وزن کم هنگام تولد در ایالات متحده، اما دلایل آن مشخص نیست


نوشته استفان راینبرگ
خبرنگار HealthDay

پنج شنبه، ۲۱ ژانویه (هیلث دی نیوز) – نوزادانی که توسط مادران سفیدپوست سالم در ایالات متحده به دنیا آمدند اکنون تقریباً ۳ اونس کمتر از ۲۰ سال پیش وزن دارند و هیچ کس دلیل آن را نمی داند.

محققان دانشکده پزشکی هاروارد می گویند این یافته با زایمان سزارین یا عوارض بارداری بیشتر توضیح داده نمی شود.

“ما [also] من متوجه شدم که دوره بارداری حتی در زایمان حدود ۲.۵ روز کوتاه می شود.

او گفت که این بدان معناست که نوزادان کمتری پس از موعد مقرر متولد می شوند و نوزادان بیشتری در سه هفته قبل از موعد مقرر متولد می شوند.

به گفته محققان، اگرچه وزن هنگام تولد در بیشتر قرن بیستم افزایش یافته است، اما دلایل کاهش اخیر و غیرمنتظره میانگین وزن هنگام تولد هنوز مشخص نیست.

او گفت که وزن کم هنگام تولد تا حدودی به دلیل زایمان زودرس است. او گفت: “اما فقط این نبود. حتی زمانی که این چند روز طول بارداری کوتاهتر را در نظر گرفتیم، به نظر می رسید وزن هنگام تولد کاهش یافته است.”

این گزارش در شماره فوریه منتشر شد زنان و زایمان.

برای این مطالعه، تیم اوکن داده‌هایی را در مورد نزدیک به ۳۷ میلیون تولد تمام‌ترم مجرد در ایالات متحده بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ جمع‌آوری کرد.

مطالعات قبلی نشان داده است که افزایش وزن هنگام تولد در طول ۵۰ سال گذشته تا حدی به دلیل بچه دار شدن زنان مسن تر و لاغرتر و سیگار کشیدن زنان کمتر است.

با این حال، در این مطالعه، محققان دریافتند که وزن هنگام تولد از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ به طور متوسط ​​۱.۸۳ اونس کاهش یافته است. آنها خاطرنشان کردند که کاهش میانگین وزن هنگام تولد پس از سال ۱۹۹۵ افزایش یافته است.

علاوه بر این، وزن هنگام تولد در بین زنان در نظر گرفته شده کاهش یافت تعداد کمی خطر داشتن بچه های کوچک.

در واقع، مادران سفیدپوست، تحصیلکرده، متاهل و غیر سیگاری که مراقبت های دوران بارداری را دریافت کردند و زایمان طبیعی بدون عارضه داشتند، نوزادانی با وزن کمتر از ۲.۷۸ اونس داشتند.

اوکن گفت که علل وزن کم هنگام تولد یک راز است.

دکتر پیتر برنشتاین، مدیر برنامه فلوشیپ پزشکی مادر و جنین در مرکز پزشکی Montefiore در شهر نیویورک، گفت: در واقع، او روند مخالف را می بیند.

او گفت: “من بسیار شگفت زده شدم؛ این تجربه من در آن دوره نبود.” تجربه من این است که بچه ها بزرگ می شوند.

برنشتاین اعتراف کرد که تجربه او محدود به برانکس در شهر نیویورک است، جایی که زنان چاق‌تر هستند و دیابت دارند. او گفت: «اگر به جمعیت‌های مختلف نگاه کنید، نتایج متفاوتی دریافت خواهید کرد.

با این حال، برنشتاین اضافه کرد که درست است که نوزادان زود به دنیا می آیند، که می تواند بیشتر وزن کم هنگام تولد را که توسط محققان گزارش شده است، تشکیل دهد.

او گفت: “تاریخ سررسید ۴۰ هفته بود، اکنون میانگین آن جایی در هفته سی و نهم است.”

به گفته برنشتاین، زایمان زودرس به دلیل سزارین بیشتر است. وی تصریح کرد: افزایش این زایمان ها ناشی از عوارض بیشتر از جمله فشار خون و دیابت است.

به گفته اوکن، با این حال، زایمان سزارین به طور کامل کاهش وزن هنگام تولد را توضیح نمی دهد.

نظریه های دیگری نیز وجود دارد. اوکن گفت: “در نیمه دوم قرن بیستم، وزن هنگام تولد افزایش یافت، بنابراین ممکن است این اتفاق بیفتد.” [recent decline] این نشان دهنده تثبیت آن افزایش وزن هنگام تولد است که طی ۵۰ یا ۷۰ سال گذشته مشاهده شده است و ما به وضعیت ثابت بازگشته ایم.

به گفته محققان، در هر صورت، وزن کم هنگام تولد یک مشکل سلامتی است. کودکان خردسال با عوارض کوتاه مدتی مانند افزایش احتمال نیاز به مراقبت های ویژه و افزایش خطر مرگ مواجه می شوند. اوکن گفت: آنها همچنین ممکن است در بزرگسالی به بیماری های مزمن مبتلا شوند.

از سوی دیگر، کودکان لاغرتر مستعد ابتلا به سایر مشکلات سلامتی مانند چاقی و مشکلات ناشی از آن هستند.

کپی رایت © ۲۰۱۰ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.سوال

اغلب اولین علائم بارداری عبارتند از:
پاسخ را ببینید

منابع

منابع: امیلی اوکن، MD، کارشناسی ارشد بهداشت عمومی، استادیار، پزشکی جمعیت، دانشکده پزشکی هاروارد، بوستون. پیتر برنشتاین، دکتر، مدیر برنامه فلوشیپ در پزشکی مادر و جنین، مرکز پزشکی مونته فیور، شهر نیویورک؛ فوریه ۲۰۱۰ زنان و زایمان


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/