هیچ ارتباطی بین وزن کم هنگام تولد و آسم: یک مطالعه


یک مطالعه جدید نشان می دهد که وزن کم هنگام تولد خطر ابتلا به آسم را در کودکان خردسال افزایش نمی دهد، سه شنبه، ۱۵ ژانویه (HelthDay News).

محققان داده های مربوط به نزدیک به ۴۰۰۰ نوزاد (۱۹۳ نوزاد کم وزن و ۳۷۴۰ وزن طبیعی هنگام تولد) را که از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۹ در روچستر، مینه سوتا متولد شده بودند، بررسی کردند.

از بین کودکان با وزن کم هنگام تولد، نزدیک به ۷ درصد به آسم مبتلا شدند، در حالی که این رقم در کودکان با وزن طبیعی تولد حدود ۵ درصد است. محققان به این نتیجه رسیدند که وزن هنگام تولد هیچ تاثیری بر خطر ابتلای کودک به آسم در شش سال اول زندگی ندارد.

این مطالعه در ۱۵ ژانویه در مجله منتشر شد سالنامه آلرژی، آسم و ایمونولوژی.

دکتر هیون یانگ، نویسنده اصلی و متخصص آلرژی، از کلینیک مایو در روچستر، مینه‌سوتا، در بیانیه‌ای خبری از کالج آمریکایی مینه‌سوتا گفت: «آسم شایع‌ترین بیماری مزمن دوران کودکی و یکی از دلایل اصلی غیبت از مدرسه است. آلرژی، آسم و ایمونولوژی.

“در حالی که تصور می شود محیط، ژن ها و تعامل آنها خطر ابتلا به آسم را افزایش می دهد، ما اکنون نباید فرض کنیم که وزن کم هنگام تولد با آسم مرتبط است. این یافته مهمی است زیرا ما همچنان به درک افرادی که در معرض خطر ابتلا به آسم هستند و ادامه می دهیم. چرا” یانگ توضیح داد.

آسم در هر سنی ممکن است رخ دهد، اما در کودکان شایع تر از بزرگسالان است. این بیماری بیش از ۲۵.۷ میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد و سالانه باعث مرگ ۴۰۰۰ نفر می شود.

دکتر ریچارد وبر، رئیس کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی در یک بیانیه خبری گفت: “آسم یک بیماری مادام العمر است که هر سال در ایالات متحده افزایش می یابد، هم از نظر تعداد افراد مبتلا و هم از نظر هزینه.” .

وبر گفت: در حالی که محققان هنوز در حال تعیین علت دقیق این بیماری هستند، ما می دانیم که چگونه به طور موثر آسم را در کودکان و بزرگسالان درمان کنیم. این مهم است که کسانی که علائم را نشان می دهند برای تشخیص و درمان مناسب به متخصص آلرژی مراجعه کنند.

– رابرت پریدت

اخبار پزشکیکپی رایت © ۲۰۱۳ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.سوال

آسم یک بیماری مزمن تنفسی است.
پاسخ را ببینید

منابع

منبع: کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی، بیانیه مطبوعاتی، ۱۵ ژانویه ۲۰۱۳


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/