و تنها سندیکاها با مجوزهای لازم از دستگاه اجرایی مجاز به عرضه محصولات مشابه برای مردم هستند.

وی با بیان اینکه به طور کلی موادی که در این مکان ها استفاده می شود به دلیل نداشتن هویت بهداشتی تهدیدی برای سلامت و بهداشت عمومی است، تاکید کرد: افرادی که از دستفروشان غذا می خرند و می خورند که نه کنترلی بر نحوه تهیه و نه تولید وجود دارد. ، نگهداری و پخت آنها و از نظر بهداشتی پذیرفته نمی شوند.

معاون استاندار شیراز همچنین از اجرای طرح ساماندهی اغذیه فروشی های سیار خبر داد و گفت: در قالب این طرح چندین بار بازدید شبانه از مراکز عرضه کباب و جگر در سطح شهر انجام شده و هرگونه فعالیت غیرمجاز که مخرب. نظم عمومی و سلامت عمومی اگر قرار است جامعه گرفته شود.

طاهری خاطرنشان کرد: در این راستا شهرداری شیراز با حمایت دستگاه های اجرایی و نظارتی بر اساس وظایف ذاتی خود و بر اساس قوانین و مقررات مربوطه نسبت به جمع آوری این شرکت های مزاحم اقدام خواهد کرد.