وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: توسعه شبکه ارتباطی ثابت مبتنی بر فیبر نوری یک پروژه ملی و راهبردی است.به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات در جلسه بررسی طرح های توسعه شبکه دسترسی ارتباطی فیبر نوری با هدف ارائه گزارشی از فعالیت شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی ثابت (FCP) در این پروژه طرف موافقت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، تاکید کرد: این پروژه یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید به عنوان یک پروژه تلقی شود. پروژه ارتباطی

وی افزود: امروزه ارتباطات به بخشی از زندگی مردم تبدیل شده است و تلاش وزارت ارتباطات بر این است که شبکه ای سریع، باکیفیت و ایمن مبتنی بر فیبر نوری را در اختیار مردم عزیز اینجا در کشورمان قرار دهد. و بر این اساس انواع خدمات با کیفیت ارائه می شود.

وزیر ارتباطات تائید کرد که وجود موانع در پروژه های بزرگ طبیعی است اما نباید از این موانع ترسید ۲۰ میلیون کابل فیبر نوری برای منازل و مشاغل. ، بسیاری آن را غیرممکن می دانند. آنها البته احتمالاً این احساس را خواندند که دولت با این پروژه بزرگ همراهی نخواهد کرد. اما می بینید که دولت یک به یک به دلیل استحکام پاهای موثر و موانع بزرگ کنار گذاشته می شود.

زارع پور با بیان برخی از برنامه های این شرکت برای توسعه شبکه فیبر نوری گفت: به شما اطمینان می دهم پروژه در سطح بالاتر و در سطح دولتی مشکلی ندارد اما در سطح پایین طبیعی است. با این حال معتقدم که هیچ ترسی وجود ندارد و اگر خدا بخواهد این موانع برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه فیبر نوری مستلزم آمادگی ملی در بین تمامی نهادهای دولتی است، گفت: موضوع هماهنگی در نهادهای دولتی است. سازمان ها، وزارتخانه ها، استانداران و استانداران تا همه احساس کنند با پروژه ملی همراه هستند.

وی بیان کرد: اهمیت این طرح باید در سطح مردم پرورش داده شود و آنها را در استفاده از اینترنت که ۱۰۰ برابر سرعت شبکه ارتباطی فعلی است، فعال کرد.

در ابتدای این جلسه مدیران شرکت های خصوصی در زمینه توسعه شبکه های ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری.

پس از آن صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که تقریباً هر دو هفته یک بار جلسه ای با شرکت های توسعه شبکه فیبر نوری برگزار می شود. وی تاکید کرد که همواره در تلاش هستیم تا مشکلات این شرکت ها را برطرف کنیم.

وی افزود: به موازات این جلسات، جلسات مستمری را با سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط با این پروژه برای رفع موانع پیش روی شرکت ها برگزار می کنیم و سعی شده چارچوب همکاری برای تسریع در پیشرفت این پروژه محقق شود.