همه چیز درباره سرطان معده | برای پیشگیری از سرطان معده چه بخوریم و چه نخوریم؟ – وب سایت خبر خوب


به گزارش یک پایگاه خبری معروف به نقل از همشهری آنلاین، سرطان معده پنجمین سرطان شایع در جهان است. این یکی از کشنده ترین سرطان ها در جهان است. این سرطان زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های پوشش معده و پوشش داخلی به‌طور غیرقابل کنترلی رشد کنند یا سرطانی شوند. در مراحل اولیه سرطان، به لایه های اول و دوم دیواره شکم و غدد لنفاوی محدود می شود. اما در مرحله پیشرفته‌تر، لایه سوم سرطان دیواره‌های معده و غدد لنفاوی دورتر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و حتی به سایر اندام‌ها سرایت می‌کند.

علائم سرطان معده

متاسفانه سرطان معده برای مدت طولانی مورد توجه قرار نگرفته است. علائم سرطان معده نامشخص است (مانند سوءتغذیه، بیماری قلبی و گلودرد که در سایر بیماری های معده وجود دارد) و بنابراین شایع هستند. سرطان معده در مراحل اولیه تشخیص داده نشد.

سایر علائم نامشخص شامل از دست دادن اشتها، به ویژه با رژیم های غذایی گوشتی، و احساس ناراحتی در شکم است.

با پیشرفت بیماری، علائم سرطان معده ممکن است افزایش یابد و علائمی مانند درد شکم، تورم و گاز در شکم، احساس ضعف، حالت تهوع، اسهال یا یبوست نیز ظاهر شود. اگر علائمی مانند کاهش وزن، خونریزی یا اسهال سیاه (ملنا) به هر یک از علائم ذکر شده در بالا اضافه شود، خطر ابتلا به سرطان سینه باید به دقت بررسی شود. با این حال، تشخیص نهایی و رد علل دیگر مانند زخم معده که ممکن است باعث بروز این علائم شوند، به عهده متخصص است.

درد سرطان معده چگونه است؟

در مراحل اولیه، سرطان معده معمولاً بدون درد است و در موارد پیشرفته، با افزایش تورم، ممکن است درد خفیف تا متوسطی در ناحیه شکم که اعصاب در آن قرار دارند و فشار می‌آورند، وجود داشته باشد. . تعظیم.

مرحله سرطان معده

مرحله سرطان معده توسط سیستم های مختلفی تعیین می شود و همه این سیستم ها بر اساس اندازه و گسترش سلول های سرطانی هستند.

در مراحل اولیه سرطان، لایه سطحی معده به سلول ها محدود می شود. بنابراین، اگر سرطان به موقع تشخیص داده شود، می توان آن را با موفقیت درمان کرد. با این حال، در مراحل بعدی، سرطان به لایه های دیگر دستگاه گوارش گسترش می یابد و پس از آن می تواند در سراسر بدن پخش شود و حتی بر روی کبد و حتی مغز نیز تاثیر بگذارد. در این صورت، درمان اغلب به درستی تکمیل نمی شود و افراد مبتلا به این بیماری که در این مرحله از بیماری تشخیص داده می شود، عمر کوتاهی خواهند داشت.

میزان بقای سرطان معده

شاخص بقای پنج ساله اغلب برای اندازه گیری امید به زندگی و میزان سرطان استفاده می شود. زمانی که سرطان زودرس و محدود شد، معمولاً ۷۰ درصد افراد مبتلا به این بیماری حداقل ۵ سال زنده می مانند. از افراد مبتلا به سرطان، تنها ۶ درصد تا ۵ سال زنده می مانند.

عللی که خطر عفونت را افزایش می دهد

هلیکوباکتر پیلوری عامل ۶۵ تا ۸۰ درصد سرطان ها شناخته شده است. با این حال، این بدان معنا نیست که افراد آلوده به این باکتری بیشتر در معرض ابتلا به سرطان معده هستند. آمار نشان می دهد که تنها ۲ درصد از افراد آلوده به هلیکوباکتر پیلوری به سرطان معده مبتلا می شوند.

دلیل دیگر سیگار کشیدن است. سیگار کشیدن ۴۰ (برای افراد سیگاری گاه به گاه) به ۸۲٪ (برای افراد سیگاری شدید) افزایش می یابد، به خصوص در قسمت فوقانی شکم و نزدیک مری.

برخی مطالعات همچنین نشان داده اند که بین مصرف زیاد الکل و سرطان معده ارتباط وجود دارد. در مورد غذا اختلاف نظر وجود دارد. با این حال، خوردن غذاهای دودی، غذاهای شور، سبزیجات خرد شده و غذاهای فرآوری شده ممکن است خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش دهد. وجه مشترک همه غذاهای ذکر شده وجود نیتریت و نیترات زیاد در آنهاست.

ژن ها نیز ممکن است نقش مهمی در این بیماری داشته باشند، زیرا ۱۰ درصد موارد در افرادی رخ می دهد که بستگان نزدیکی دارند که قبلاً سرطان داشته اند و بین یک تا سه درصد این مورد نتیجه یک بیماری است. در کودکان.

از نظر زیست محیطی نیز مشخص است که انتشار امواج مضر مانند اشعه ایکس و کار طولانی مدت در معادن می تواند خطرناک باشد.

از سرطان معده جلوگیری می کند

ترک سیگار می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش دهد و در پیشگیری از سرطان معده مهم است. افراد سیگاری ممکن است برای ترک سیگار، سایر داروها و گروه درمانی به مشاوره نیاز داشته باشند.

اگر هلیکوباکتر پیلوری پیدا شد، درمان باید توسط متخصص انجام شود که ممکن است شامل آنتی بیوتیک باشد.

برای پیشگیری از سرطان معده چه بخوریم و چه نخوریم؟

پرهیز از غذاهای سرشار از نیتریت و نیترات و پیروی از رژیم غذایی سرشار از فیبر، میوه ها و سبزیجات تازه (مانند رژیم مدیترانه ای) ممکن است در پیشگیری موثر باشد.

میزان نمک در رژیم غذایی باید کنترل شود و تا حد امکان از مصرف غذاهای فرآوری شده پرهیز شود. مصرف الکل نباید بیش از مقدار مجاز روزانه باشد.

منبع: مجله پزشکی-اپل سلامت