ورزش روزانه ممکن است خطر بیماری قلبی را در افراد مسن کاهش دهد


۲ مارس ۲۰۲۲ – یک مطالعه جدید نشان می دهد که افزایش سطح فعالیت بدنی و سبک زندگی فعال به نظر می رسد با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی در سنین بالاتر مرتبط باشد.

محققان چگونگی ارتباط الگوهای مختلف فعالیت بدنی با بیماری قلبی در زنان و مردان مسن را بررسی کردند و دریافتند که فعالیت بیشتر با نرخ پایین‌تر بیماری‌های قلبی و مرگ مرتبط است.

بیشترین کاهش خطر در افرادی مشاهده شد که روزانه بیش از ۲۰ دقیقه ورزش بدنی انجام می دادند و در ۷۰ سالگی بارزتر بود.

کلودیو باربیلینی آمیدی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پادوآ، می‌گوید: «فعالیت بدنی احتمالاً در هر سنی مفید است، اما برای خلاصه کردن یافته‌هایمان، می‌توان گفت که وقتی صحبت از فعالیت بدنی به میان می‌آید، هر چه زودتر بهتر باشد.» در ایتالیا.مقاله در مجله منتشر شد قلب در فوریه ۱۴.

محققان داده های ۳۰۹۹ ایتالیایی ۶۵ سال یا بیشتر را بررسی کردند. آنها از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ آنها را مورد ارزیابی قرار دادند و در ۴ سال و ۷ سالگی بازدیدهای بعدی را انجام دادند. تیم مطالعه از نظرسنجی ها، سوابق بیمارستانی یا ارزیابی های بالینی برای شناسایی بیماری های قلبی عروقی مانند نارسایی قلبی، سکته مغزی و بیماری های عروق کرونر قلب استفاده کرد.

نتایج نشان داد که فعالیت بدنی با کاهش نرخ بیماری قلبی جدید مرتبط است. مردان به طور قابل توجهی خطر کمتری داشتند، که در سنین ۷۰-۷۵ سالگی قوی تر بود.

کارل می گوید: “فعالیت بدنی، حتی فقط ۲۰ دقیقه، حتی در سنین بالاتر بسیار مفید است. افراد باید فعالیت بدنی را در سنین بالاتر ادامه دهند و اگر کم تحرک باشند، حتی در سنین ۶۵ تا ۷۵ سالگی برای شروع خیلی دیر نیست.” “Chip” Lavie، MD، مدیر پزشکی توانبخشی قلبی و پیشگیری در دانشکده پزشکی دانشگاه کوئینزلند در نیواورلئان، که در این مطالعه شرکت نداشت.WebMD Health News


منابع


قلب: “ارتباط مسیرهای فعالیت بدنی با بیماری های عمده قلبی عروقی در سالمندان.”

کارل “چیپ” لاوی، MD، مدیر پزشکی توانبخشی قلبی و پیشگیری، دانشکده پزشکی دانشگاه کوئینزلند، نیواورلئان.© ۲۰۲۲ WebMD, LLC. تمامی حقوق محفوظ است.
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/