واکنش اعضای شورای شهرکرد و بوشهر به جمع آوری سگ های ولگرد این سگ ها امنیت شهروندان به ویژه کودکان را تهدید کرده است.به گزارش همشهری آنلاین؛ ایمان زندی نیا سخنگوی شورای شهر بوشهر در خصوص موضوع سگ های ولگرد که آن را یکی از مهم ترین موضوعات و اولویت های شورای شهر ششم عنوان کرد، اظهار کرد: این معضل در سال های اخیر رها شده و گله های سگ های ولگرد دچار مشکل شده اند. در برخی نقاط شهر پیدا شده است.

سخنگوی شورای شهر بوشهر افزود: در ابتدای شورا با شناسایی یک کارآفرین به مدت ۶ ماه و راه اندازی کمپ نگهداری، مردم در شهر بوشهر با گله سگ های ولگرد دیدار کردند. با پایان یافتن مدت قرارداد با پیمانکار، قراردادی یک ساله با پیمانکار مجرب جدید منعقد شد که به زودی شروع به کار خواهد کرد. آموزش سگ های ولگرد بر اساس سیستم و مقررات وزارت کشور در کمپ انجام می شود و موضوع سگ های ولگرد در شهر بوشهر در بهار سال آینده حل می شود.

وی با اشاره به نگرانی فعالان حقوق حیوانات گفت: شهر بوشهر تنها مشکل سگ های ولگرد نیست، این مشکل در شهرها و روستاهای اطراف نیز وجود دارد و اگر بخواهید چرخه سگ های ولگرد را کنترل می کنیم. مسؤولان امور روستا و شهرستان نیز باید توجه ویژه ای داشته باشند.» مشکل سگ های ولگرد باید به صورت استانی بررسی شود و کمپ های جمعی ایجاد شود و کمون و روستا سهم خود را برای اجرای این طرح بپردازند. موفقیت کامل

برای حفظ امنیت شهروندان از آوردن سگ به پارک خودداری کنید

همچنین ماشاالله ایزدی، رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهرکرد نیز بر اهمیت ایمنی و امنیت شهروندان تاکید کرد و گفت: برخی افراد به دلیل شرایط محیطی مانند پرورش، مجبور به استفاده از سگ برای انجام کار خود هستند. باغبانی و نگهبانی و مقاومت در برابر راه رفتن سگ در این دسته گنجانده شده است. استفاده از سگ در اماکن عمومی غیرقانونی بوده و امنیت و امنیت شهروندان به ویژه کودکان را به خطر می اندازد.

بیشتر بخوانید: داستان های تلخی که مردم از برخورد سگ های ولگرد می گویند

هنگام حمله سگ چه کنیم؟

وی ادامه داد: شهرداری برای حفظ ایمنی و سلامت شهروندان از پارکبانان و تحت پوشش قرار دادن اماکن فرهنگی عمومی مانند پارک ها خواسته است تا از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه در آن دنیا جلوگیری کنند. این سگ ها از جمله سگ های ولگردی هستند که اغلب در خارج از شهر یافت می شوند و این سگ ها توسط شهرداری گرفته، تمیز و نگهداری شده اند.