رفتن به نوشته‌ها

همه چیز در مورد آلرژی ، آلرژی و اگزما از غذای کودک شما – آه عزیزمآیا فرزند شما تا به حال به چیزی که خورده واکنش نشان داده است؟ یا شاید شما خوردن غذاهای جامد را شروع کرده اید و می خواهید بدانید چگونه غذاهای حساسیت زا را به درستی معرفی کنید؟ تشخیص درست واکنش کودک نسبت به غذاهای خاص می تواند چالش برانگیز باشد.

اصطلاحات “حساسیت غذایی” و “حساسیت غذایی” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. این به این دلیل است که هر دوی آنها علائم تداخلی دارند که می تواند تفسیر نادرست آنها را آسان کند. با این حال ، هر کدام از آنها نیاز به مدیریت بسیار متفاوتی دارند – این بدان معناست که گام هایی که برای درمان حساسیت برمی دارید بسیار متفاوت از اقداماتی است که برای حساسیت انجام می دهید ، چه فوری و چه بلند مدت.

درباره آلرژی غذایی بدانید: فوری – 2 ساعت

واکنش مربوط به آلرژی غذایی به سرعت اتفاق می افتد – اغلب در عرض چند دقیقه ، اما می تواند در هر زمان ظرف دو ساعت پس از خوردن غذای ماشه ای رخ دهد. اگر کودک شما پس از این پنج ساعت دو ساعته علائم را نشان داد ، به احتمال زیاد یک حساسیت غذایی واقعی نیست.

مزایای حساسیت در مقابل منفی

طرفداری: زمان واکنش سریع می تواند تشخیص حساسیت را آسان تر کند.

معایب: واکنشهای آلرژیک شدید می تواند تهدید کننده زندگی باشد. همچنین برخی از انواع حساسیت ها مادام العمر باقی می مانند که می تواند تأثیر جدی و پایداری بر زندگی فرزند شما داشته باشد.

⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀

تعیین حساسیت غذایی: بیش از 2 ساعت – 3 روز

واکنش مربوط به آلرژی غذایی با تأخیر بیشتری همراه است و علائم آن بین چند ساعت تا 3 روز ظاهر می شود.

مزایای حساسیت در مقابل منفی

مزایا: حساسیت های غذایی علامت واضحی است که نشان می دهد روده شما به درستی کار نمی کند ، که می تواند یک نعمت در ظاهر باشد ، زیرا حساسیت ها معمولاً زمانی برطرف می شوند که سیستم گوارش و سیستم ایمنی بدن شما به درستی پشتیبانی می شود. ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀

معایب: با تاخیر در شروع علائم ، تشخیص حساسیت های غذایی دشوارتر می شود.

معرفی غذاهای حساسیت زا

معرفی مواد حساسیت زا بخش مهمی از شروع غذاهای جامد است و مهم این است که بدانید چگونه پیش بروید.

دستورالعمل های قبلی پیشنهاد می کرد که معرفی غذاهای پرخطر تا بعد از اولین تولد کودک به تعویق بیفتد. با این حال ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض اولیه کلیدی است. در واقع ، معرفی غذاهای حساسیت زا بین 6 تا 12 ماهگی در واقع خطرات احتمالی را برای کودک شما کاهش می دهد. ⠀⠀

در حالی که هر ماده غذایی می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند ، 8 ماده حساسیت زای پرخطر وجود دارد که 90 درصد از کل واکنش ها را در کودکان تشکیل می دهند. این کار نمی کند یا خراب می شود ، اما من شخصاً ترجیح می دهم آنها را به این ترتیب ارائه کنم:

زرده تخم مرغ> آجیل> بادام زمینی> ماهی> صدف> سویا> سفیده تخم مرغ> محصولات لبنی> گندم.

(ممکن است متوجه شوید که این عدد 9 است نه 8 ، زیرا پیشنهاد می کنم زرده و سفیده تخم مرغ را جداگانه معرفی کنید ، زیرا سفیده تخم مرغ به احتمال زیاد باعث واکنش می شود.)

نحوه معرفی بهترین غذاهای آلرژیک به نوزادان:

 • هر آلرژن غذایی را یک به یک میل کنید (بنابراین از کره بادام زمینی در بالای نان گندم استفاده نکنید) ، در ابتدای طولانی ترین دوره بیداری فرزندتان ، برای مراقبت از واکنش ها (نه فقط قبل از چرت زدن).

 • خیلی زود پیشنهاد نکنید برای شروع با یک طعمه کوچک شروع کنید ، 10 دقیقه منتظر واکنش فوری باشید ، سپس بیشتر (بیش از 2 قاشق چای خوری) سرو کنید.

 • 4 روز کامل صبر کنید تا واکنش تاخیری مشاهده شود.

 • این مراحل را با همان غذا ، در مجموع 3 مقدمه ، تکرار کنید.

 • به سراغ آلرژن غذایی بعدی بروید. ⠀⠀

غذاهای کم خطر

سایر غذاهای کم خطر را می توان با سرعت بیشتری یا با غذاهای دیگر معرفی کرد. من همچنین توصیه می کنم اولین آشنایی فرزند شما با غذای جامد با استفاده از غذای کم خطر انجام شود ، نه یکی از 8 آلرژن اصلی. در حالی که قرار گرفتن در معرض عوامل آلرژی زا مهم است ، شما می خواهید اولین گاز کودک شما تا حد امکان بدون استرس و لذت بخش باشد.

چه چیزی را باید تماشا کرد؟

باز هم ، به یاد داشته باشید که نحوه عمل شما بستگی به زمان واکنش دارد:

اگر فرزند شما از آلرژی رنج می برد ، چه می کنید؟

کودکان در صورت ابتلا به آلرژی غذایی در معرض خطر خاصی هستند: سابقه خانوادگی حساسیت غذایی ، اگزمای متوسط ​​تا شدید و/یا آسم.

تصور نکنید که کودک شما هنگامی که غذای خاصی را بدون واکنش به آن تشخیص داده است “در زلال” است. اغلب قبل از تشخیص علائم چند مورد نیاز است ، زیرا واکنشها با هر تغذیه بعدی بدتر می شوند.

اگر کودک شما واکنش آلرژیک دارد چه باید بکنید:

 • وعده غذایی را متوقف کرده و آن را از غذا جدا کنید.

 • دست و صورت آنها را پاک کنید.

 • با آنها بمانید و مراقب تورم +/یا بی حالی باشید.

 • بسته به شدت ، یک آنتی هیستامین دوستدار کودک مانند مایع بنادریل بدهید.

 • اگر علائم خفیف/متوسط ​​هستند: با پزشک خود تماس بگیرید.

 • در صورت شدید بودن علائم: با 911 (یا پزشک اورژانس محلی خود) تماس بگیرید. ⠀

آیا فرزند شما برای همیشه آلرژی خواهد داشت؟

کودکان با رشد بدن و سیستم ایمنی بدن می توانند بر آلرژی غلبه کنند.

حساسیت به بادام زمینی ، آجیل درختی ، ماهی و صدف به طور کلی یک عمر طول می کشد. تنها 10-20 درصد از کودکان مبتلا به این آلرژی از آن بیشتر می شوند.

بسیاری از افراد در اولین تولد خود حساسیت خود را به شیر ، تخم مرغ ، گندم یا سویا افزایش می دهند ، اما می توانند تا 9-5 سالگی نیز ادامه پیدا کنند. با این حال ، حتی این حساسیت کمتر از دهه های گذشته کاهش می یابد. ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀

اگر فرزندتان حساسیت غذایی یا اگزما دارد چه می کنید؟

حساسیت های غذایی و اگزما ناشی از یک چیز است … چیزی که به “روده نشت کننده” معروف است. ⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀

روده به عنوان یک سد عمل می کند و ذرات هضم نشده غذا را در دستگاه گوارش نگه می دارد ، اما آنهایی که روده نشتی دارند بین سلولهای پوشش روده شکاف کوچکی دارند. این به ذرات غذا از داخل روده اجازه می دهد از طریق روده به جریان خون “نشت” کنند ، که می تواند علائم مختلفی از جمله اگزما به طور کلی ایجاد کند.

کرم های موضعی ممکن است به کاهش علائم ظاهری اگزما کمک کنند ، اما آنها فقط یک راه حل کمکی برای پوشاندن علائم هستند – به این معنی که به “علت اصلی” نمی رسند. هیچ چیز به اندازه بهبودی جامع از درون به بیرون کمک نمی کند. حمایت از روده کودک شما جزء ضروری در درمان حساسیت های غذایی و اگزما است ، زیرا هرچه روده کودک سالم تر باشد ، عملکرد دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن او بهتر است.

پروتکل آلرژی غذایی و اگزما

این یک نسخه بسیار فشرده از پروتکل پشتیبانی روده OBN است. او به بسیاری از بچه های کوچک کمک کرده است ، از جمله بچه های من!

1. غذاهای محرک را با استفاده از رژیم غذایی برای رهایی از بیماری شناسایی کنید

غذاهای محرک احتمالی را برای 3-4 هفته حذف کنید.

2. میکروبیوم را بسازید

 • پروبیوتیک ها: به ویژه سویه هایی که به هیستامین کمک نمی کنند. من عاشق پروبیوتیک نوزاد Smidge هستم (قبلا GutPro Infant Probiotic از Corganics نامیده می شد).

 • پری بیوتیک ها: غذایی برای باکتری های مفید ProBiota Immune by Find Health را دوست دارم.

 • غذاهای تخمیر شده: در صورت عدم حساسیت به هیستامین.

3. تقویت روده

 • گلوتامین: یک اسید آمینه ضروری برای جلوگیری از التهاب در روده و ترمیم روده نشت شده است.

  • غذاسرشار از گلوتامین مانند: آب استخوان ، پروتئین حیوانی (به ویژه گوشت اندام) ، کلم ترش (اگر به هیستامین حساسیت ندارید).

 • پودر کلاژن: پروتئین اصلی ساختاری است که بافت همبند روده را تشکیل می دهد و به ترمیم پوشش محافظ کمک می کند.

4- از سیستم ایمنی بدن حمایت کنید

 • تا حد امکان تماس با سموم را به حداقل برسانید (محصولات خانگی).

 • روغن کبد ماهی: التهاب را در بدن کاهش می دهد در حالی که از سلامت و ایمنی روده حمایت می کند.

 • مواد غذایی و مواد مغذی ضد التهابی: به تعادل سیستم ایمنی و تسکین التهاب در اگزما/دستگاه گوارش کمک می کند.

 • خواب کافی و نور خورشید: سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

5. کرم اگزمای خارجی

این “علت اصلی” را درمان نمی کند ، اما می تواند تسکین دهنده باشد. من بهترین نتایج را با لانولین درجه دارویی دیده ام.

بعد از دوش گرفتن:

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *