واکنش قالی بافی به اتفاقات اخیر مشکلات کشور را نمی توان انکار کردبه گزارش همشهری آنلاین، محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی شهر در دیدار با اعضای هیئات و هیئات مذهبی در هفته مبارکه گفت: شکی نیست که ما ملت هستیم، امام (ره) ) و جامعه فداکار.” امامی که جز خدا حرفی نزد و جز در راه خدا گامی برنداشت، این مرد مقدس توانست کل جامعه را متحول کند و جبهه حق را سامان دهد و احیای اسلام را به اوج برساند. تبعید دین در جهان

قالیباف افزود: امروز مشکلاتی در کشور وجود دارد و نمی توان منکر وجود آنها شد. من معتقدم که بسیاری از این مشکلات زمانی در مدیریت دولتی پیدا شد که مدیران مدیریت دولتی از فرهنگ خودداری دور شدند.

رئیس شورای اسلامی در خصوص تقویت فرهنگ عامه و وحدت اقشار مختلف مردم در دوران دفاع مقدس گفت: اگر امروز نیروهای مسلح کشور جزو ۱۰ کشور برتر دنیاست. بازدارندگی قدرت نظامی ما دشمن را به دلیل همین ایمان و فرهنگ بی ربط کرده است.» دفاع مقدس زیربنای قدرت نظامی امروز ماست.

قالیباف در ادامه درباره اتفاقات اخیر کشور گفت: همه دشمنان انقلاب امروز با همه اختلافات خود برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران متحد شده اند. این انقلاب در مقابل حق می ایستد و با سلطه استکبار و رژیم صهیونیستی مقابله می کند، زیرا استقلال بهایی دارد.

وی افزود: در ۲۰ سال گذشته، اگر کشوری مانند ایران در هر موردی چنین تحریمی می شد، پایه های آن در خطر و فروپاشی قرار می گرفت، اما این جایی که اکنون هستیم، به دلیل عظمت فرهنگ ایثار است. ، شهادت، ایمان به سنت مقدس، با تکیه بر مردم و فرهنگ دینی و اهل بیت(ع) را توسعه می دهیم.

رئیس شورای اسلامی تاکید کرد: اکنون وظیفه ما حفظ و پیروی از فرهنگ حراست مقدس است. تفرقه ربطی به امنیت مقدس ندارد بلکه وحدت باید در اولویت باشد.