همه گیر به تامین بهداشت دندانپزشکی


تصویر خبر: همه گیر به تامین بهداشت دهان و دندان

پنجشنبه، فوریه ۲۴، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

شاید تمیز کردن دندان‌هایتان در سال جاری سخت‌تر باشد، زیرا یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ کمبود متخصص بهداشت دندان در ایالات متحده وجود دارد.

راشل موریسی، نویسنده اول این مطالعه، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در انجمن دندانپزشکی آمریکا، گفت: «برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر در ایالات متحده، چالش‌ها در استخدام متخصص بهداشت دندان‌ها وجود دارد.

موریسی در یک بیانیه خبری ADA گفت: «همه‌گیری COVID-19 کاهش داوطلبانه نیروی کار بهداشت دندان را تشدید کرده است و ممکن است ادامه یابد، زیرا برخی از بهداشت‌کاران دندان‌پزشکی ترجیح می‌دهند برای همیشه این حرفه را ترک کنند.

این گزارش یافته‌های حاصل از مطالعه ۷۰۰۰ بهداشت‌کار دندان در سراسر کشور را که از سپتامبر ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار گرفتند، به‌روزرسانی می‌کند. این گزارش نشان می‌دهد که از آگوست ۲۰۲۱، کمتر از نیمی از بهداشت‌کاران دندان‌پزشکی که شغل خود را در طول همه‌گیری همه‌گیری ترک کرده‌اند، به کار بازگشته‌اند.

محققان دریافتند که حدود ۸ درصد از بهداشتکارانی که در مارس ۲۰۲۰ استخدام شده بودند، تا سپتامبر ۲۰۲۰ به سر کار بازنگشتند. تا اوت ۲۰۲۱، این میزان حدود ۵ درصد بود.

همچنین، تقریباً ۲ درصد از شرکت کنندگان در مطالعه گفتند که دیگر قصد ندارند به عنوان بهداشت دهان و دندان کار کنند که طبق این مطالعه ممکن است ۳۳۰۰ نفر در سراسر کشور کاهش یابد.

در این گزارش همچنین این نگرانی وجود دارد که متخصصان بهداشت دندان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کووید باشند. محققان دریافتند که میزان کووید در میان متخصصان بهداشت دندان ایالات متحده کمتر از ۹ درصد است، در حالی که این میزان در جمعیت عمومی حدود ۱۲ درصد است.

همچنین، سه چهارم بهداشت‌کاران دندان‌پزشکی به طور کامل علیه کووید-۱۹ واکسینه شده بودند که نسبت به عموم مردم و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی خارج از دندان‌پزشکی در زمان مطالعه بالاتر بود.

کامرون استریچ، یکی از نویسندگان این پژوهش، تحلیلگر تحقیقات بهداشتی در این باره گفت: «ما خوشحالیم که می بینیم که بهداشت دندانپزشکان شیوع کم عفونت و واکسیناسیون زیاد را نشان داده اند، که توانایی این حرفه را در کاهش خطر و در عین حال ارائه مراقبت به شیوه ای ایمن نشان داده اند. موسسه علمی و تحقیقاتی ADA.

“افزایش در دسترس بودن واکسن و تامین بیشتر تجهیزات حفاظت فردی [PPE] استریچ در این بیانیه گفت: باید تیم‌های دندانپزشکی را قادر به ادامه اقدامات پیشگیری از عفونت برای کاهش خطر انتقال COVID-19 کنند.

این یافته ها در شماره فوریه مجله منتشر شده است مجله بهداشت دهان و دندان.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد COVID-19 و قرارهای دندانپزشکی، به انجمن دندانپزشکی آمریکا بروید.

منبع: انجمن دندانپزشکی آمریکا، انتشار خبری، فوریه. ۲۲، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


چه چیزی باعث پوسیدگی دندان می شود؟
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/