رفتن به نوشته‌ها

وحشت چیست؟ درمان تپش قلب


گاهی علائم و نشانه های چندین بیماری با هم تداخل دارند و تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و حملات اضطرابی بیماری هایی نیز وجود دارند که ممکن است هنگام مواجهه یا تجربه شخصی شما را مشکوک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آن ها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مراجعه به متخصصان و پزشکان شایسته است. اگر از این بیماری ها رنج می برید ، می توانید به آنها مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت زدگی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تشخیص تفاوت را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند دچار حمله قلبی شده است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا بررسی کنید.

 • منبع
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، با هم تداخل دارند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند نجات دهنده باشد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: یک ترس ناگهانی و قریب به اتفاق که شما را فرا می گیرد. این می تواند از هیچ کجا باشد ، یا می تواند به دلیل چیزی باشد که شما را مضطرب کرده است. ضربان قلب شما ممکن است خیلی سریع باشد و منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. شما احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. ممکن است هنگام احساس درد و از دست دادن کنترل ، درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب احساس کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – که به طور غیر قابل انکاری شدید است. یا ممکن است “دردی خردکننده احساس کنید که در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین دست چپ ادامه دارد.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع ، استفراغ و تنگی نفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: همه آنچه باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی همچنان ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی عموماً از قوس کاملاً متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم مخرب حمله پانیک قابل توجه است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه ممکن است تا حدی افزایش یابد که احساس می کنید فیل روی دنده ها نشسته است ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه تشدید می شود و در صورت عدم درمان ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات پانیک در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب دارای ضربان قلب سریع و سریع هستند – ضربان قلب نامیده می شود – که احساس می شود کنترل نشده است. حملات پانیک در زنان معمولاً به دلیل تزریق بیش از حد – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – و همچنین احساس گرسنگی رخ می دهد. تحقیقات نشان می دهد که زنان حملات پانیک را دو برابر مردان تجربه می کنند ، احتمالاً به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

برای تشخیص تشنج از آزمایش تروپونین استفاده کنید

آزمایش او هست بدانید این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود قلب پروتئین های تروپونین T و تروپونین 1 را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطوح بالاتری از تروپونین انجام می دهند و اگر آنها را پیدا کنند ، این امر به شما کمک می کند تا درد قفسه سینه شما ناشی از حمله قلبی باشد. آنها نیز نوار قلب (نوار قلب)نقاشی قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییرات مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین آریتمی ها هستند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

تشخیص تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی دشوار است ، به خصوص اگر قبلاً علائم آن را تجربه نکرده باشید. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین دو حالت تمایز قائل شود ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در حین حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی ممکن است شبیه فشار یا فشردن باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز ممکن است از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه های شانه ادامه یابد.

شروع کنید

علائم نیز ممکن است به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار اتفاق بیفتند ، اما برخی از حملات قلبی در اثر فعالیت بدنی مانند بالا رفتن از پله ها ایجاد می شوند.

یک دوره زمانی

مدت زمان علائم نیز ممکن است به تشخیص حمله قلبی از حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه بدتر شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با سکته قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب ، مسدود کردن جریان حیاتی خون ، منجر به حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است به دلیل ضربان قلب پایین (HRV) خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

افزایش ضربان قلب نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور قابل توجهی تغییر می کند. این همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند و ضربان قلب پایین تر به این معنی است که قلب فرد دنده را به طور موثر تغییر نمی دهد. برخی مطالعات کاهش ضربان قلب را با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان از مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV های کمتری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله هراس

کی به پزشک مراجعه می کنید؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • بیش از دو یا سه دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که در بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناراحت کننده باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را مختل کند. پزشک شما می تواند با روش های مختلف ، از جمله اصلاح شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبیعلاوه بر این ، فرد باید اقداماتی را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]
منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *