واکنش رسمی ایران به پیشنهاد بورل آیا توافق نزدیک است؟به گزارش همشهری آنلاین، حسین امیرعبداللهیان درباره آخرین وضعیت مذاکرات برجام اظهار کرد: در ۴ ماه گذشته از طریق نمایندگان اتحادیه اروپا پیام هایی با آمریکایی ها مبنی بر لغو تحریم ها رد و بدل شده است و الان هم داریم. به نقطه ای رسید که از دیدگاه طرف «بورل» است مذاکرات مختلف طرحی را تهیه و به عنوان پیشنهاد هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به همه طرف ها ارائه کرده است و پایتخت این پیشنهاد را بررسی می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: ساختار رایزنی، خط قرمزها و اهدافی که می خواهیم در مذاکرات به آن برسیم مشخص است و زمانی که کارشناسان نظرات را بررسی کردند، اعلام آمادگی کردیم با امین در زمان مقرر، هیأت ایران، ۱+۴ و آمریکا می توانند به طور غیرمستقیم مذاکرات خود را در وین در خصوص جزئیات بیشتر پیگیری کنند تا نتایج هر توافقی را پیگیری کنند.

امیر عبداللهیان گفت: وزارت امور خارجه به عنوان یک مذاکره کننده، مذاکرات را با حساسیت و رعایت حقوق ملت ایران دنبال می کند و برای ما مهم است که در خط قرمز خود برای معاملات آتی شرکت کنیم.

وزیر امور خارجه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: می خواهم تاکید کنم که برای دستیابی به یک توافق قوی، خوب و با ثبات جدی هستیم و اگر واقع بینانه باشد طرف آمریکایی و انعطاف لازم برای مذاکرات احتمالی را دارد. ، یافتن یک معامله دور از دسترس نخواهد بود.