واکنش رستم قاسمی وزیر راه به تعدیل شرکت راه آهن قاطع است: صورت مشکل را پاک نکنید


به گزارش همشهری آنلاین، راه آهن روز گذشته با بیانیه های زیر از لغو قطارهای ۴۸ ساله به بالا خبر داد.

طبق مواد ۲ و ۴ قانون دسترسی آزاد به شبکه راه آهن، راه آهن جمهوری اسلامی ایران به منظور حفظ تعهدات قانونی خود مبنی بر حفظ امنیت قطارها و پیشگیری از حوادث و همچنین حفظ و نگهداری سلامت و رفاه مسافرانی که با قطارهای محدود سفر می کنند.

به شرکت های صاحب گاری ها اطلاع داده شده است که صدور مجوز برای گاری های مذکور با قدمت ۴۸ سال فقط باید طبق دستورالعمل مربوطه تعمیرات اساسی انجام شود. از ابتدای سال ۱۳۷۵ که این گاری ها به طور موقت مجوز گرفتند و چندین بار تمدید شدند، شرکت های گاری خصوصی با قدمت بیش از ۳۰ سال از دستورالعمل تعمیر استاندارد این گاری ها مطلع شدند تا تعمیرات خود را انجام دهند.

در این مدت تلاش شد تا با فراهم کردن زیرساخت‌های شرکت‌ها تسریع شود، اما تلاش کافی صورت نگرفت و این امر محقق نشد.

راه آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن تلاش برای تامین تجهیزات ساخت گاری های مذکور، در زمینه حفظ ایمنی قطارهای مسافری و شرکت های خصوصی فعال در این زمینه آسوده خاطر نیست.حمل و نقل ریلی برای انجام آنچه که هست لازم است. سازمان حفظ شغل و استخدام.

واکنش وزیر به بیانیه راه آهن

این در حالی است که ساعاتی بعد رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در خصوص حرکت ریلی اظهارنظر کرد و به طور غیرمستقیم از آن انتقاد کرد.

وزیر راه در توئیتر خود نوشت: آقای همانطور که ما به جان عزیزانمان اهمیت می دهیم، باید به معیشت کارگران زحمتکش این قطارها نیز اهمیت دهیم. برای یافتن راه هایی برای حل سریع مشکلات به جای رفع مشکلات، با مدیران شرکت کار کنید.

واکنش رستم قاسمی وزیر راه به تعدیل شرکت راه آهن قاطع است: صورت مشکل را پاک نکنید

در نتیجه قطار البرز یکی از قطارهایی بود که به دلیل عدم تعمیر توسط راه آهن از شبکه ریلی خارج شد. در مسیر اهواز، شیراز و اصفهان – بندرعباس راه آهن قطارهای البرز را حذف کرد. این در حالی است که در چند سال اخیر این قطارها از قبل دارای تجهیزاتی مانند تهویه مطبوع، کنترل و … با تعمیرات اساسی هستند.