هشدار خطر خطرناکتر از نزدیک کلانشهر تهران جان ۷۲ خانواده در خطر است


به گزارش همشهری آنلاین، در پی وقوع حادثه دلخراش در پایتخت و جان باختن چند تن از هموطنان، خبرهایی مبنی بر حفاری های بی معنی در حصارک کرج و تهدید جان شهروندان ساکن در مجاورت این چاله به گوش می رسد. رسانه ها.

ماجرا از آنجا شروع شد که فردی باغی به نام ناصربخت را در حصار پایین کرج فروخت و درختان کهنسال به طور غیرقانونی تخریب و چاله ای غیرمجاز به عمق ۱۰ متر و عرض ۶۸۰۰ متر ایجاد شد. به حال خود رها شده اند و این وضعیت می تواند برای بشریت خطرناک باشد، زیرا حدود ۷۲ خانواده در نزدیکی گودال حصارک هستند و گذر زمان از استحکام آن کاسته است، بنا و کم شدن دیوارهای آن.

رحیمی یکی از اهالی منطقه می گوید: «ما حتی یک بار هم خانه نیستیم و سقف خانه مان می لرزد. دیوارهای خانه ترک خورده است. «اگر کمون کرج از ابتدا علیه مالکان زمین های کاوش شده اقدام می کرد، چشم ما این وضعیت را نمی دید.

یکی دیگر از ضمیمه های فتوحی ساکن حصارک سفلی کرج می گوید: با توجه به وضعیت مالی، خانه ام را در اینجا فروختم و جان خود و فرزندانم را از خرابی آوارهایی که بر سرمان ریخته بود نجات دادم.

دفتر خاطرات برای توصیف کار خانه در اطراف گودال

غفور قاسم پور معاون استاندار و فرماندار ویژه کرج با بیان اینکه حفظ جان شهروندان برای ما اولویت است و اجازه نمی‌دهیم تعلل در نیروی انتظامی در پلاسکو و کلانشهر تکرار شود، گفت: با حسادت به بحران، وظایف مالکان و کمون ها در قانون اساسی مشخص شد و هماهنگی قانون با دادستان و رئیس دادگستری صورت گرفت تا در عدم اجرای قانون مشکلی پیش نیاید. این در حالی است که تاکنون تصمیم بر این فوریت اجرایی نشده است و باید برای تعریف کار ساختمان گود حصارک کرج تاریخی تعیین کنیم.

هشدار خطر خطرناک تر از پل مترو |  حصارک خوب جان 72 خانواده را تهدید می کند

فرماندار شخصی کرج تاکید کرد: شهرداری کرج سال گذشته لایحه ۳.۵ میلیارد تومانی را در شورای اسلامی شهر تصویب کرد و مقرر شد طبق آخرین گزارش سازمان نظام مهندسی نظام، این ساختمان در اسرع وقت جابجا شود. البته ما تکلیف قانونی داریم که عملکرد ساختمان مجاور نرده را مشخص کنیم و تصمیمات اساسی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید مسکن آبرومندانه در اختیار ساکنان این مجموعه قرار گیرد، ادامه داد: همچنین پنج میلیون نفر از ساکنان عزادار منطقه نیز به صورت رایگان ارائه می شود.

قاسم پور افزود: شهرستان کرج باید ظرف مدت دو هفته با همکاری فروشگاه های زنجیره ای رفاه، مسکن جدید ارائه کند و بر این اساس باید به خروجی سریع اطلاع رسانی شود.

هشدار خطر خطرناک تر از پل مترو |  حصارک خوب جان 72 خانواده را تهدید می کند

منبع: نام